Chvilka českého jazyka s hnutím ANO

Publikováno: 04.09.2017 16:19
Teď, nebo nikdy! To je volební heslo hnutí ANO. A už se rozjela debata, jestli se to píše s čárkou před spojkou nebo bez ní. ANO to má bez čárky, což vyvolává pochybnosti, Teď, nebo nikdy! To je volební heslo hnutí ANO. A už se rozjela debata, jestli se to píše s čárkou před spojkou nebo bez ní. ANO to má bez čárky, což vyvolává pochybnosti...

O volebním programu hnutí ANO jsme už mluvili ve zprávách, teď přišel čas na tu čárku. Na twitteru řeší lidé, jestli heslo „Teď nebo nikdy“ je ustáleným spojením, tedy bez čárky, anebo „Teď, nebo nikdy“ ve vylučovacím poměru, takže s čárkou. Samotné ANO to píše bez čárky, což lze mimo jiné ověřit na webu hnutí v sekci Makáme.

Máme tady Twitterovou přestřelku mezi uživateli Hotovsonem a uživatelem Martinem Juricou. Hotovson je zastáncem ustáleného spojení, takže podle něj je to bez čárky správně. Jeho oponent píše, že tato teorie nemá oporu v pravidlech, takže jde o vylučovací poměr a tedy s čárkou. Jiní uživatelé si heslo upravují podle svého, Andrej Babiš prý neví, co všechno vlastně znamená. „Teď, nebo nikdy“ může znamenat volbu demokracie proti ANO, dočítáme se. „Teď, nebo nikdy“ se může změnit „na věčné časy“, vidíme další tvít. A ještě poznámka Miroslava Kalouska – to je ten, co může za všechno – ten by se chtěl Andreje Babiše zbavit teď. Ale šéf ANO se asi nedá. Plánuje budoucnost totiž jako loajální zaměstnanec této skvělé rodinné firmy, která se jmenuje Česká republika. Alespoň tak to píše na stránkách ANO v sekci Makáme.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

05.09.2017

Jarolím i po včerejším debaklu fotbalistů zůstává!

Jarolím zůstává! Tedy alespoň do konce nepovedené světové kvalifikace. To je dnešní reakce na včerejší debakl našich fotbalistů v Severním Irsku. Jak reagují lidé na síti?
31.08.2017

Rádio Impuls má nového hrdinu. V plavkách a na běžkách!

Rádio Impuls má nového hrdinu! Náš posluchač Jirka si dojel pro lístky na Český mejdan. Co dojel, doslova se doplazil na běžkách a jenom v plavkách! Jak na to reaguje náš facebook?
30.08.2017

Válka o billboardy pokračuje!

Válka o billboardy pokračuje! Provozovatelé venkovní reklamy křičí: My je neodstraníme! „Tak je sundáme my,“ kontruje ministr dopravy Ťok. A na síti už se hromadí diskuzní příspěvky...
29.08.2017

Sparťanská škatulata se opět dávají do pohybu!

Sparťanská škatulata se zřejmě dávají znovu do pohybu. Vypadá to, že letenský klub tentokrát vymění brankáře. A nebude to výměna ledajaká. Bude velkolepá!
28.08.2017

Konec billboardů u českých dálnic?

Nastane konec billboardů u českých dálnic? Do pátku mají všechny zmizet, ale jak se zdá, provozovatelé billboardů ještě bojují - proto ty české vlajky všude kolem… Co na to síť?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.