Prvnímu hitu Petry Janů bude čtyřicet!

Publikováno: 16.07.2017 06:45
Jmenoval se „Motorest“ a vznikl 18. července roku 1977. Ano, ano, mluvíme o nejznámějším titulu z rockového období trojnásobné Zlaté slavice.

Výše zmíněnou písničku si můžeme snadno připomenout:

Ale možná ještě zajímavější bude ta následující, o 10 let starší krabičková nahrávka Heleny Vondráčkové „Růže kvetou dál“. Vyšla v roce 1967, přesněji 21. července.

No, a teď se dostane na novou českou muziku. Za prvé: Voxel! V sobotu mu bude 25 let. A v září pustí tento mladý muž do světa skladbu „Nádech“. Napsal ji prý poté, co přešel přes žhavé uhlíky! Kousek si můžete poslechnout v přiloženém zvukovém záznamu. A ještě dovětek - s Voxelem se můžete potkat na našem festivalu Benátská s Impulsem, který začíná 27. července v Liberci.

A hrál jsem vám už „Cyklistu“? To je novinka Olgy Lounové, tu tady schovávám skoro měsíc.

Tak ať žije zlatá česká klasika i nová česká muzika. Mějte se hezky, za týden se těším. Petr Vondráček!

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

06.08.2017

Do klubu čtyřicátníků vstoupí Petr Bende!

V nacházejícím týdnu oslaví narozeniny krom jiných také Eva Pilarová, Ewa Farna nebo Aleš Brichta.
30.07.2017

Marta Jandová zpívá sólově!

Kdepak okurková sezóna! Na domácí hudební scéně se objevily tři nové písničky a s nimi tři nové videoklipy. Na síti je posbíral Petr Vondráček.
23.07.2017

Pusťte si novinku od Mandrage!

Jedna nová písnička jako předzvěst desky a dvě výročí: tak by mohlo vypadat domácí hudební menu pro nadcházející týden. Připravuje Petr Vondráček.
09.07.2017

Pozor: Novinka Karla Gotta!

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček připravil další díl svého pořadu Zlatá česká klasika i nová česká muzika. A začíná od Mistra!
02.07.2017

Yvonne Přenosilová má kulaté narozeniny!

Hezkou neděli přeje Petr Vondráček! Dnešek je jako stvořený k vzpomínání. Je to totiž přesně 85 let, co se v Košicích narodil dvojnásobný Zlatý slavík Waldemar Matuška.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.