V Německu a Nizozemsku začínají prázdniny, poznáme to i na silnicích

Publikováno: 16.07.2017 07:00
Když začínají prázdniny, to je vždycky mela. Stovky aut se přesouvají na dovolené a je dost možné, že nás to teď čeká zase. To proto, že v Německu a Nizozemsku začínají prázdniny až teď.

Kde čekat komplikace, poví Mluvčí ÚAMK Igor Sirota.

Vlastně všechny ty hlavní trasy, ať už přes Vídeň dolů, nebo přes Mnichov budou velmi, velmi frekventované, velmi zahuštěné.

Dá se říci, kolik lidí se vypraví na silnice?

Tak dá se odhadnout, jenom odhadnout, že na jih, to znamená ať už do Chorvatska nebo Itálie především, zamíří zhruba tak čtvrt milionu turistů.

Na kdy si tedy naplánovat cestu?

My doporučujeme v ÚAMK nevolit pátek odpoledne a stejně tak sobotu ráno. Pokud je to alespoň trochu možné, tak raději volit dny pracovní, pro ten přesun na začátek dovolené, stejně tak i návrat.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

30.07.2017

Eva Hronková v autoškole

Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...
23.07.2017

Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...
09.07.2017

Když jedete na dovolenou autem...

Je tady doba dovolených a mnoho z nás se k moři vydá autem. Jak si správně sbalit zavazadla do auta a na co byste neměli zapomenout?
02.07.2017

Když v autě vezete psa...

Prázdniny se rozjely stejně tak, jako stovky, no možná spíš tisíce aut na dovolené. A protože my, Češi, jsme národ pejskařů, ve spoustě aut nějaký ten pes sedí. Vyzvídala jsem na našem Facebooku se čtyřmi á, jak vaši miláčci zvládají cestování autem.
25.06.2017

Nová Dacia Sandero už má svého majitele!

V pátek ráno se z nového vozu radovala paní Anička...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.