Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

Publikováno: 06.08.2017 07:00
I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.

V první řadě klasicky Policista v uniformě – na jeho vyžádání musíme předložit své doklady i doklady od vozidla. Co už možná ale nevíte je, že vás může zastavit i vojenský policista v uniformě.

Strážník obecní nebo městské policie může zastavit vozidlo pouze ve dvou situacích: Před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob a nebo když je řidič vozidla nebo přepravovaná osoba podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu.

Pokud vás zastaví celník ve stejnokroji, asi nemáte dálniční známku, nezaplatili jste mýto a nebo vám může zvážit auto.

Na závěr je ale ještě potřeba říci, že se vám možná stane, že vás zastaví třeba dopravce, autobusák, taxikář a nebo jakýkoliv účastník nehody, ale žádný z nich po vás nemá právo vyžadovat osobní doklady – všichni jmenovaní mohou jen zajistit bezpečnost a plynulost silniční dopravy.

Tak a teď už o mnoho chytřejší můžeme vyrazit do provozu. Šťastnou cestu!

Zdroj obrázku: MAFRA

27.08.2017

Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
30.07.2017

Eva Hronková v autoškole

Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...
23.07.2017

Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.