Let helikoptérou nad New Yorkem je nezapomenutelný zážitek

Publikováno: 06.09.2017 08:52
Chystáte se do New Yorku a pohled z výškových budov vám nestačí? Jirka Kolbaba nám dnes poradil, jak si centrum města prohlédnout z výšky a zároveň si odnést nezapomenutelný zážitek...

Možná se chystáte na výlet do americké metropole New York a v tom případě vám poradí náš cestovatel Jirka Kolbaba. Pokud chcete vidět město shora, můžete do helikoptéry. Musím ale říci, že mě po událostech v roce 2001 docela překvapuje, že je vůbec takováto aktivita povolena.

Musím říci, že mě to také překvapuje. Já jezdím do New Yorku velmi rád a mám ho rád pro to jeho genius loci, které v sobě stále má a doufám, že ještě dlouho mít bude. Mě to město fascinuje, jakkoli jsem spíš člověk do přírody, je to přeci jen město, kde je 5600 mrakodrapů, z toho 50 objektů přes 200 metrů vysokých, to je něco mimořádného, je to takový světový rekord. Já jsem byl stejně tak překvapen, že je povoleno létat. Je to povolené, už mnoho let to je, já jsem letěl před několika lety, teď jsem si trochu aktualizoval ta čísla, takže teď je ta aktivita přeci jen trochu nákladově vyšší, ale je to vždycky nezapomenutelný zážitek.

A jak to celé funguje? Jak je to zorganizované?

Máme několik míst, ze kterých se startuje. Jednak z toho jižího cípu Manhattanu třeba a nebo potom někde na té straně k řece Hudson, tam se také startuje. Je tam několik takových společností, které to zajišťují, a letí se zpravidla nad Sochu Svobody, nad ten jižní cíp Manhattanu, Brooklynský most, Manhattanský most, potom přes Central park se třeba zase vracíme zpátky. Ty lety jsou různě dlouhé, jsou také různě cenově rozlišené.

Cenově rozlišené znamená?

Když jsem letěl já, tak jsem třeba letěl ještě za 100 dolarů. A dneska už, pokud vím, nejlevnější produkty kolem těch 12, 15 minut, stojí 150 - 200 dolarů. Ty helikoptéry jsou v kapacitě asi pro 4 - 6 lidí a můžeme letět i za několik set dolarů třeba nějakým luxusnějším letem nebo dokonce privátním letem. A když to porovnám s jinými částmi světa, protože jsem už letěl třeba na Havaji, na Aljašce, někde v Karibiku, v Sydney a podobně, tak musím říci, že ty americké lety jsou o něco levnější, než jsou ty lety v jiných částech světa. Ty jsou třeba šestkrát dražší než je takový let na New Yorkem. Takže New York je ještě realtivně levný a má-li někdo sen fotit New York z výšky, tak to může udělat z výškových budov nebo z helikoptéry. Je to nezapomenutelný zážitek.

11.09.2017

V Indonésii ochutnáte výborná jídla za pár kaček

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Indonésie, a to přímo na ostrov Lombok. Poznejte blíže tento turistický ráj.
08.09.2017

Ananasový ráj na Havaji

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na nejmenší ostrov havajského souostroví, který je přezdíván ananasovým ostrovem...
07.09.2017

Cestujete do Asie? Nesmíte vynechat Singapur.

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Asie, do městského státu Singapur, kde vás uchvátí nejen město samotné a přístav, ale i úchvatné letiště.
06.09.2017

Jirka Kolbaba mezi českými vědci na Arktidě

Naše severské vyprávění pokračuje, dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na terénní stanici českých vědců...
05.09.2017

Tulipány byly do Holandska dovezeny z Osmanské říše

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Nizozemska, a to za krásou místních tulipánových záhonů a polí. Jak se sem dostaly a proč jich má náš cestovatel tak málo na fotkách?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.