Stát nemá provozovat loterii, tvrdí Alexandra Udženija

Publikováno: 13.09.2017 08:30
První místopředsedkyně ODS odpovídala ve středu ráno na tři ostré otázky Zuzany Bubílkové.

Vy, v souvislosti s účtenkovou loterií tvrdíte: "Uděláme maximum pro brzké ukončení tohoto nesmyslu." Můžete konkretizovat, co maximálně uděláte kromě toho, že to budete kritizovat?

My to chceme zrušit. Je to opravdu sprostá, udavačská loterie, kdy se jedná o produkt sociálního inženýrství této vlády a o rozeštvávání společnosti. Přece je normální, aby se vydávaly účtenky, je normální, aby se zákazník rozhodl, zda tu účtenku chce či nechce, ale není normální, aby za to stát rozdával například auta.

Vy tvrdíte, že je to udavačský projekt. Na Slovensku se žádné masivní udávání nekonalo, není to z Vaší strany záměrná hysterie, aby Vás zase volila podnikatelská lobby?

V žádném případě! A je dobře, že se žádné masové udání na Slovensku nedělo, já doufám, že tomu bude tak i v České republice. Proto jsem již několikrát vyzvala občany, aby se této loterie neúčastnili. Protože si myslím, že aby stát provozoval loterii za 65 milionů z našich daní, nepatří do vyspělé společnosti. A já věřím tomu, že občané České republiky k tomu přistoupí obdobně jako na Slovensku či jinde, kde to poté stát zrušil, protože viděl, že to nemá cenu.

Ano, Vy jste opravdu řekla: "Vyzývám všechny slušné lidi, nepodporujte tento projekt, nezapojujte se do něj!“ Vy si opravdu myslíte, že se někdo bude řídit podobnou výzvou?

Já si myslím, že mezi námi je mnoho slušných občanů a těch, kteří přemýšlí o tom, jak má naše společnost vypadat. A přemýšlí o tom, že opravdu stát nemá loterii provozovat a nebudou se do toho zapojovat.

Aha, takže kdo se zapojí, je neslušný občan podle Vás...

Ne, to jsem neřekla.

Ale vyznělo to tak.

Ale myslím si, že každý si může na to udělat názor sám. Já přece nevidím důvod, proč bych měla udávat někoho účtenkovou loterií, proč bych měla na tom vyhrávat výhry. Já, jako občan, si myslím, že se všechno získává poctivou prací a tohle není něco, co má provozovat stát.

Tolik první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, děkuji za odpovědi a nashledanou.

21.09.2017

Jiří Kajínek vydal knihu. Je to radost, říká.

Čtvrteční tři Impulsy na tělo natočila Zuzana Bubílková s nejslavnějším českým vězněm. Na autogramiádě, která vyvolala rozporuplné reakce.
20.09.2017

Jíte hodně ovoce? Možná jste frutarián!

Karel Nesvadba konzumuje hlavně čerstvé ovoce a ořechy. Ano, je frutarián. Ve středu ráno se ho na jeho životní styl ptala Zuzana Bubílková.
19.09.2017

Milan Hnilička: Chceme vytvořit úřad pro sport!

Bývalý hokejový brankář kandiduje v nadcházejících volbách za hnutí ANO. Dnes ráno odpovídal na tři otázky Zuzany Bubílkové.
18.09.2017

ANO nemůže nikdo porazit, říká Vítězslav Jandák

Pondělní Tři Impusy na tělo odvysílala Zuzana Bubílková s bývalým sociálnědemokratickým poslancem Vítězslavem Jandákem.
14.09.2017

Případný úspěch fotbalistů Zlína stadionu nepomůže

Na tři otázky Zuzany Bubílkové odpověděl ve čtvrtek ráno Zdeněk Grygera, sportovní manažer fotbalového Zlína. Týmu, který dnes vstupuje do Evropské ligy.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.