Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Publikováno: 27.08.2017 07:00
Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?

Hezkou neděli – dneska vás zdraví duo Eva...

... a Vašek.

Vaška Komárka jsem si dneska vzala na pomoc, protože mu už potřetí přišla pokuta z rakouské dálnice.

Přesně tak – jednou jsem překročil rychlost o deset, potom dvanáct no a naposledy o patnáct km/h.

Tak teď dobře poslouchej Vašku, tady je něco málo z dopravních předpisů u našich sousedů: „V obci padesátka maximálně, mimo obec můžeme jezdit do stovky a na dálnicích je to podobně jako u nás, do sto třiceti kilometrů v hodině.“ Kolik jsi zaplatil za rychlou jízdu?

No, stálo mě to už 150 EURO – padesát za každý přestupek. Jenže jsem zjistil, že takové placení do zahraničí není jen tak.

Potřebujete znát takzvaný IBAN, což je mezinárodní číslo bankovního účtu, BIC – tedy kód, který identifikuje banku no a aby bylo možno upustit od správního řízení, musí být v tomto případě u platby bezpodmínečně uvedeno identifikační číslo.

A právě u toho jsem narazil i já. V dokumentu, který mi přišel s pokutou, je číslo uvedeno, ale není ho kam zadat v mém internetovém bankovnictví.

Takže jsme zjišťovali a dozvěděli jsme se, že pokud provádíte jakoukoliv platbu na zahraniční účet a vaše bankovnictví nenabízí tuhle volbu, zadejte číslo do kolonky Variabilní symbol. Pak už stačí jen vyplnit adresu banky.

Tak takové doporučení ode mě, hříšníka: Směrnice o přeshraničním předávání informací o dopravních přestupcích existuje už roky, ale až teď začala být opravdu platit a když je vám naměřena vyšší rychlost, pokuta vás opravdu nemine. Tak nohu z plynu.

Šťastnou cestu, pokud možno bez pokut!

03.09.2017

Pozor, koně! upozorňuje dopravní značka s obrázkem krávy

V tomto týdnu jsme řešili nesmyslné zákazy a náš Zuřivý reportér přišel s jednou, celkem absurdní dopravní značkou.
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
06.08.2017

Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.
30.07.2017

Eva Hronková v autoškole

Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.