Před 40 lety zemřel Elvis Presley

Publikováno: 13.08.2017 06:45
Ano, zemřel nám Elvis. Stalo se to 16. srpna roku 1977. Král rokenrolu výrazně ovlivnil nejenom světovou, ale v logickém důsledku také domácí hudební scénu. Sluší se připomenout alespoň nahrávky interpretované Karlem Gottem.

Nejpopulárnější český zpěvák si od Elvise vypůjčil mimo jiných melodie pro domácí verze písniček „Pár havraních copánků“ a „Cesta rájem“.

Taky Eva Pilarová přezpívala Elvise. A málokdo si dneska uvědomí, že nejde o původní českou skladbu - tak moc se tahle verze povedla.

A abychom nezapomněli! V nadcházejícím týdnu to bude 20 let od chvíle, co 19. srpna 1997 zemřel zpěvák Petr Novák.

Asi by v tom smutku chtělo najít i nějakou veselejší zprávu. A jaká to náhoda - je tu jedna pozitivně naladěná novinka od skupiny Mirai. Jmenuje se „Pojď, zapomenem!“

Víc toho nemám, za týden ahoj. Petr Vondráček!

 

Zdroj obrázku: MAFRA

27.08.2017

Adam Mišík zpívá otcův největší hit!

Petr Vondráček opět přichází s novinkami i výročími české hudební scény...
20.08.2017

Na Festivalu úsměvů zazpívají Absolonová, Ondra nebo Abba CZ

Toto vydání Zlaté české klasiky i nové české muziky věnujeme letošnímu loučení s prázdninami - Festivalu úsměvů. Koná se příští sobotu a zůstat v německém zábavním parku Belantis můžete samozřejmě až do neděle.
06.08.2017

Do klubu čtyřicátníků vstoupí Petr Bende!

V nacházejícím týdnu oslaví narozeniny krom jiných také Eva Pilarová, Ewa Farna nebo Aleš Brichta.
30.07.2017

Marta Jandová zpívá sólově!

Kdepak okurková sezóna! Na domácí hudební scéně se objevily tři nové písničky a s nimi tři nové videoklipy. Na síti je posbíral Petr Vondráček.
23.07.2017

Pusťte si novinku od Mandrage!

Jedna nová písnička jako předzvěst desky a dvě výročí: tak by mohlo vypadat domácí hudební menu pro nadcházející týden. Připravuje Petr Vondráček.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.