Prvnímu hitu Petry Janů bude čtyřicet!

Publikováno: 16.07.2017 06:45
Jmenoval se „Motorest“ a vznikl 18. července roku 1977. Ano, ano, mluvíme o nejznámějším titulu z rockového období trojnásobné Zlaté slavice.

Výše zmíněnou písničku si můžeme snadno připomenout:

Ale možná ještě zajímavější bude ta následující, o 10 let starší krabičková nahrávka Heleny Vondráčkové „Růže kvetou dál“. Vyšla v roce 1967, přesněji 21. července.

No, a teď se dostane na novou českou muziku. Za prvé: Voxel! V sobotu mu bude 25 let. A v září pustí tento mladý muž do světa skladbu „Nádech“. Napsal ji prý poté, co přešel přes žhavé uhlíky! Kousek si můžete poslechnout v přiloženém zvukovém záznamu. A ještě dovětek - s Voxelem se můžete potkat na našem festivalu Benátská s Impulsem, který začíná 27. července v Liberci.

A hrál jsem vám už „Cyklistu“? To je novinka Olgy Lounové, tu tady schovávám skoro měsíc.

Tak ať žije zlatá česká klasika i nová česká muzika. Mějte se hezky, za týden se těším. Petr Vondráček!

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

23.07.2017

Pusťte si novinku od Mandrage!

Jedna nová písnička jako předzvěst desky a dvě výročí: tak by mohlo vypadat domácí hudební menu pro nadcházející týden. Připravuje Petr Vondráček.
09.07.2017

Pozor: Novinka Karla Gotta!

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček připravil další díl svého pořadu Zlatá česká klasika i nová česká muzika. A začíná od Mistra!
02.07.2017

Yvonne Přenosilová má kulaté narozeniny!

Hezkou neděli přeje Petr Vondráček! Dnešek je jako stvořený k vzpomínání. Je to totiž přesně 85 let, co se v Košicích narodil dvojnásobný Zlatý slavík Waldemar Matuška.
25.06.2017

Laco Déczi hraje s Wohnoutem!

Je to pravda. Legendární trumpetista Laco Dézci natočil písničku se skupinou Wohnout. Svůj part hraje v písni „Hudba léčí“.
18.06.2017

Jeleni napsali písničku pro tátu!

Pravidelnou dávku informací z domácí hudební scény připravuje mistr hudebních omáček, zpěvák a moderátor Petr Vondráček.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.