Pozor, koně! upozorňuje dopravní značka s obrázkem krávy

Publikováno: 03.09.2017 07:00
V tomto týdnu jsme řešili nesmyslné zákazy a náš Zuřivý reportér přišel s jednou, celkem absurdní dopravní značkou.

"Je to svislá značka, která upozorňuje na případné nebezpečí a v tom červeně ohraničeném trojúhelníku je jasná kráva. Prostě kráva jak má být. A pod touhle značkou je dodatková tabule jako hrom: Pozor koně! Všichni, kdo tady jedou, tak chápou, o co jde, jak to je myšleno, ale vždycky, když tady jedu a vidím krávu a pod tím nápis kůň, tak se vždycky musím smát."

Alešův komentář hned zvedl na našem Facebooku vlnu kritiky. Jan Nemec napsal: "Co je na tom nesmyslného? Je to přesně podle zákona Dopravní značka "Pozor zvířata" doplněná dodatkovou tabulkou o jaká zvířata se jedná. Tak to má být." Lukáš Veselý: "Představa že pro každé domací zvíře by byla spešl cedule je asi větší hloupost než dát jednu…" A Wolf Kunst napsal: "To je to samé, jako byste chtěli na dopravní značku zákaz vjezdu osobákům konkrétní značky auta…"

Pro jistotu jsme se podívali i do zákona a opravdu, tato značka upozorňuje na místo nebo úsek pozemní komunikace, kde může docházet k častému výskytu domácích zvířat a dodatkovou tabulkou je upřesněno o jaké zvíře jde. Přičemž do loňského ledna existoval právě pouze jen symbol krávy, který označoval obecně dobytek a potom skákající jelen, ten značil pohyb lesní zvěře. Nyní už se můžete na cestách setkat právě i s koněm nebo žábou. A když narazíte na něco neobvyklého, sdílejte to na našem Facebooku se čtyřmi Á.

Šťastnou cestu!

 

Zdroj obrázku: MAFRA

17.09.2017

Bojíte se naší dopravní centrály? Už nemusíte!

Protože naše kolegyně Eva Hronková se v poslední době dostala několikrát do situace, kdy musela volat naší dopravní centrálu a napadlo jí, že by některý z našich agentů mohl být z tohoto volání nervózní, rozhodla se, že nám dnes ukáže, jak jednoduché to je!
10.09.2017

Začal nový školní rok. Přizpůsobit se mu musí i řidiči.

Děti se vrátily nejen do školních lavic, ale i v ulicích je jich podstatně více. Jak přizpůsobit jízdu a jak připravit své děti na silniční provoz?
27.08.2017

Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.