Petr Havlíček si užívá dovolenou s rodinou

Publikováno: 13.08.2017 09:15
Naším dnešním VIP hostem na telefonu byl výživový poradce Petr Havlíček. Jak si užívá volno s rodinou a co nového chystá ve svém oboru?

Dobré ráno Petře.

Dobré ráno.

Už víte, co dnes budete dělat?

Vzhledem k tomu, že je neděle a neděle je od slova nedělat, tak mám v plánu nedělat téměř vůbec nic. Máme doma pětiměsíční mimino naše, takže se budeme spíš zase věnovat prckovi. Půjdeme na dlouhou procházku se psy a celkově se budeme snažit si to nicnedělání užít.

Jak si teď užíváte být zase po delší době táta miminka? Vaší první dceři už je dvanáct...

Já si myslím, že si to užívám trošku jinak než když se narodila dcera. To jsem byl o dost mladší a neměl jsem z toho asi ten správný pocit tenkrát. Navíc jsem i hodně pracoval, takže teď to vnímám trošku intenzivněji.

Co to znamená intenzivněji?

Těším se domů, ta rodina i přijde, že je kompletní, protože ty dvě děti jsou takový ten minimální základ. Já se tedy přiznám, že jsem dost rodinně orientovaný typ, takže ještě na tu otázku předchozí, co rád dělám, tak mě baví moje rodina.

Už byla dovolená? Bude vůbec nějaká?

Já si trochu dovolenou užívám teď, byl jsem k tomu spíš donucen, abych si vzal volno, takže teď vlastně 14 dní trávím víceméně doma, doděláváme věci, které jsou potřeba kolem domu, chodíme na výlety a podobně. Takže žádnou zahraniční dovolenou jsme neplánovali, tu plánujeme až na příští rok. Tu letošní trávíme společně.

Ne nadarmo se u nás říká, že Kovářova kobyla chodí bosa. Jak to je u vás? Jste sám tak perfektní, jak radíte lidem?

Samozřejmě občas zakulhá, nemůžu říci, že máme neustále perfektně okovaného koně a že všechno funguje tak, jak má, to bych byl asi robot, ale snažíme se, já se snažím, abych tak, jak říkám, také takovým způsobem žil, protože tomu věřím, že to tak má být.

Tak se nám svěřte, čím občas zhřešíte?

Ono jedním z takových těch největších zásad toho zdravého životního stylu je dostatek odpočinku a především dostatek kvalitního spánku. To se přiznám, že mi občas někdy uniká, protože po tom dni třeba i s tou rodinou, mám rád i čas, který si trávím jen sám se sebou. Takže když celá rodina usne, tak já si tak zevluji v noci po tmě, sám. Buď si čtu nebo něco hraji a tak dále. Užívám si tu chvíli té samoty nebo jen sedím na zahradě a koukám ven.

Mluvil jste o tom, že porušujete spánek. Ve vašem případě, když máte pětiměsíční miminko, to se snad ani s klidným spánkem moc neslučuje, ne?

A víte, že slučuje?! My máme toho našeho Matěje tak neuvěřitelně pohodového, že on v noci nijak zásadně neruší. On je prostě hodné dítě, které se pořád směje. Takže ani pro mě není ten spánek nijak zásadně přerušovaný.

Vy jste člověk, který je známý z televize i z rozhlasu. Kde vás můžeme vidět teď, na čem pracujete?

Tak my máme s Petrou Lamschovou další knížku, která se bude zabývat tématikou mléka a vajec. S mými kolegy připravujeme další e-learningový projekt, tentokrát na téma sportujících dětí, kde bude nás odborníků více. Plus ještě máme nachystané další věci.

Petře přejeme vám, ať se to všechno podaří, ale hlavně, ať se má dobře, roste a je zdravý, váš pětiměsíční syn Matěj a na Impulsu zase někdy na slyšenou.

Děkuji, zdravím všechny posluchače a přeji krásnou neděli. Nashledanou.

27.08.2017

Valérie Zawadská: Když jsem poprvé slyšela svůj hlas ze záznamu, hodně mě vyděsil

Nedělním hostem na telefonu byla známá česká herečka a jedna z nejznámějších dabérek Valérie Zawadská. Jak tráví léto a co nového ji čeká v divadle?
26.08.2017

Jakub Ondra: Hraní na ulici mě udržuje ve hře

Dnešním VIP hostem na telefonu byl písničkář, muzikant a zpěvák Jakub Ondra, kterého můžete slyšet i na Festivalu úsměvů Rádia Impuls v zábavním parku Belantis...
20.08.2017

Monika Absolonová se těší na Festival úsměvů Rádia Impuls

Naším dnešním hostem na lince je známá zpěvačka, herečka a moderátorka Monika Absolonová...
12.08.2017

Jiří Ježek: Když jsem přišel o nohu, nevěděl jsem, jestli budu moci dál sportovat.

Naším dnešním VIP hostem byl profesionální, ale handicapovaný cyklista, šestinásobný paralympijský vítěz, mistr světa a současně je nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek...
06.08.2017

Olga Lounová tráví dovolenou ve smyku!

Dnešním VIP hostem byla nejen zpěvačka, ale také závodnice v driftech Olga Lounová. Co chystá na léto a jaký je její největší koníček?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.