Jakub Ondra: Hraní na ulici mě udržuje ve hře

Publikováno: 26.08.2017 09:15
Dnešním VIP hostem na telefonu byl písničkář, muzikant a zpěvák Jakub Ondra, kterého můžete slyšet i na Festivalu úsměvů Rádia Impuls v zábavním parku Belantis...

Dobré ráno, Jakube.

Dobré ráno.

Už máte nějaký plán na dnešní den?

Dneska hraji v Belantisu. V deset musím vyrazit.

Jak do Belantisu pojedete?

Pojedme autem s kamarádem.

Já jen dodám, že autem tam budete, když pojedete v pohodě podle předpisů, za dvě hodiny a dvacetr – třicet minut, a to ve směru Ústí nad Labem, Drážďany a Lipsko. Ale pojďme zase k tobě, jak si užíváš léto?

Pro mě je léto úplně stejné jako jakékoli jiné roční období, protože už nějakou dobu nestuduji, živím se muzikou, a ještě pořád hraji na ulici, čili léto je pro mě jiné v tom, že není zima.

Já se na to stejně chtěl zeptat a tys to už řekl. Ty jsi začínal a stále ještě hraješ jako pouliční muzikant. Jak často se dostaneš do metra, abys tam hrál, jak se ríká, na ulici?

Vždycky, když mám čas, což už teď není moc, tak si jdu někam zahrát, protože mě to hrozně moc baví a udržuje mě to nějakým způsobem ve hře. A také je to pro mě pořád zdroj příjmu.

Ale hraní na ulici, to je asi dost nevyzpytatelné, možná i dobrodružné povolání, ne? Třeba podle mě nikdy nemůžeš vědět, kolik si vyděláš?

V tom máš naprostou pravdu, že je to nevyzpytatelné, ale zase na druhou stranu, čím déle to člověk dělá, tím víc dokáže předpokládat za jaký čas vydělá kolik peněz, takže potom už to začne být více jisté.

U hraní na ulici musíš mít spoustu zážitků. Co byl takový zážitek, který by sis nerad zopakoval?

Jednou jsem byl zavřený na policejní stanici, to nebylo moc příjemné, protože jsem tam jel na blind, nevěděl jsem, jaká jsou tam pravidla, a ta pravidla tam byla taková, že se tam nesmělo hrát bez povolenky, kterou já jsem neměl. Tak mě zavřeli na čtyři hodiny na policejní stanici.

Dá se tím, že člověk hraje na ulici a před sebou má klobouk, dobře vydělat?

Záleží na tom, kde člověk hraje. Já si třeba myslím, že když hraje v Německu nebo ve Švýcarsku, že je to dobré. Ale rozhodně jsem slýchal příběhy od kamarádů, kteří právě hráli v 90. letech, to jsou příběhy o lidech, kteří si našetřili tolik peněz, že dnes už nepracují a žijí někde v Thajsku. A to si myslím, že už dneska nejde.

Pojďme být konkrétní, řekněme, že průměrný plat v ČR je nějaký ch 27 – 28 tisíc měsíčně. Je tohle hraní na ulici lepší, než chodit každý den do práce za pravidelný příjem?

Teď je to rozhodně lepší.

A na co se dnes můžeme těšit v Belantisu a co chystáš dál ve svém muzikantském životě?

Zahraji písničky z nového alba, na to se těším. To album vyšlo před čtyřmi měsíci, jmenuje se Old Town Square. Teď mám rozdělanou nějakou práci ve Švýcarsku, tam bych chtěl do konce roku vydat singl a určitě začnu na začátku nového roku pracovat na nové desce v Německu.

Kubo, ať se ti daří, užij si dnes Festival úsměvů v zábavním parku Belantis u Lipska a na Impulsu zase někdy na slyšenou.

Taky děkuji, naslyšenou.

 

Zdroj perexového obrázku: Wikipedia.org

24.09.2017

Veronika Freimanová si užila krásné léto

Dnešním VIP hostem na telefonu byla slavná česká herečka Veronika Freimanová. Jak strávila léto a kde ji v současné době můžete vidět?
16.09.2017

Kryštof se chystá na největší koncert své historie!

Dnešním VIP hostem byl Richard Krajčo, který se rozpovídal hlavně o splnění snu, a to velkém koncertě skupiny Kryštof na Strahově...
09.09.2017

Roman Šebrle: Handicapovaných sportovců si velmi vážím

Na lince rádia Impuls byl dnes mistr světa, olympijský vítěz, mistr Evropy a sběratel dalších ocenění, bývalý desetibojař a dnes televizní moderátor Roman Šebrle.
03.09.2017

Saša Hemala oslavil narozeniny na křtinách

Dnešním VIP hostem byl známý český moderátor Saša Hemala. Ten se spíše než o oslavě narozenin rozpovídal o svých vnoučatech a pohodových letních večerech...
27.08.2017

Valérie Zawadská: Když jsem poprvé slyšela svůj hlas ze záznamu, hodně mě vyděsil

Nedělním hostem na telefonu byla známá česká herečka a jedna z nejznámějších dabérek Valérie Zawadská. Jak tráví léto a co nového ji čeká v divadle?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.