Nádherné útvary Adršpašsko-teplických skal

Publikováno: 29.07.2017 10:50
I dnes jsme se s Mirkem Tausigem vypravili na výlet Českem, tentokrát do Adršpašsko-teplických skal...

Dnes se v pořadu Máme Česko ráááádi budeme toulat ve skalách. Mirku?

Adršpašsko-teplické skály, to je největší skalní město v České republice. Jsou tady skály vysoké i sto metrů, nejvyšším vrcholem je Čáp, o tom ještě budeme mluvit. Je důležité tady říci, že pro turisty je to úžasné místo proto, že sem můžete v létě, v zimě, jak chcete, protože se tady upravují cesty, takže i v zimě si to tady můžete projít, třeba o Vánocích, sice za ztížených podmínek, ale vždy se sem dostanete.

Ty stezky jsou opravdu nádherné, doporučte konkrétně.

První, která je taková lehoučká, je asi kilometrová, je kolem pískovny, to je tady takové jezírko. Je to velmi jednoduché i pro děti, jsou zde krásně vidět ty skalní útvary a nemusíte zacházet na nějaké dlouhé cesty. Kdo ale chce, může se vydat třeba na čtyřkilometrový turistický okruh, a tam už uvidíte vysoké skální útvary, ty skály, které všichni znají z pohledů a filmů. Je to i ztížená pochodová situace.

Jednou z hlavních dominant Adršpašských skal jsou Milenci. Vysvětlete to.

To jsou dvě skály, které se velmi hezky dotýkají, opravdu to vypadá, jako by se objímaly nebo se líbaly. Mimo to tu najdete spoustu nádherných bran, Sloní náměstí, Čertův most, to je také pěkná dominanta, kterou poznáte jen podle vzhledu a když budete mít zájem, můžete se v rámci té cesty projít třeba až ke Slonímu jezírku, Velkému vodopádu, co se týče skal, nepočítaně.

A vy do těchto míst jezíte hlavně za čím?

Za čím jezdím, nevím, ale je tady skála, která mi trochu nahání hrůzu, trochu mi přijde humorná, jmenuje se Homole. Ona má nahoře šířku asi 13 metrů a dole něco kolem 2,5 metru. A váže se k ní taková pověst, taková zvyklost, dávat dolů klacíky, aby se to nepřevážilo. Budete se divit, spoustu lidí to dělá a vypadá to docela kuriozně.

Nesmíme zapomenout, že tady v Adršpašsko-teplických skalách stojí Birell brána, je před hlavním vchodem do skal z Dolního Adršpachu a vy určitě tou branou projděte, pomůžete dobré věci, za každého průchozího člověka pošle Birell pět korun na účet Nezastavitelných. To jsou lidé s handicapem, kteří chtějí žít aktivně. Další způsoby pomoci najdete na www.nezastavitelni.cz.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

05.08.2017

Na Ještědu vás příjemné přespání nečeká

Dnes jsme se s Mirkem Tausigem vypravili na Ještěd. Co vše odtud uvidíte a jaký noční zážitek si odtud můžete odnést?
29.07.2017

Nejkouzelnější rozhledna v Česku

Poslední zastávkou Adršpašsko-teplických skal byla rozhledna Čáp, kterou Mirek Tausig považuje za jednu z nejkouzelnějších u nás...
29.07.2017

Hrad vytesaný do skály v Teplických skalách

Další zastávkou na cestě Adršpašsko-teplickými skalami byla teplická část této přírodní lokality. Poznejte místní krásy a jednu ojedinělou "stavbu".
22.07.2017

Krásný výhled od hradu Šaunštejn

Poslední zastávkou na putování po Českém Švýcarsku byl skalní hrad Šaunštejn. Poznejte blíže toto místo.
22.07.2017

Vodopád na přání v Českém Švýcarsku

Další zastávkou na cestě Děčínskem byla řeka Kamenice, po které jsme s Mirkem Tausigem dnes společně pluli. Co zajímavého z loďky můžete vidět a jaké překvapení na vás čeká?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.