Roman Šebrle: Handicapovaných sportovců si velmi vážím

Publikováno: 09.09.2017 09:15
Na lince rádia Impuls byl dnes mistr světa, olympijský vítěz, mistr Evropy a sběratel dalších ocenění, bývalý desetibojař a dnes televizní moderátor Roman Šebrle.


Dobré ráno, Romane.

Dobré ráno.

Už máte nějaký plán na dnešní den?

Dnešní den bude celkem nabitý. On už začal nabitě, protože jsem ve tři hodiny odvezl kamaráda na letiště. Hned ráno se trochu rozcvičím, protože večer mě čeká závod Grand prix drill, na který se velmi těším a ještě předtím se stihnu kouknout na děti do Ostravy a pak už rychle zpátky na ten večerní běh Prahou.

Přes prázdniny jste byl podpořit handicapované sportovce z projektu Nezastavitelní v Peci pod Sněžkou. Tři Nezastavitelní jsou dnes na startu závodu, co na to říkáte, jak se těšíte?

Je to tak. Já si tyhle věci užívám. Když jsme byli s těmi Nezastavitelnými, tak to byl prima den a fakt se mi to líbilo a jsem velmi rád, že je potkám na startu dnešního běhu Prahou. Já si jich hrozně vážím, já si vážím všech handicapovaných, jak se s tím dokáží vyrovnat. Já se na to vždycky snažím koukat jejich očima, jak bych se tvářil, co bych dělal já, kdyby se mi to stalo, a o to víc si jich pak vážím. Už se těším na setkání s nimi.

Dovedl byste si představit, že byste dělal jednomu z nevidomých Nezastavitelných traséra?

Určitě si to představit dovedu, asi by to bylo zajímavé, protože bych musel přizpůsobit tempo tomu, jak běží oni. Myslím si, že to taky nebude úplně lehká práce a bál bych se, abych jim neutekl nebo aby neutekli oni mě. Ale představit si to určitě dovedu.

Kdy jste si naposledy dal desetiboj?

To už je hodně dlouho. Je pravda, že nedávno jsem byl s mladým, který chtěl ukázat oštěp, že byl na nějakých přeborech Prahy, tak jsem s ním byl poprvé, i když je fotbalista a myslím si, že bude hlavně fotbalistou, tak ho ten oštěp celkem bavil a já jsem si hodil s ním a vůbec to nebylo špatné překvapivě.

A neláká vás dát si někde desetiboj, třeba jenom nějaký sranda závod?

Ten desetiboj se nedá jít z fleku, to znamená, že kdybych chtěl absolvovat nějaký desetiboj, z nějaké legrace nebo jen z nostalgie, tak bych se na to musel připravit. Jsou tam disciplíny, které opravdu nejde jít si je hned vyzkoušet, takže právě ta tyčka, tu bych musel asi párkrát skákat, protože se začíná na rovné tyči a postupně se přechází na tvrdší tyč. Takže tam by ta příprava byla asi mnohem delší a na to bych se musel připravovat alespoň dva měsíce minimálně.

Celý život jste dělal vrcholový sport, přesto vám to nechybí?

Já mám to štěstí, že jsem přesedlal na golf, takže ten profesionální golf mi asi vyplňuje takovou tu mezeru, která by mi chyběla po tom, co jsem skončil s tím vrcholovým sportem.

Prázdniny jsou fuč, kak se těšíte na zimu?

Moc se na ní netěším. Je pravda, že děti baví snowboardovat, takže ty hory pro ně mají nový náboj a mě to s nima baví tam jezdit, nicméně nejsem úplně zimní typ, takže já se spíš budu těšit na léto.

Romane, ať se daří, hodně úspěchů večer ať vyjde ten běh s Nezastavitelnými.

Já bych rád pozval diváky, ať se přijdou podívat, ať si přijdou zaběhnout a pokud ne zaběhnout, tak alespoň se podívat na všechny ty "normální sportovce" nebo i ty Nezastavitelní, protože si určitě zaslouží obdiv.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

24.09.2017

Veronika Freimanová si užila krásné léto

Dnešním VIP hostem na telefonu byla slavná česká herečka Veronika Freimanová. Jak strávila léto a kde ji v současné době můžete vidět?
16.09.2017

Kryštof se chystá na největší koncert své historie!

Dnešním VIP hostem byl Richard Krajčo, který se rozpovídal hlavně o splnění snu, a to velkém koncertě skupiny Kryštof na Strahově...
03.09.2017

Saša Hemala oslavil narozeniny na křtinách

Dnešním VIP hostem byl známý český moderátor Saša Hemala. Ten se spíše než o oslavě narozenin rozpovídal o svých vnoučatech a pohodových letních večerech...
27.08.2017

Valérie Zawadská: Když jsem poprvé slyšela svůj hlas ze záznamu, hodně mě vyděsil

Nedělním hostem na telefonu byla známá česká herečka a jedna z nejznámějších dabérek Valérie Zawadská. Jak tráví léto a co nového ji čeká v divadle?
26.08.2017

Jakub Ondra: Hraní na ulici mě udržuje ve hře

Dnešním VIP hostem na telefonu byl písničkář, muzikant a zpěvák Jakub Ondra, kterého můžete slyšet i na Festivalu úsměvů Rádia Impuls v zábavním parku Belantis...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.