Valérie Zawadská: Když jsem poprvé slyšela svůj hlas ze záznamu, hodně mě vyděsil

Publikováno: 27.08.2017 09:15
Nedělním hostem na telefonu byla známá česká herečka a jedna z nejznámějších dabérek Valérie Zawadská. Jak tráví léto a co nového ji čeká v divadle?

Dobré ráno, Valérie.

Krásné ranko přeji všem Impulsákům.

Už máte nějaký plán na dnešní den?

V neděli se samozřejmě má celý den spát, ale když prší. Když je takhle nádherné počasí, tak já jsem na chalupě a už se flákám v lese. Heč, heč.

Já už tam u vás ve vesničce, kde máte chatičku byl a vím, že to tam je moc fajn, tak předpokládám, že trávíte většinu léta tam…

Pokud to jde, tak samozřejmě jsou celé prázdniny na chalupě a zvláště letos, když nám takhle pěkně vycházelo počasí, alespoň mě se to líbilo. No a občas jsem si odskočila třeba zahrát divadlo do Třeboně nebo jela na besedu do Babiččina údolí a podobně. A protože, já se omlouvám, trošku funím, já kráčím lesem a teď se nesoustředím na rozhovor, což je chyba, ale hledám a pozoruji, a vidím jednu krásnou babku... "No ty jsi moje, holka zlatá." Pardon a už je moje. To je něco tak nádherného být v přírodě.

A co nějaká dovolená, nějaké moře?

Já už jsem byla začátkem dubna u moře, takže to bylo takové hezké nastartování na prázdniny. Jinak tady na chalupě v Cehnicích mám vynikající sousedku Pavlínku, která má celé léto napuštěný bazén, takže není problém se koupat a opalovat, a abych nemluvila jen o tom, jak si užívám a jak lenoším, tak také trošku pracuji.

Teď mi dovolte jednu otázku na váš hlas, který bych řekl, vás proslavil. Někde jsem četl, že když jste se poprvé slyšela, že jste byla zděšená. Je to pravda?

To bylo v prvním ročníku na DAMU, když jsme měli rozhlasové herectví a když jsem poprvé slyšela svůj hlas ze záznamu, tak mě to hodně, hodně vyděsilo. Nicméně překonala jsem všechny tyhle hrůzy ze sebe a zaplať pánbůh, možná i díky profesorce Janě Andresíkové, která nás měla na umělecký přednes a přivedla nás celý ročník do České televize do dabingu. Tak možná to byla šťastná konstalace hvězd, že jsem se mohla téměř třicet let věnovat "odnoži herectví".

Vy jste použila minulý čas, to už nedabujete nebo co?

Bohužel od května 2014 mě neobsazují v soukromých televizích, protože jsem se hold ozvala. Za svou práci chce být člověk kvalitně zaplacen. A ne, že když za hodinu odvedete kvalitní výkon a oni vás zaplatí úplně stejně jako kolegyni nebo kolegu, který udělá desetinu práce, ani možná ne. Nechtěla jsem o tom mluvit, ale už to ze mě vypadlo.

A co chystáte pro své fanoušky a obdivovatele, Valérie?

V září začínám zkoušet v Divadle Radka Brzobohatého novou komedii, detektivní komedii Pafrém v podezření, tak se na to moc těším. Na kolegy, kolegyně, režii bude mít Jakub Nvota. Bude to, doufám, úspěšná komedie, protože detektivek jsem v poslední době moc neviděla.

Valérie, ať se vám daří, užívejte si ještě plnými doušky léto a vaší chalupu v jižních Čechách a na Impulsu zase někdy na slyšenou.

Všem Impulsákům krásnou neděli, krásné příští dny. Děkuji, nashle!

 

Zdroj obrázku: MAFRA

24.09.2017

Veronika Freimanová si užila krásné léto

Dnešním VIP hostem na telefonu byla slavná česká herečka Veronika Freimanová. Jak strávila léto a kde ji v současné době můžete vidět?
16.09.2017

Kryštof se chystá na největší koncert své historie!

Dnešním VIP hostem byl Richard Krajčo, který se rozpovídal hlavně o splnění snu, a to velkém koncertě skupiny Kryštof na Strahově...
09.09.2017

Roman Šebrle: Handicapovaných sportovců si velmi vážím

Na lince rádia Impuls byl dnes mistr světa, olympijský vítěz, mistr Evropy a sběratel dalších ocenění, bývalý desetibojař a dnes televizní moderátor Roman Šebrle.
03.09.2017

Saša Hemala oslavil narozeniny na křtinách

Dnešním VIP hostem byl známý český moderátor Saša Hemala. Ten se spíše než o oslavě narozenin rozpovídal o svých vnoučatech a pohodových letních večerech...
26.08.2017

Jakub Ondra: Hraní na ulici mě udržuje ve hře

Dnešním VIP hostem na telefonu byl písničkář, muzikant a zpěvák Jakub Ondra, kterého můžete slyšet i na Festivalu úsměvů Rádia Impuls v zábavním parku Belantis...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.