Ostrovu Kauai se přezdívá slepičí a zahradní

Publikováno: 12.09.2017 08:51
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili na Havaj, tentokrát na ostrov Kauai. Proč se mu přezdívá slepičí a zahradní ostrov?

Teď míříme na Havaj mezi slepice, jsme na slepičím ostrově. Vysvětlí Jirka Kolbaba...

Ano, máme slepičí ostrov, ale to je zase přezdívka. Je to čtvrtý největší ostrov havajského souostroví a jmenuje se Kauai. Tento ostrov tak byl pojmenován proto, že tady kdysi zdivočely slepice. Ty slepice utekly do volné přírody a protože tady nejsou žádné šelmy, není tady žádný predátor, tak je nikdo nenapadá. Tak slepice a kohouti, nádherně barevní, se tady pohybují absolutně všude, kam se podíváme. Je to něco úžasného. Jdeme fotit vodopád a kolem je třeba dvacet, třicet, čtyřicet slepic. A ptal jsem se domorodců jestli je loví, jestli je konzumují. Oni říkali, že ne, že mají tuhé maso.

A co je tam ještě zajímavého?

Jsou tady nádherné přírodní scenérie, je to ostrov plný květin, také se mu přezdívá zahradní. Je tady mimořádná sopka, Waialeale se jmenuje, a tam je největší počet srážek na světě. Zkusme si představit dvanáct metrů sedmdesát centimetrů srážek tady za rok napadne. To je opravdu světový rekord. Pak je tady splavná řeka Wailua, po které jsem nedávno plul na nafukovacím člunu a byl to také nezapomenutelný zážitek. Takže tento ostrov nabízí na tracky, na sporty a na poznání asi to nejvíc mezi ostatními havajskými ostrovy.

Předpokládám, že tam najdeme i nějakou Českou vesnici, kde se chovají slepice...

Potkal jsem tady neuvěřitelné množství krajanů. A jestliže před lety, když jsem začal jezdit na Havaj, tak mi mnoho lidí řeklo, že jen 50 lidí žije na všech těch havajských ostrovech, tak tentokrát jsem zjistil, že na Kauai žije asi 60 Čechů a že stále a stále přibývají noví. Někteří se vrací do Česka a nekteří spojují svůj osud s těmito nádhernými ostrovními formacemi v Tichém oceánu.

19.09.2017

Jirka Kolbaba si užíval jídla i zábavy s bývalými rockery

Jirka Kolbaba nás i dnes zavedl do Dominikánské republiky. Jedním z jeho zážitků z tohoto místa bylo také ubytování v hotelu Hard Rock, kde byl ubytován se starými rockery...
18.09.2017

Tradice výroby karibského rumu původně vznikla v Malajsii

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Karibiku, do Dominikánské republiky. Prohlédli jsme si nejen její pláže, ale také vnitrozemí a blíže jsme se zaměřili i na tradici výroby rumu a místní trhy...
15.09.2017

V New Yorku ochutnáte nejlepší pizzu na světě!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do New Yorku. Jaká místa byste zde neměli vynechat a opravdu jsou zde jen fast foody?
13.09.2017

Za sopkami na Havaj jezdí celý svět

Jirka Kolbaba nás dnes pozval na Big island, a to do zajímavého města Hilo a na známé sopky Mauna Kea a Mauna Loa...
11.09.2017

V Indonésii ochutnáte výborná jídla za pár kaček

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Indonésie, a to přímo na ostrov Lombok. Poznejte blíže tento turistický ráj.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.