Cestujete do Asie? Nesmíte vynechat Singapur.

Publikováno: 07.09.2017 08:52
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Asie, do městského státu Singapur, kde vás uchvátí nejen město samotné a přístav, ale i úchvatné letiště.

Milí Impulsáci, pokud míříte do Asie a jste buddhisté, tak se vám bude moc líbit v Singapuru.

Je to městský stát, který je umístěný na ostrově u Malajského poloostrova. K němu ještě náleží 54 mensších ostrůvků. Žije tady šest milionů obyvatel a já si velmi dobře pamatuji, protože ten člověk mě v dějinách velmi zaujal, sir Thomas Raffles založil toto město v roce 1819. V Singapuru je slavný přístav. Je to vyspělá ekonomika fungující, čistá, naprosto úchvatná země. Doporučil každému, kdo cestuje na ten dálný východ a nebo do Pacifiku nebo do Austrálie, aby se tady chvíli zdržel, to stojí opravdu za to.

Kam bys nás tam pozval?

Kromě toho, že bychom prošli celé město, centrum toho města, kde najdeme několik pozoruhodných etnických skupin. Je tu indická čtvrť a podobně, tak bych určitě návštěvníky, kteří jsou tam třeba jen na krátký čas, pozval do botanické zahrady a hlavně na ostrov Sentosa, kde je zábavní park, myslím, že nejen pro děti, ale i pro dospělé, kam se můžeme přemístit buď autem po silnici nebo také vláčkem, lanovkou. Je to silné místo.

To teda. Člověk se tam domluví anglicky, tamilsky, malajsky, mandarinsky. Také je tam největší přístav a sexy letiště.

Od roku 2011 je to sedmý největší přístav světa a druhý v Asii. Letiště odbaví 70 až 80 milionů lidí každý rok. Je to letiště, které je plné květů, nádherných koberců, vodopádů, je to něco naprosto silného. Původně tady vysušili bažiny, aby tady vůbec mohli postavit město i letiště, což je také obdivuhodné. A poslední informace na závěr, to jsem se teď čerstvě dočetl, v roce 2017 se letiště stalo popáté nejlepším letištěm světa.

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

11.09.2017

V Indonésii ochutnáte výborná jídla za pár kaček

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Indonésie, a to přímo na ostrov Lombok. Poznejte blíže tento turistický ráj.
08.09.2017

Ananasový ráj na Havaji

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na nejmenší ostrov havajského souostroví, který je přezdíván ananasovým ostrovem...
06.09.2017

Let helikoptérou nad New Yorkem je nezapomenutelný zážitek

Chystáte se do New Yorku a pohled z výškových budov vám nestačí? Jirka Kolbaba nám dnes poradil, jak si centrum města prohlédnout z výšky a zároveň si odnést nezapomenutelný zážitek...
06.09.2017

Jirka Kolbaba mezi českými vědci na Arktidě

Naše severské vyprávění pokračuje, dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na terénní stanici českých vědců...
05.09.2017

Tulipány byly do Holandska dovezeny z Osmanské říše

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Nizozemska, a to za krásou místních tulipánových záhonů a polí. Jak se sem dostaly a proč jich má náš cestovatel tak málo na fotkách?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.