Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Publikováno: 23.07.2017 07:00
Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...

Zjišťovala jsem u odborníka jízdy na motorce, instruktora z autoškoly Trefa Zbyňka Zimy, proč je teď tolik bouraček.

Vidíte sami, že na silnicích motorek jezdí hodně a ne každý dokáže tu motorku dobře ovládat. Důvodem dopravní nehody bývá většinou nezvládnutí stroje a vysoká rychlost.

A Zbyňku, kde vidíš jako profík největší chybu?

Nezvládnutí motorky v zatáčce, vysoké rychlosti a pokud člověk neumí tu motorku ovládat, taky by neměl do provozu vjíždět. Protože když na motorce jedete, tak se máte naplno věnovat provozu.

Co nějaká rada pro jezdce v jedné stopě?

Zásadní věc – motorku dobře ovládat, dodržovat odstupy od vozidel před vámi, sledovat zrcátka a nevytvářet zbytečně stresové situace.

A naopak, něco pro ostatní účastníky provozu?

Já si myslím, že je důležité, abychom k sobě byli všichni ohleduplní. To znamená jak řidiči na motorkách, tak řidiči v autech. Ví se o zkracovaní dojezdových časů, motorkáři jezdí mezi auty. Pokud toto pravidlo člověk dodržuje a mezi auty projíždí, byť je to porušení zákona, v klidu, pomalu, tak si myslím, že řidiči aut s tím nemají problém. Dávají najevo, že ustupují. Že se utahují na kraj vozovky a dávají prostor pro motorkáře. A pokud budou motorkáři předjíždět auta z prava podjíždět, tak v tu chvíli se dostává nejen řidič na motorce do problémů, ale zároveň i řidič v autě.

Ať už jedete v jedné nebo ve dvou stopách, já vám za Impuls přeji šťastnou cestu!

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

27.08.2017

Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
06.08.2017

Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.
30.07.2017

Eva Hronková v autoškole

Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.