K menšímu počtu obětí dopravních nehod přispělo podle policejního ředitele i Rádio Impuls

Publikováno: 05.09.2017 08:50
Tři Impulsy na tělo dnes Zuzana Bubílková namířila na policejního ředitele Tomáše Lercha. Jak je to s porušováním zákazu vjezdu pro vozidla širší než dva metry a co přispělo k tomu, že letos ubylo mrtvých na silnicích?

Tři Impulsy dnes míří na tělo dopravního policejního ředitele Tomáše Lercha, dobré ráno.

Dobré ráno Vám i posluchačům Rádia Impuls.

Pane řediteli, kdy začnete pokutovat porušování zákazu vjezdu vozidel širších než dva metry, které řidiči i policie ignorují?

Policie se samozřejmě zaměřuje na každá protiprávní jednání, poručení této dopravní značky nevyjímaje. Ať už se bavíme o ulici Resslova v Praze, tak například i o rekonstruovaných úsecích dálnice D1, nicméně je potřeba hlavně apelovat na řidiče, aby si uvědomili proč tam ta značka je. Ta značka je vlastně upozorňuje na to, že tam nesmí vjíždět právě proto, aby zachovali plynulý provoz, nejen v ulici Resslova.

Neodpověděl jste mi na otázku, kdy začnete pokutovat nebo kontrolovat. A jak to budete kontrolovat? Přeměřovat? Nebo máte tabulky?

Samozřejmě v místech, kde toto zúžení je, nemůže provádět samotné kontroly, to znamená v takovém případě, zjistí-li, že řidič porušil tuto dopravní značku, musí nejprve opustit tento zúžený prostor, teprve následně vozidlo na bezpečném místě zastavit a řešit protiprávní jednání řidiče.

Jaké jsou pokuty? Jak vysoké?

V tomto případě hrozí řidiči pokuta do výše dvou tisíc korun.

Při prázdninových nehodách zemřelo méně lidí než loni. Je to proto, že byli policisté na dovolené a nestresovali řidiče?

Je to proto, že samozřejmě řidiči se chovali ohleduplněji. Je to o tom, že média velmi často informovala o rizicích, co se týče provozu. A samozřejmě i Rádio Impuls, které informovalo právě o těch nástrahách, které v létě jsou a samozřejmě k tomu přispěla i policie, která organizovala speciální akce, které měly zviditelnit policii. To znamená, jednak jsme si říkali, budeme na komunikacích, budeme vidět a chceme přispět ke zklidnění celého provozu.

Tolik ředitel Dopravní policie České republiky Tomáš Lerch v dnešních Třech Impulsech na tělo.

07.09.2017

Ladislav Hučko: Je správné, že vymazané kříže vyvolaly pobouření

Kauza vymazaných křížů v jednom z obchodních řetězců vyvolal u veřejnosti značné pobouření, a tak se dnes na toto téma Zuzana Bubílková zeptala Apoštolského exarchy řeckokatolické církve Ladislava Hučka.
06.09.2017

Bude Andrej Babiš hlasovat pro své vydání?

Dnes se sejdou poslanci k tomu, aby rozhodli o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Aktuálního tématu se chopila i Zuzana Bubílková a na tuto kauzu se zeptala přímo Andreje Babiše...
04.09.2017

František Dobšík věří, že učitelé budou stávkovat

Pokud dnes koaliční rada nevyhoví požadavkům pedagogů, odbory hrozí stávkou. Na toto téma dnes zpovídala Zuzana Bubílková předsedu školských odborů Františka Dobšíka.
01.09.2017

Bude poslanec Černoch moderovat na Impulsu?

Hostem pořadu Tři Impulsy na tělo byl dnes poslanec Marek Černoch, který mohl místo politiky moderovat u mikrofonu Rádia Impuls...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.