Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Publikováno: 23.07.2017 07:00
Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...

Zjišťovala jsem u odborníka jízdy na motorce, instruktora z autoškoly Trefa Zbyňka Zimy, proč je teď tolik bouraček.

Vidíte sami, že na silnicích motorek jezdí hodně a ne každý dokáže tu motorku dobře ovládat. Důvodem dopravní nehody bývá většinou nezvládnutí stroje a vysoká rychlost.

A Zbyňku, kde vidíš jako profík největší chybu?

Nezvládnutí motorky v zatáčce, vysoké rychlosti a pokud člověk neumí tu motorku ovládat, taky by neměl do provozu vjíždět. Protože když na motorce jedete, tak se máte naplno věnovat provozu.

Co nějaká rada pro jezdce v jedné stopě?

Zásadní věc – motorku dobře ovládat, dodržovat odstupy od vozidel před vámi, sledovat zrcátka a nevytvářet zbytečně stresové situace.

A naopak, něco pro ostatní účastníky provozu?

Já si myslím, že je důležité, abychom k sobě byli všichni ohleduplní. To znamená jak řidiči na motorkách, tak řidiči v autech. Ví se o zkracovaní dojezdových časů, motorkáři jezdí mezi auty. Pokud toto pravidlo člověk dodržuje a mezi auty projíždí, byť je to porušení zákona, v klidu, pomalu, tak si myslím, že řidiči aut s tím nemají problém. Dávají najevo, že ustupují. Že se utahují na kraj vozovky a dávají prostor pro motorkáře. A pokud budou motorkáři předjíždět auta z prava podjíždět, tak v tu chvíli se dostává nejen řidič na motorce do problémů, ale zároveň i řidič v autě.

Ať už jedete v jedné nebo ve dvou stopách, já vám za Impuls přeji šťastnou cestu!

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

06.08.2017

Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.
30.07.2017

Eva Hronková v autoškole

Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...
16.07.2017

V Německu a Nizozemsku začínají prázdniny, poznáme to i na silnicích

Když začínají prázdniny, to je vždycky mela. Stovky aut se přesouvají na dovolené a je dost možné, že nás to teď čeká zase. To proto, že v Německu a Nizozemsku začínají prázdniny až teď.
09.07.2017

Když jedete na dovolenou autem...

Je tady doba dovolených a mnoho z nás se k moři vydá autem. Jak si správně sbalit zavazadla do auta a na co byste neměli zapomenout?
02.07.2017

Když v autě vezete psa...

Prázdniny se rozjely stejně tak, jako stovky, no možná spíš tisíce aut na dovolené. A protože my, Češi, jsme národ pejskařů, ve spoustě aut nějaký ten pes sedí. Vyzvídala jsem na našem Facebooku se čtyřmi á, jak vaši miláčci zvládají cestování autem.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.