Pro Felixe Slováčka je dovolenou jeviště

Publikováno: 16.07.2017 09:15
Dnes jsme se telefonicky spojili s klarinetistou, saxofonistou, hudebním skladatelem a dirigentem. Felixem Slováčkem, který nám prozradil nejen své pracovní plány, ale své cestovatelské sny...

Dobré ráno Felixi

Já zdravím všechny Impulsáky.

Už máte nějaký plán na dnešní den?

Dnes mi začíná tak trošku volno a chtěl jsem se podívat do Slovinska na Bohinjské jezero, ale kam jsem zavolal, všude měli obsazené penziony i hotely,tak nevím, jak to dopadne. Ještě tam mám nějaké želízko v ohni, ale možná sednu do auta a kam mě oči povedou, tam pojedu a zastavím. A taky možná pojedu jenom na chalupu.

To je hezká představa jen tak sednout do auta a jet někam. Už jste to někdy udělal?

Já jsem to ještě neudělal, ale strašně dlouho po tom toužím. Toužím třeba po tom, sednout do auta, když je čas, a objet si třeba některá místa v Německu, která jsme projížděli s Karlem Gottem. To jsme jen přijeli, vyskočili do sálu, odehráli a ráno zase do auta a jeli jsme dál a dál. A měkterá nádherná, třeba i lázeňská města, ve kterých jsme byli, bych si tak rád projel. Se vzpomínkou a zároveň i s nostalgií.

Kde vás můžeme potkat nebo slyšet váš Saxofon?

Budeme třeba na festivalu pana Nádvorníka v Bíšti u Pardubic koncem srpna. Mezitím je tam ještě koncert na zámku Křtiny, 20. srpna, pak od 25. listopadu začínají adventní koncerty, a to až do 23. prosince každý den.

To je dost práce, nemáte toho hraní někdy po krk?

Já vám to řeknu takhle, já mám dovolenou v okamžiku, kdy jsem na jevišti. To mě baví a tam si nejvíc odpočinu. Nejhorší je to celé připravit.

Musíte stále cvičit, nebo už to máte tak zmáknlé, že tréninku není třeba?

Když je něco zajímavého a nového, tak ano. Když to tak jenom běží a každý den jsou koncerty a hraje se, tak na to není čas. To se pak člověk jen rozehraje. Hrát se musí, protože jinak ten sval, který je v puse, ten nátisk, jak tomu my muzikanti říkáme, to strašně rychle opadá. Jakýkoli sval, který nepoužíváte, zaniká.

Jak jste říkal, že pravděpodobně pojedete do Slovinska, tak proč zrovna tato země?

Mám přítelkyni, která tam byla a která mi o tom básnila. Tak jsem se jí zeptal na všechny možné možnosti a zjistil jsem, že podle toho obrázku, na který jsem se díval, je to nádherné a krásné, tak jsem se rozhodl, že se tam také pojedu podívat.

Ať se vám vydaří výlet do Slovinska, hezké léto a na Impulsu zase někdy na slyšenou.

Také všem krásné cesty a hlavně se ve zdraví vrátit domů. Mějte se, nashledanou.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

05.08.2017

Karel Abraham se chystá na Grand prix ČR v Brně

V Brně se jede Velká cena silničních motocyklů a naším dnešním VIP hostem proto byl motocyklový závodník a jediný Čech na startovním roštu Moto GP Karel Abraham.
30.07.2017

Roman Šmucler stráví neděli na pískovišti

Dnešním hostem na telefonu byl zubař, řekněme s velmi dobrou pověstí, podnikatel, ale i televizní a rozhlasový moderátor - docent Roman Šmucler...
29.07.2017

Lenny se těší na vystoupení na Benátské s Impulsem!

Dnešním VIP hostem byla zpěvačka Lenny, která dnes na Benátské s Impulsem nejen vystoupí, ale zůstane a poslechne si i ostatní interprety...
22.07.2017

Ivan Mládek se těší na Benátskou s Impulsem

Dnešním hostem na telefonu byl muzikant, skladatel a bavič Ivan Mládek. Ten se rozpovídal nejen o svém odchodu do televizní penze, ale i festivalech, na kterých tráví celé léto.
15.07.2017

Jakub Janda se žení!

Dnešním VIP hostem byl náš nejúspěšnější skokan na lyžích, vítěz světového poháru z roku 2006, Jakub Janda. Ten se rozpovídal o jednom ze svých nejbližších plánů, kterým je jeho svatba.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.