Karel Abraham se chystá na Grand prix ČR v Brně

Publikováno: 05.08.2017 09:15
V Brně se jede Velká cena silničních motocyklů a naším dnešním VIP hostem proto byl motocyklový závodník a jediný Čech na startovním roštu Moto GP Karel Abraham.

Dobré ráno Karle.

Dobré ráno.

Už máte nějaký plán na dnešní den?

Tak samozřejmě plán při Grand prix, ať už je kdekoliv, je pevně daný, takže i na dnešek ten plán je jasně daný. Jsou zde nějaké procedury toho, jakým způsobem pojedeme, budeme se bavit o nastavení, budeme řešit co a jak se bude přes celý den dít. Přeci jen dneska je také kvalifikace, takže musíme pořešit nějakou taktiku, jak to udělat, aby nám to co nejlépe vyšlo.

Jsou to nervy? Nebo řekni, jak se cítí závodník takhle po ránu před závodem?

Tak v osm hodin ráno se ještě nějak extrémně nervózní necítím, před samotnou kvalifikací ta nervozita nastupuje, to je jasné, ale v neděli už je ta nervozita od chvíle, co se vzbudím, dívám se, jaké bude počasí, bude pršet, nebude pršet, takže tam ta nervozita už je o poznání větší a řekl bych, že opadá potom, co zhasne červené světlo a odstartuje se závod, pak už člověk musí tak urputně myslet na to, aby neudělal chybu, aby jel správně, aby dokázal porazit své soupeře, že tam už ta nervozita v podstatě nemá místo.

Teď byla v Moto GP dlouhá pauza, měl si možnost užít si nějakou dovolenou?

Měl jsem dovolenou, ze začátku jsem si to moc užil, protože jsem jel na motorkářský výlet, projeli jsme skoro celý Balkán, to bylo zajímavé. Potom už musím nějakým způsobem začít pracovat a makat, takže jsem měl nějaké motoškoly v Brně, jel jsem také až do Valencie, kde sídlí tým, tam jsem měl nějakou fyzickou přípravu, takže jsme zase makali, a ten měsíc utekl v podstatě poměrně rychle.

Já si představuji, že když jede motocyklový závodník na dovolenou na motorce, že to bude strašně rychlé. Za jak dlouho se to dá zvládnout?

Jeli jsme asi 7000 kilometrů, celkem 9 dnů. Je pravda, že v minulém roce jsme byli v Norsku a Švédsku a najezdili jsme celkově přes 10000 kilometrů. Ale v každém případě ten denní průměr byl nějakých 1200, 1300 kilometrů. Ale teď ten Balkán byl daleko víc na pohodu.

Ať máme představu, kde konkrétně jste na Balkáně byli?

Polsko, Bělorusko, Ukrajina, Moldávie, Rumunsko, Bulharsko, Makedonie, Kosovo, Albánie, znova Kosovo, Černá hora, Srbsko, Bosna, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a zpátky Česko.

Ale počkej ten výčet zemí, který jsi vyjmenoval, to abyste zvládli za devět dní, to jste museli být trochu rychlejší.

Třeba v Rumunsku jsme byli tři dny, ale jinak se nám podařilo za den projet i tři, čtyři státy.

My už jsme o tom mluvili, že o tomto víkendu se jede Velká cena Brna, tebe dnes čeká kvalifikace a zítra závod. Pojďme říci lidem, kteří váhají nad tím, zda se jít podívat přímo na okruh nebo zůstat doma, proč by měli na Moto GP vyrazit?

Být na tom místě opravdu stojí za to, protože ucítí na vlastní kůži to dunění těch motorů, na vlastní oči uvidí tu rychlost a to, jakým způsobem se tam bojuje a jak je to strašně obtížné a zároveň zábavné. Takže si myslím, že se rozhodně vyplatí přijít a podívat se živě na GP k nám do Brna.

Karle, ať se povede celý závodní víkend na domácí Velké ceně. Na Impulsu zase někdy na slyšenou.

Skvělé, děkuji moc, zatím ahoj!

Zdroj obrázku: MAFRA

26.08.2017

Jakub Ondra: Hraní na ulici mě udržuje ve hře

Dnešním VIP hostem na telefonu byl písničkář, muzikant a zpěvák Jakub Ondra, kterého můžete slyšet i na Festivalu úsměvů Rádia Impuls v zábavním parku Belantis...
20.08.2017

Monika Absolonová se těší na Festival úsměvů Rádia Impuls

Naším dnešním hostem na lince je známá zpěvačka, herečka a moderátorka Monika Absolonová...
13.08.2017

Petr Havlíček si užívá dovolenou s rodinou

Naším dnešním VIP hostem na telefonu byl výživový poradce Petr Havlíček. Jak si užívá volno s rodinou a co nového chystá ve svém oboru?
12.08.2017

Jiří Ježek: Když jsem přišel o nohu, nevěděl jsem, jestli budu moci dál sportovat.

Naším dnešním VIP hostem byl profesionální, ale handicapovaný cyklista, šestinásobný paralympijský vítěz, mistr světa a současně je nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek...
06.08.2017

Olga Lounová tráví dovolenou ve smyku!

Dnešním VIP hostem byla nejen zpěvačka, ale také závodnice v driftech Olga Lounová. Co chystá na léto a jaký je její největší koníček?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.