Sběratel knoflíků Ivo Tomáš: Že jsem pošahaný? To snad nikdo neříká...

Publikováno: 08.09.2017 08:30
Vášnivý sběratel Ivo Tomáš odpovídá na otázky Zuzany Bubílkové v ranním pořadu Tři Impulsy na tělo. I když – co do počtu otázek se to dneska trochu zvrtlo.

Dobré ráno. Pan Ivo Tomáš je sběratelem knoflíků z uniforem.

Dobré ráno

Pane Tomáši, kolikrát jste si už v životě vyslechl, že jste nějaký, jak se říká na Slovensku, pošahaný?

Musím Vám říct, paní Bubílková, že ani tak moc ne. Většinou, když se zmíním, že mám takového, pro někoho zajímavého, možná podivného koníčka, tak projeví zvědavost. Co se za tím skrývá? O co se vlastně jedná?

Já jsem si tedy, přiznám se, z Ameriky přivezla dvě kila knoflíků a dělám z nich náhrdelníky. Co s nimi děláte Vy?

No já je vždycky vyčistím, raduji se nad nimi a uložím je na svá místa na platíčkách.

A to je všechno?

Samozřejmě není to všechno, je to tak zkráceně. Snažím se o jednotlivých knoflících zjistit co nejvíc, vzhledem k tomu, že se jedná o knoflíky třeba šlechtické, nebo vojenské, tak potom se z toho dá historicky zjistit spoustu zajímavých informací.

Jak nové knoflíky získáváte? Jaký nejstarší a nejcennější knoflík máte a kolik jste za nejdražší zaplatil?

Už dneska se získávají poměrně těžce, protože když se podíváme na uniformní příslušníky jakýchkoli složek, tak na nich knoflíky skoro nenajdeme. Takže už je to složitější, co se týká nových knoflíků. Staré knoflíky od kamarádů, známých, sem tam na nějakých aukcích a teď nevím, ptala jste se co dalšího?

Kolik jste za nejdražší zaplatil?

Kolik jsem zaplatil? Já nejsem úplně příznivcem toho, abych dával spoustu peněz takzvaně do skříně. Takže já mám radši vyměnit, nebo když už tedy koupit, tak asi tisíc korun.

A ten nejcennější knoflík?

Tak já jsem dal za nejcennější můj asi tisíc korun, co já jsem dal a jinak myslíte nejcennější ve sbírce?

Ano.

No tak je to věc subjektivní samozřejmě, ale nejvíc si vážím šlechtických knoflíků, které jsou z první poloviny 19. století.

Já Vám děkuji. Mám ještě návrh, pokud byste mi pár svých knoflíků dal, tak já bych vám z nich ušila náhrdelník, který bychom posluchačům ukázali i na webu. Máte zájem nebo ne?

Jste velmi laskavá, ale myslím si, že tyhle knoflíky pro to nejsou úplně nejvhodnější.

To byl Ivo Tomáš, sběratel vojenských knoflíků, v pořadu Tři otázky na tělo.

13.09.2017

Stát nemá provozovat loterii, tvrdí Alexandra Udženija

První místopředsedkyně ODS odpovídala ve středu ráno na tři ostré otázky Zuzany Bubílkové.
12.09.2017

Aplikace Čistý komín je zřejmě k ničemu, připustil to i její provozovatel

Dnešním respondentem Tří Impulsů na tělo byl ředitel společnosti Čisté nebe se sídlem v Ostravě, pan Nikola Carič. Ptá se Zuzana Bubílková.
11.09.2017

Moravané jdou do voleb s Tomiem Okamurou

Dnešní Tři Impulsy na tělo poslala v 8:20 Zuzana Bubílková čestnému předsedovi strany Moravané, Pavlu Dohnalovi.
07.09.2017

Ladislav Hučko: Je správné, že vymazané kříže vyvolaly pobouření

Kauza vymazaných křížů v jednom z obchodních řetězců vyvolal u veřejnosti značné pobouření, a tak se dnes na toto téma Zuzana Bubílková zeptala Apoštolského exarchy řeckokatolické církve Ladislava Hučka.
06.09.2017

Bude Andrej Babiš hlasovat pro své vydání?

Dnes se sejdou poslanci k tomu, aby rozhodli o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Aktuálního tématu se chopila i Zuzana Bubílková a na tuto kauzu se zeptala přímo Andreje Babiše...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.