Eva Hronková v autoškole

Publikováno: 30.07.2017 07:00
Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...

Je to tak, Evo? Jak to jde?

No, zatím moc ne! Také jsem si říkala, že mě otázky z autoškoly nemohou překvapit a ejhle. Hned několik prvních otázek v testu je poměrně zákeřných a těm jsem se rozhodla věnovat i dneska s vámi.

Tři jednoduché pojmy – křižovatka, krajnice a obec.

A začneme hned na křižovatce. Všichni víme, že je to místo, kde se pozemní komunikace protínají nebo spojují. Ale pozor. Za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty ani jiné účelové komunikace. Takže hned bod dolů.

Co se krajnice týká – je to část pozemní komunikace, která leží mezi okrajem jízdního pruhu a hranou pozemní komunikace. A skládá se ze dvou částí - zpevněná a nezpevněná. Žádná jiná odpověď není správně.

No a do třetice obec. Kdo by čekal zastavěné území, které je vždy označeno dopravními značkami, udělal by chybu.
Správně je odpověď, že jde o zastavěné území, jehož začátek a konec je na pozemní komunikaci označen dopravními značkami, ale na účelových komunikacích se značky neosazují.

Tak kdybyste měli chvilku, podívejte se na internetu na otázky z autoškoly, třeba vás překvapí stejně jako mě, kolik věcí už je úplně jinak. Každopádně vám přeji šťastnou cestu!

Zdroj obrázku: MAFRA

27.08.2017

Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
06.08.2017

Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.
23.07.2017

Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.