Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Publikováno: 27.08.2017 07:00
Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?

Hezkou neděli – dneska vás zdraví duo Eva...

... a Vašek.

Vaška Komárka jsem si dneska vzala na pomoc, protože mu už potřetí přišla pokuta z rakouské dálnice.

Přesně tak – jednou jsem překročil rychlost o deset, potom dvanáct no a naposledy o patnáct km/h.

Tak teď dobře poslouchej Vašku, tady je něco málo z dopravních předpisů u našich sousedů: „V obci padesátka maximálně, mimo obec můžeme jezdit do stovky a na dálnicích je to podobně jako u nás, do sto třiceti kilometrů v hodině.“ Kolik jsi zaplatil za rychlou jízdu?

No, stálo mě to už 150 EURO – padesát za každý přestupek. Jenže jsem zjistil, že takové placení do zahraničí není jen tak.

Potřebujete znát takzvaný IBAN, což je mezinárodní číslo bankovního účtu, BIC – tedy kód, který identifikuje banku no a aby bylo možno upustit od správního řízení, musí být v tomto případě u platby bezpodmínečně uvedeno identifikační číslo.

A právě u toho jsem narazil i já. V dokumentu, který mi přišel s pokutou, je číslo uvedeno, ale není ho kam zadat v mém internetovém bankovnictví.

Takže jsme zjišťovali a dozvěděli jsme se, že pokud provádíte jakoukoliv platbu na zahraniční účet a vaše bankovnictví nenabízí tuhle volbu, zadejte číslo do kolonky Variabilní symbol. Pak už stačí jen vyplnit adresu banky.

Tak takové doporučení ode mě, hříšníka: Směrnice o přeshraničním předávání informací o dopravních přestupcích existuje už roky, ale až teď začala být opravdu platit a když je vám naměřena vyšší rychlost, pokuta vás opravdu nemine. Tak nohu z plynu.

Šťastnou cestu, pokud možno bez pokut!

17.09.2017

Bojíte se naší dopravní centrály? Už nemusíte!

Protože naše kolegyně Eva Hronková se v poslední době dostala několikrát do situace, kdy musela volat naší dopravní centrálu a napadlo jí, že by některý z našich agentů mohl být z tohoto volání nervózní, rozhodla se, že nám dnes ukáže, jak jednoduché to je!
10.09.2017

Začal nový školní rok. Přizpůsobit se mu musí i řidiči.

Děti se vrátily nejen do školních lavic, ale i v ulicích je jich podstatně více. Jak přizpůsobit jízdu a jak připravit své děti na silniční provoz?
03.09.2017

Pozor, koně! upozorňuje dopravní značka s obrázkem krávy

V tomto týdnu jsme řešili nesmyslné zákazy a náš Zuřivý reportér přišel s jednou, celkem absurdní dopravní značkou.
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.