Když jedete na dovolenou autem...

Publikováno: 09.07.2017 07:00
Je tady doba dovolených a mnoho z nás se k moři vydá autem. Jak si správně sbalit zavazadla do auta a na co byste neměli zapomenout?

Pamatujte na to, že je omezena jak nosnost vašeho vozidla, tak i prostorové možnosti, takže nemějte velké oči. Na dno kufru zavazadla nejtěžší a největší a nahoře bychom naopak měli mít všechno, co budeme cestou nezbytně potřebovat, jako je třeba pití nebo občerstvení. A také pro jistotu, kdyby se něco stalo, výstražný trojúhelník, lékárničku a reflexní vesty pro spolucestující.

Když už se vydávám na dovolenou autem, jaké doklady s sebou zabalit, pane Budský?

Při cestování po EU postačí platný občanský průkaz, řidič samozřejmě musí mít u sebe platný řidičský průkaz. Rozhodně nezapomeneme na průkazku zdravotní pojišťovny a případné dopojištění nákladů léčebné péče a také si s sebou vezmeme i zelenou kartu a euro formulář záznamu o dopravní nehodě.

No a pak už jen zkontrolujte technický stav vašeho auta a můžete vyrazit.

Šťastnou cestu!

Zdroj obrázku: MAFRA

23.07.2017

Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...
16.07.2017

V Německu a Nizozemsku začínají prázdniny, poznáme to i na silnicích

Když začínají prázdniny, to je vždycky mela. Stovky aut se přesouvají na dovolené a je dost možné, že nás to teď čeká zase. To proto, že v Německu a Nizozemsku začínají prázdniny až teď.
02.07.2017

Když v autě vezete psa...

Prázdniny se rozjely stejně tak, jako stovky, no možná spíš tisíce aut na dovolené. A protože my, Češi, jsme národ pejskařů, ve spoustě aut nějaký ten pes sedí. Vyzvídala jsem na našem Facebooku se čtyřmi á, jak vaši miláčci zvládají cestování autem.
25.06.2017

Nová Dacia Sandero už má svého majitele!

V pátek ráno se z nového vozu radovala paní Anička...
18.06.2017

Představujeme legendárního dopravního agenta Bee

Jeho revírem je dálnice, jeho tempo je vražedné. Možná už jste ho v našem vysílání zaregistrovali, řeč je o agentovi Bee. A dnes jsme se ho rozhodli vyzpovídat...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.