František Dobšík věří, že učitelé budou stávkovat

Publikováno: 04.09.2017 08:20
Pokud dnes koaliční rada nevyhoví požadavkům pedagogů, odbory hrozí stávkou. Na toto téma dnes zpovídala Zuzana Bubílková předsedu školských odborů Františka Dobšíka.

Dnešní Tři Impulsy na tělo pošleme předsedovi školských odborů Františkovi Dobšíkovi. Pane předsedo, dva pokusy o jednodenní stávku jste už v minulosti měli. Veřejnost vás nepochopila a učitelé se rozdělili. Proč by to teď, pokud se dnes vláda nedohodne na navýšení platů, mělo dopadnout jinak?

Určitě to dopadne jinak, protože ty naše požadavky jsou oprávněné a učitelé toho mají opravdu už dost.

V minulosti nebyly oprávněné? To byly oprávněné také. Jaký je rozdíl?

Samozřejmě je v tom rozdíl, protože je před volbami a pokud všechny politické strany mají vzdělávání jako prioritu, tak my po nich chceme, aby to opravdu naplnili a nečekali až po volbách.

Platy ve školství dosahují od 90. let 110 procent průměrné mzdy, takže dosavadní zvyšování bylo spíše valorizací. K čemu jsou odbory v této podobě? Protože tohle by jim ministři dali i bez vás.

Tak to není úplně pravda, těch 110 procent jsme dosáhli naposledy za paní ministryně Buzkové a pak to klesalo a my jsme se jenom bránili a bez nás by v podstatě ani nebylo to přidávání, co se týká reálných platů.

Pane předsedo, vy jste v čele odborů od roku 2003, souhlasí to?

Ano, souhlasí.

Můžete nám říci, kolik za to, co jste pro učitele "udělal nebo neudělal" berete? Prosím i s náhradami.

Je to zhruba jako ředitel na střední škole, takže je to kolem 50 tisíc.

Já vám děkuji za odpovědi, příjemný den.

Hezký den.

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

07.09.2017

Ladislav Hučko: Je správné, že vymazané kříže vyvolaly pobouření

Kauza vymazaných křížů v jednom z obchodních řetězců vyvolal u veřejnosti značné pobouření, a tak se dnes na toto téma Zuzana Bubílková zeptala Apoštolského exarchy řeckokatolické církve Ladislava Hučka.
06.09.2017

Bude Andrej Babiš hlasovat pro své vydání?

Dnes se sejdou poslanci k tomu, aby rozhodli o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Aktuálního tématu se chopila i Zuzana Bubílková a na tuto kauzu se zeptala přímo Andreje Babiše...
05.09.2017

K menšímu počtu obětí dopravních nehod přispělo podle policejního ředitele i Rádio Impuls

Tři Impulsy na tělo dnes Zuzana Bubílková namířila na policejního ředitele Tomáše Lercha. Jak je to s porušováním zákazu vjezdu pro vozidla širší než dva metry a co přispělo k tomu, že letos ubylo mrtvých na silnicích?
01.09.2017

Bude poslanec Černoch moderovat na Impulsu?

Hostem pořadu Tři Impulsy na tělo byl dnes poslanec Marek Černoch, který mohl místo politiky moderovat u mikrofonu Rádia Impuls...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.