Prokopské údolí svoji těžařskou minulost nezapře

Publikováno: 01.07.2017 10:50
Mirek Tausig nás dnes zavedl do Prokopského údolí. To bylo dříve těžebním místem, dnes si zde užijete zábavu i romantiku...

S pořadem Máme Česko ráááádi se dnes touláme přírodními krásami Prahy. Začínáme v Prokopském údolí, tam to má Mirek Tausig z Klubu českých turistů pěkně prochozené. Mirku, co je to za prostor?

Je to oblast, která byla dříve výhradně těžařská, je kousíček od Barrandova. Ještě před sto lety se tady těžil vápenec, dodnes se tu uchovaly různé doly, průchody, jeskyně, najdete tady i koleje na ty vozíky, sem tam i nějký ten starý artefakt. Z těch bývalých dob těžení tady toho najdete docela dost.

To zní jako údolí duchů. Není to tam trošku strašidelné?

Vlastně vůbec ne. Vykácely se stromy, všechno se opravilo, zrušilo se to vlastní těžební středisko nebo ta těžební oblast a dnes zbyla oblast rekreační. Pro děti jsou tady různé prolézačky, kluziště, je tady kynologické centrum, jezdí se tady na bruslích, na kolech. Dokonce na té druhé straně prokopského údolí, nahoře na Nových Butovicích, je taková nádrž, která sice není na koupání, ale veřejně se už asi dvacet let používá jako koupaliště. Takže můžu říci, že je to docela pěkná rekreační oblast.

Romantika?

Mě samotného to uchvátilo, ale ne ani tato část, ale když se od té nádrže odbočí směrem na Řeporyje, tak se dostanete do druhé části tohoto údolí, jmenuje se to tady Na požárech, a to už je oblast hodně romantická, kam se jezdilo i na čundry, dělaly se tam táboráky, točily se tady různé filmy, klipy. Točil se tu například Tunel jménem čas od Wabiho Ryvoly, to už je celoevropsky známé CD, které je opravdu velice pěkné, a to se tu všechno točilo i fotilo.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

08.07.2017

Nejznámější hora v Beskydech - Radhošť

Poslední zastávkou v Moravskoslezských Beskydech byla nejznámější hora této oblasti, Radhošť...
08.07.2017

Bůh Radegast v Moravskoslezských Beskydech

Další zastávkou na našem putování Moravskoslezskými Beskydy byla socha boha Radegasta. Poznejte blíže tento žulový kolos...
08.07.2017

Národní kulturní památka Pustevny

Dnešní první zastávkou v pořadu Máme Česko ráááádi jsou pustevny v moravskoslezských Beskydech...
01.07.2017

Obora Hvězda je nejkrásnější uprostřed zimy

Posledním pražským místem, kam nás dnes Mirek Tausig zavedl, byla obora Hvězda. Projděte s námi toto místo...
01.07.2017

Pikniková rozhledna Cibulka

Dalším místem, které jsme dnes v Praze s Mirkem Tausigem navštívili, byla rozhledna Cibulka. Poznejte ji blíže...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.