Roman Šmucler stráví neděli na pískovišti

Publikováno: 30.07.2017 09:15
Dnešním hostem na telefonu byl zubař, řekněme s velmi dobrou pověstí, podnikatel, ale i televizní a rozhlasový moderátor - docent Roman Šmucler...

Dobré ráno pane docente.

Dobré ráno.

Už máte nějaký plán na dnešní den?

U mě je šok, že dneska to do jisté míry nevím, protože obvykle mám i neděli pracovní, měl jsem mít i dnes pracovní, ale podařilo se mi ukrást si neděli pro syna a manželku, takže si to užijeme. Pravděpodobně budu na pískovišti, budeme někde jezdit s tříkolkou a takové podobné tatínkovské povinnosti. Takže se k tomu konečně po mnoha měsících se k tomu dostanu.

Vy té práce máte opravdu hodně, uděláte si čas na nějakou dovolenou? Kam rád jezdíte?

Já se letos na dovolenou, protože jsem byl v zahraničí pracovat a tak dále a tím, že mi na podzim přibude ještě Stomatologická komora ke všemu, co mám na starosti, tak na dovolenou vyrazím na kola, na Šumavu příští neděli. Takže příští neděli budu jezdit někde v okolí Kvildy.

Takže Kvilda a Šumava? To je vaše oblíbená destinace?

No doufejme, že nebude mrznout, je to jedno ze dvou nejstudenějších míst v republice, tak doufám, že nebude mrznout.

A umíte si představit, že byste jel do nějakého resortu a tam, jak se říká, se válel na dece?

To si dokáži představit, protože mám na břiše notebook a celý den pracuji, takže takovou formou by to určitě proběhlo. Už jsem to i zažil, protože děti milují takové resorty, takže když byla dcera malá a možná, až bude syn větší, tak bude určitě chtít trávit celý den na nějakých atrakcích tam, a pro mě to bude tzv. home office. To znamená, že se napojím počítačem a pojedu od rána do večera. Já moc nemiluji sluníčko, protože si myslím, že je nebezpečné, tak jsem schovaný ve stínu a pracuji.

Vy jste takový zvláštní úkaz člověka, jste úspěšný zubař, podnikatel, máte svou kliniku, občas děláte televizi, nebo rádio, také máte rodinu. Řeknete nám, jak to všechno zvládáte?

Já si myslím, že je to úplně normální, jenom my jsme tady byli v době minulé učení, že člověk má celý život dělat jen jednu věc, což ani není fyzicky možné, a spousta lidí utíkala do toho, že kromě své profese zahrádkařila nebo kutila nebo něco takového. A já třeba když učím ve Spojených státech, tak tam není nikdo, kdo by to dělal jinak než já. Takže my si tady spíš na tuto normálnost budeme muset zvyknout. Taková ta představa z 19. století, že člověk od rána do večera dělá jednu věc, to není možné.

Já chápu, že člověk by měl vyzkoušet několik profesí za život, to dělá spousta lidí, ale vy to všechno máte najednou.

To propojování profesí je, řekl bych, nezbytnost a kdo to nedělá, tak to má v tom životě těžší a i rychleji stárne. To bych nerad. Kromě toho je třeba být ještě tatínek, aby člověk běhal za ročním synem a je potřeba každý den dělat nějaký sport, tak se snažím každý den ujít nebo uběhnout alepsoň deset kilometrů, protože bez toho by člověk skončil.

Máme léto a vy už jste říkal, že se nerad opalujete. K tomu máte kliniku, která se zabývá estetickou medicínou, tak nám poraďte… Jak bychom se měli správně opalovat?

Opalovat se ne. Ať se lidé opalují, když chtějí, ale musí počítat s tím, že asi budou mít rakovinu kůže a že budou vždycky vypadat starší než ti, co se neopalovali. Takže třeba v Asii nebo Japonsku, kde chtějí lidé žít dlouho, tam je pro lidi největší hrůza, že by se opálili, protože když je někdo opálený, tak mezi nimi vypadá jako hlupák. Sám o sobě chce rychleji zestárnout.

Ať se vám daří pane docente a ať všechno pořád tak zvládáte. Na Impulsu zase někdy na slyšenou.

Krásné léto všem Impulsákům, mějte se všichni fajn!

 

 

20.08.2017

Monika Absolonová se těší na Festival úsměvů Rádia Impuls

Naším dnešním hostem na lince je známá zpěvačka, herečka a moderátorka Monika Absolonová...
13.08.2017

Petr Havlíček si užívá dovolenou s rodinou

Naším dnešním VIP hostem na telefonu byl výživový poradce Petr Havlíček. Jak si užívá volno s rodinou a co nového chystá ve svém oboru?
12.08.2017

Jiří Ježek: Když jsem přišel o nohu, nevěděl jsem, jestli budu moci dál sportovat.

Naším dnešním VIP hostem byl profesionální, ale handicapovaný cyklista, šestinásobný paralympijský vítěz, mistr světa a současně je nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek...
06.08.2017

Olga Lounová tráví dovolenou ve smyku!

Dnešním VIP hostem byla nejen zpěvačka, ale také závodnice v driftech Olga Lounová. Co chystá na léto a jaký je její největší koníček?
05.08.2017

Karel Abraham se chystá na Grand prix ČR v Brně

V Brně se jede Velká cena silničních motocyklů a naším dnešním VIP hostem proto byl motocyklový závodník a jediný Čech na startovním roštu Moto GP Karel Abraham.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.