Aplikace Čistý komín je zřejmě k ničemu, připustil to i její provozovatel

Publikováno: 12.09.2017 08:30
Dnešním respondentem Tří Impulsů na tělo byl ředitel společnosti Čisté nebe se sídlem v Ostravě, pan Nikola Carič. Ptá se Zuzana Bubílková.

Vy provozujete i aplikaci Čistý komín, kam mohou lidi posílat fotky nadměrně čmoudících komínů. Já jsem žila v tom, že na základě fotek probíhají kontroly, ale na vaší stránce stojí, že fotky nejsou posílány na obecní úřad a nemohou být využity k přestupkovému řízení. Jaký má tahle akce smysl?

Tak má smysl upozornit lidi, kteří vlastně znečišťují ovzduší, aby vlastně toho zanechali, nebo případně sousedé aby viděli, že je někdo, kdo se o to zajímá, že mu to není jedno.

Jaké procento tvoří vyřizování sousedských sporů? Kdy se vyfotí záměrně náhodně čmoudící komín a vydává se, že je stále čmoudící?

Jasně. My máme člověka, který se tomuto věnuje na plný úvazek víceméně, takže nedostanou se tam vždycky fotky, kde jde vyloženě o to, že někdo někoho nafotí, ale to procento je malé. Většinou jako se tam dostanou fotky, které už jsou podle našeho uvážení opravdu znečišťující.

No, a potom se s tím nic nedělá.

No potom je možnost se dostat, do toho. No, v podstatě ne.

A kolik provoz této šmírovací stránky stojí a kdo to financuje, to by mě zajímalo.

Tak financujeme to z vlastních zdrojů a víceméně provoz měsíčně stojí kolem sedmi tisíc korun.

A vy to děláte dobrovolně nebo za plat?

Ano dobrovolně, za to není plat.

Tolik ředitel společnosti Čisté nebe, Nikola Carič. Děkuji za odpovědi, přeji čisté nebe.

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

13.09.2017

Stát nemá provozovat loterii, tvrdí Alexandra Udženija

První místopředsedkyně ODS odpovídala ve středu ráno na tři ostré otázky Zuzany Bubílkové.
11.09.2017

Moravané jdou do voleb s Tomiem Okamurou

Dnešní Tři Impulsy na tělo poslala v 8:20 Zuzana Bubílková čestnému předsedovi strany Moravané, Pavlu Dohnalovi.
08.09.2017

Sběratel knoflíků Ivo Tomáš: Že jsem pošahaný? To snad nikdo neříká...

Vášnivý sběratel Ivo Tomáš odpovídá na otázky Zuzany Bubílkové v ranním pořadu Tři Impulsy na tělo. I když – co do počtu otázek se to dneska trochu zvrtlo.
07.09.2017

Ladislav Hučko: Je správné, že vymazané kříže vyvolaly pobouření

Kauza vymazaných křížů v jednom z obchodních řetězců vyvolal u veřejnosti značné pobouření, a tak se dnes na toto téma Zuzana Bubílková zeptala Apoštolského exarchy řeckokatolické církve Ladislava Hučka.
06.09.2017

Bude Andrej Babiš hlasovat pro své vydání?

Dnes se sejdou poslanci k tomu, aby rozhodli o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Aktuálního tématu se chopila i Zuzana Bubílková a na tuto kauzu se zeptala přímo Andreje Babiše...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.