Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Publikováno: 23.07.2017 07:00
Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...

Zjišťovala jsem u odborníka jízdy na motorce, instruktora z autoškoly Trefa Zbyňka Zimy, proč je teď tolik bouraček.

Vidíte sami, že na silnicích motorek jezdí hodně a ne každý dokáže tu motorku dobře ovládat. Důvodem dopravní nehody bývá většinou nezvládnutí stroje a vysoká rychlost.

A Zbyňku, kde vidíš jako profík největší chybu?

Nezvládnutí motorky v zatáčce, vysoké rychlosti a pokud člověk neumí tu motorku ovládat, taky by neměl do provozu vjíždět. Protože když na motorce jedete, tak se máte naplno věnovat provozu.

Co nějaká rada pro jezdce v jedné stopě?

Zásadní věc – motorku dobře ovládat, dodržovat odstupy od vozidel před vámi, sledovat zrcátka a nevytvářet zbytečně stresové situace.

A naopak, něco pro ostatní účastníky provozu?

Já si myslím, že je důležité, abychom k sobě byli všichni ohleduplní. To znamená jak řidiči na motorkách, tak řidiči v autech. Ví se o zkracovaní dojezdových časů, motorkáři jezdí mezi auty. Pokud toto pravidlo člověk dodržuje a mezi auty projíždí, byť je to porušení zákona, v klidu, pomalu, tak si myslím, že řidiči aut s tím nemají problém. Dávají najevo, že ustupují. Že se utahují na kraj vozovky a dávají prostor pro motorkáře. A pokud budou motorkáři předjíždět auta z prava podjíždět, tak v tu chvíli se dostává nejen řidič na motorce do problémů, ale zároveň i řidič v autě.

Ať už jedete v jedné nebo ve dvou stopách, já vám za Impuls přeji šťastnou cestu!

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

30.07.2017

Eva Hronková v autoškole

Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...
16.07.2017

V Německu a Nizozemsku začínají prázdniny, poznáme to i na silnicích

Když začínají prázdniny, to je vždycky mela. Stovky aut se přesouvají na dovolené a je dost možné, že nás to teď čeká zase. To proto, že v Německu a Nizozemsku začínají prázdniny až teď.
09.07.2017

Když jedete na dovolenou autem...

Je tady doba dovolených a mnoho z nás se k moři vydá autem. Jak si správně sbalit zavazadla do auta a na co byste neměli zapomenout?
02.07.2017

Když v autě vezete psa...

Prázdniny se rozjely stejně tak, jako stovky, no možná spíš tisíce aut na dovolené. A protože my, Češi, jsme národ pejskařů, ve spoustě aut nějaký ten pes sedí. Vyzvídala jsem na našem Facebooku se čtyřmi á, jak vaši miláčci zvládají cestování autem.
25.06.2017

Nová Dacia Sandero už má svého majitele!

V pátek ráno se z nového vozu radovala paní Anička...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.