Pozor, koně! upozorňuje dopravní značka s obrázkem krávy

Publikováno: 03.09.2017 07:00
V tomto týdnu jsme řešili nesmyslné zákazy a náš Zuřivý reportér přišel s jednou, celkem absurdní dopravní značkou.

"Je to svislá značka, která upozorňuje na případné nebezpečí a v tom červeně ohraničeném trojúhelníku je jasná kráva. Prostě kráva jak má být. A pod touhle značkou je dodatková tabule jako hrom: Pozor koně! Všichni, kdo tady jedou, tak chápou, o co jde, jak to je myšleno, ale vždycky, když tady jedu a vidím krávu a pod tím nápis kůň, tak se vždycky musím smát."

Alešův komentář hned zvedl na našem Facebooku vlnu kritiky. Jan Nemec napsal: "Co je na tom nesmyslného? Je to přesně podle zákona Dopravní značka "Pozor zvířata" doplněná dodatkovou tabulkou o jaká zvířata se jedná. Tak to má být." Lukáš Veselý: "Představa že pro každé domací zvíře by byla spešl cedule je asi větší hloupost než dát jednu…" A Wolf Kunst napsal: "To je to samé, jako byste chtěli na dopravní značku zákaz vjezdu osobákům konkrétní značky auta…"

Pro jistotu jsme se podívali i do zákona a opravdu, tato značka upozorňuje na místo nebo úsek pozemní komunikace, kde může docházet k častému výskytu domácích zvířat a dodatkovou tabulkou je upřesněno o jaké zvíře jde. Přičemž do loňského ledna existoval právě pouze jen symbol krávy, který označoval obecně dobytek a potom skákající jelen, ten značil pohyb lesní zvěře. Nyní už se můžete na cestách setkat právě i s koněm nebo žábou. A když narazíte na něco neobvyklého, sdílejte to na našem Facebooku se čtyřmi Á.

Šťastnou cestu!

 

Zdroj obrázku: MAFRA

10.09.2017

Začal nový školní rok. Přizpůsobit se mu musí i řidiči.

Děti se vrátily nejen do školních lavic, ale i v ulicích je jich podstatně více. Jak přizpůsobit jízdu a jak připravit své děti na silniční provoz?
27.08.2017

Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
06.08.2017

Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.