Bude Andrej Babiš hlasovat pro své vydání?

Publikováno: 06.09.2017 08:22
Dnes se sejdou poslanci k tomu, aby rozhodli o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Aktuálního tématu se chopila i Zuzana Bubílková a na tuto kauzu se zeptala přímo Andreje Babiše...

Dnešní Tři Impulsy na tělo adresuji předsedovi Hnutí ANO Andreji Babišovi. Dobré ráno.

Dobré ráno.

Pane předsedo, dnes vás pravděpodobně sněmovna zbaví imunity, zvažujete možnost, že budete hlasovat pro své vydání tak, jak to máte v morálním kodexu ANO?

Tak já samozřejmě nemám problém a počítám s tím, že mě sněmovna vydá. Nicméně jsem přesvědčen, že ta kauza je politická.

Ale neodpověděl jste mi na otázku. V dubnu jste prohlásil: "Imunita poslanců je podle mne zcela zbytečná a kromě výroků pronesených ve sněmovně, by se na nic jiného neměla vztahovat. Poslanci nejsou žádní nadlidé." Změnil jste názor, když o své nevydání tak bojujete?

Ale já nebojuju o mé nevydání, já se tady snažím říct, že je to skutečně politická záležitost.

Prezident Zeman se nechal slyšet, že pokud vyhrajete volby, jmenuje Vás premiérem i jako trestně stíhaného. Kdo by s Vámi šel do koalice?

No tak to se neptejte mě, všechny tradiční strany říkají, že se mnou nebudou. Ono to tak vypadá, že vlastně to stíhání je právě proto, aby měli ten argument, aby mohli udělat tu vládu bez nás. Takže vláda Sociální demokracie s panem Kalouskem a dalšíma si určitě porozumí. Jenom je cílem, aby Babiš nebyl ve vládě, protože je stíhán. To, jestli se ukáže později, že to samozřejmě nemělo žádnou podstatu, je to vidět už v té žádosti, no tak samozřejmě bude po volbách a ty škody už budou způsobené.

To byly dnešní Tři Impulsy na tělo s Andrejem Babišem.

07.09.2017

Ladislav Hučko: Je správné, že vymazané kříže vyvolaly pobouření

Kauza vymazaných křížů v jednom z obchodních řetězců vyvolal u veřejnosti značné pobouření, a tak se dnes na toto téma Zuzana Bubílková zeptala Apoštolského exarchy řeckokatolické církve Ladislava Hučka.
05.09.2017

K menšímu počtu obětí dopravních nehod přispělo podle policejního ředitele i Rádio Impuls

Tři Impulsy na tělo dnes Zuzana Bubílková namířila na policejního ředitele Tomáše Lercha. Jak je to s porušováním zákazu vjezdu pro vozidla širší než dva metry a co přispělo k tomu, že letos ubylo mrtvých na silnicích?
04.09.2017

František Dobšík věří, že učitelé budou stávkovat

Pokud dnes koaliční rada nevyhoví požadavkům pedagogů, odbory hrozí stávkou. Na toto téma dnes zpovídala Zuzana Bubílková předsedu školských odborů Františka Dobšíka.
01.09.2017

Bude poslanec Černoch moderovat na Impulsu?

Hostem pořadu Tři Impulsy na tělo byl dnes poslanec Marek Černoch, který mohl místo politiky moderovat u mikrofonu Rádia Impuls...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.