Chvilka českého jazyka s hnutím ANO

Publikováno: 04.09.2017 16:19
Teď, nebo nikdy! To je volební heslo hnutí ANO. A už se rozjela debata, jestli se to píše s čárkou před spojkou nebo bez ní. ANO to má bez čárky, což vyvolává pochybnosti, Teď, nebo nikdy! To je volební heslo hnutí ANO. A už se rozjela debata, jestli se to píše s čárkou před spojkou nebo bez ní. ANO to má bez čárky, což vyvolává pochybnosti...

O volebním programu hnutí ANO jsme už mluvili ve zprávách, teď přišel čas na tu čárku. Na twitteru řeší lidé, jestli heslo „Teď nebo nikdy“ je ustáleným spojením, tedy bez čárky, anebo „Teď, nebo nikdy“ ve vylučovacím poměru, takže s čárkou. Samotné ANO to píše bez čárky, což lze mimo jiné ověřit na webu hnutí v sekci Makáme.

Máme tady Twitterovou přestřelku mezi uživateli Hotovsonem a uživatelem Martinem Juricou. Hotovson je zastáncem ustáleného spojení, takže podle něj je to bez čárky správně. Jeho oponent píše, že tato teorie nemá oporu v pravidlech, takže jde o vylučovací poměr a tedy s čárkou. Jiní uživatelé si heslo upravují podle svého, Andrej Babiš prý neví, co všechno vlastně znamená. „Teď, nebo nikdy“ může znamenat volbu demokracie proti ANO, dočítáme se. „Teď, nebo nikdy“ se může změnit „na věčné časy“, vidíme další tvít. A ještě poznámka Miroslava Kalouska – to je ten, co může za všechno – ten by se chtěl Andreje Babiše zbavit teď. Ale šéf ANO se asi nedá. Plánuje budoucnost totiž jako loajální zaměstnanec této skvělé rodinné firmy, která se jmenuje Česká republika. Alespoň tak to píše na stránkách ANO v sekci Makáme.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

11.09.2017

Ministr zahraničí se dostal do křížku s Národním divadlem

Ministr zahraničí se dostal do křížku s Národním divadlem. Umělcům se nelíbí, že Lubomír Zaorálek narušil zkoušku Verdiho opery politickou agitací. Stalo se to minulý týden, podle Zaorálka ale o politiku rozhodně nešlo...
08.09.2017

Příští předseda vlády by podle prezidenta mohl úřadovat i z vězení!

To jsou věci! Budoucí předseda vlády by mohl klidně úřadovat i z vězení! Prezident Zeman klidně jmenuje Andreje Babiše premiérem, i kdyby seděl ve vazbě.
07.09.2017

Fotbalisté jdou do voleb!

Fotbalisté jdou do voleb! Číslo 27 dostalo vskutku nenápadné sdružení Sportovci pro společnost. O poslanecká křesla tak chtějí bojovat bývalí fotbalisté Vízek, Skuhravý, Berger, ale také mistři světa či olympijští vítězové v jiných sportech. Co na to veřejnost?
06.09.2017

Diskuzní fórum na transparentním účtu Miloše Zemana

Prezidentu Zemanovi přibývá na účtu halíř za halířem! Skutečně, po halířových položkách se mu nafukuje jeho volební transparentní účet. Dárci si z toho navíc udělali diskuzní fórum a reklamní nosič...
05.09.2017

Jarolím i po včerejším debaklu fotbalistů zůstává!

Jarolím zůstává! Tedy alespoň do konce nepovedené světové kvalifikace. To je dnešní reakce na včerejší debakl našich fotbalistů v Severním Irsku. Jak reagují lidé na síti?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.