Stát nemá provozovat loterii, tvrdí Alexandra Udženija

Publikováno: 13.09.2017 08:30
První místopředsedkyně ODS odpovídala ve středu ráno na tři ostré otázky Zuzany Bubílkové.

Vy, v souvislosti s účtenkovou loterií tvrdíte: "Uděláme maximum pro brzké ukončení tohoto nesmyslu." Můžete konkretizovat, co maximálně uděláte kromě toho, že to budete kritizovat?

My to chceme zrušit. Je to opravdu sprostá, udavačská loterie, kdy se jedná o produkt sociálního inženýrství této vlády a o rozeštvávání společnosti. Přece je normální, aby se vydávaly účtenky, je normální, aby se zákazník rozhodl, zda tu účtenku chce či nechce, ale není normální, aby za to stát rozdával například auta.

Vy tvrdíte, že je to udavačský projekt. Na Slovensku se žádné masivní udávání nekonalo, není to z Vaší strany záměrná hysterie, aby Vás zase volila podnikatelská lobby?

V žádném případě! A je dobře, že se žádné masové udání na Slovensku nedělo, já doufám, že tomu bude tak i v České republice. Proto jsem již několikrát vyzvala občany, aby se této loterie neúčastnili. Protože si myslím, že aby stát provozoval loterii za 65 milionů z našich daní, nepatří do vyspělé společnosti. A já věřím tomu, že občané České republiky k tomu přistoupí obdobně jako na Slovensku či jinde, kde to poté stát zrušil, protože viděl, že to nemá cenu.

Ano, Vy jste opravdu řekla: "Vyzývám všechny slušné lidi, nepodporujte tento projekt, nezapojujte se do něj!“ Vy si opravdu myslíte, že se někdo bude řídit podobnou výzvou?

Já si myslím, že mezi námi je mnoho slušných občanů a těch, kteří přemýšlí o tom, jak má naše společnost vypadat. A přemýšlí o tom, že opravdu stát nemá loterii provozovat a nebudou se do toho zapojovat.

Aha, takže kdo se zapojí, je neslušný občan podle Vás...

Ne, to jsem neřekla.

Ale vyznělo to tak.

Ale myslím si, že každý si může na to udělat názor sám. Já přece nevidím důvod, proč bych měla udávat někoho účtenkovou loterií, proč bych měla na tom vyhrávat výhry. Já, jako občan, si myslím, že se všechno získává poctivou prací a tohle není něco, co má provozovat stát.

Tolik první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, děkuji za odpovědi a nashledanou.

14.09.2017

Případný úspěch fotbalistů Zlína stadionu nepomůže

Na tři otázky Zuzany Bubílkové odpověděl ve čtvrtek ráno Zdeněk Grygera, sportovní manažer fotbalového Zlína. Týmu, který dnes vstupuje do Evropské ligy.
12.09.2017

Aplikace Čistý komín je zřejmě k ničemu, připustil to i její provozovatel

Dnešním respondentem Tří Impulsů na tělo byl ředitel společnosti Čisté nebe se sídlem v Ostravě, pan Nikola Carič. Ptá se Zuzana Bubílková.
11.09.2017

Moravané jdou do voleb s Tomiem Okamurou

Dnešní Tři Impulsy na tělo poslala v 8:20 Zuzana Bubílková čestnému předsedovi strany Moravané, Pavlu Dohnalovi.
08.09.2017

Sběratel knoflíků Ivo Tomáš: Že jsem pošahaný? To snad nikdo neříká...

Vášnivý sběratel Ivo Tomáš odpovídá na otázky Zuzany Bubílkové v ranním pořadu Tři Impulsy na tělo. I když – co do počtu otázek se to dneska trochu zvrtlo.
07.09.2017

Ladislav Hučko: Je správné, že vymazané kříže vyvolaly pobouření

Kauza vymazaných křížů v jednom z obchodních řetězců vyvolal u veřejnosti značné pobouření, a tak se dnes na toto téma Zuzana Bubílková zeptala Apoštolského exarchy řeckokatolické církve Ladislava Hučka.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.