Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

Publikováno: 06.08.2017 07:00
I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.

V první řadě klasicky Policista v uniformě – na jeho vyžádání musíme předložit své doklady i doklady od vozidla. Co už možná ale nevíte je, že vás může zastavit i vojenský policista v uniformě.

Strážník obecní nebo městské policie může zastavit vozidlo pouze ve dvou situacích: Před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob a nebo když je řidič vozidla nebo přepravovaná osoba podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu.

Pokud vás zastaví celník ve stejnokroji, asi nemáte dálniční známku, nezaplatili jste mýto a nebo vám může zvážit auto.

Na závěr je ale ještě potřeba říci, že se vám možná stane, že vás zastaví třeba dopravce, autobusák, taxikář a nebo jakýkoliv účastník nehody, ale žádný z nich po vás nemá právo vyžadovat osobní doklady – všichni jmenovaní mohou jen zajistit bezpečnost a plynulost silniční dopravy.

Tak a teď už o mnoho chytřejší můžeme vyrazit do provozu. Šťastnou cestu!

Zdroj obrázku: MAFRA

10.09.2017

Začal nový školní rok. Přizpůsobit se mu musí i řidiči.

Děti se vrátily nejen do školních lavic, ale i v ulicích je jich podstatně více. Jak přizpůsobit jízdu a jak připravit své děti na silniční provoz?
03.09.2017

Pozor, koně! upozorňuje dopravní značka s obrázkem krávy

V tomto týdnu jsme řešili nesmyslné zákazy a náš Zuřivý reportér přišel s jednou, celkem absurdní dopravní značkou.
27.08.2017

Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.