Eva Hronková v autoškole

Publikováno: 30.07.2017 07:00
Kolegyně Eva Hronková točí volantem už víc jak deset let a teď se rozhodla, že si dodělá řidičák na „áčko“, což by pro ní, jakožto zkušenou řidičku, měla být hračka...

Je to tak, Evo? Jak to jde?

No, zatím moc ne! Také jsem si říkala, že mě otázky z autoškoly nemohou překvapit a ejhle. Hned několik prvních otázek v testu je poměrně zákeřných a těm jsem se rozhodla věnovat i dneska s vámi.

Tři jednoduché pojmy – křižovatka, krajnice a obec.

A začneme hned na křižovatce. Všichni víme, že je to místo, kde se pozemní komunikace protínají nebo spojují. Ale pozor. Za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty ani jiné účelové komunikace. Takže hned bod dolů.

Co se krajnice týká – je to část pozemní komunikace, která leží mezi okrajem jízdního pruhu a hranou pozemní komunikace. A skládá se ze dvou částí - zpevněná a nezpevněná. Žádná jiná odpověď není správně.

No a do třetice obec. Kdo by čekal zastavěné území, které je vždy označeno dopravními značkami, udělal by chybu.
Správně je odpověď, že jde o zastavěné území, jehož začátek a konec je na pozemní komunikaci označen dopravními značkami, ale na účelových komunikacích se značky neosazují.

Tak kdybyste měli chvilku, podívejte se na internetu na otázky z autoškoly, třeba vás překvapí stejně jako mě, kolik věcí už je úplně jinak. Každopádně vám přeji šťastnou cestu!

Zdroj obrázku: MAFRA

06.08.2017

Kdo vás může podrobit silniční kontrole?

I dnes si uděláme takovou malou exkurzi do testů v autoškole. Možná i vás totiž překvapí, kdo všechno vás smí na silnicích zastavit a podrobit silniční kontrole.
23.07.2017

Nejdůležitější je motorku umět ovládat!

Každý den vám přinášíme nejrychlejší dopravní informace z celého území ČR a nestačíme se divit, kolik je v posledních dnech dopravních nehod motorkářů...
16.07.2017

V Německu a Nizozemsku začínají prázdniny, poznáme to i na silnicích

Když začínají prázdniny, to je vždycky mela. Stovky aut se přesouvají na dovolené a je dost možné, že nás to teď čeká zase. To proto, že v Německu a Nizozemsku začínají prázdniny až teď.
09.07.2017

Když jedete na dovolenou autem...

Je tady doba dovolených a mnoho z nás se k moři vydá autem. Jak si správně sbalit zavazadla do auta a na co byste neměli zapomenout?
02.07.2017

Když v autě vezete psa...

Prázdniny se rozjely stejně tak, jako stovky, no možná spíš tisíce aut na dovolené. A protože my, Češi, jsme národ pejskařů, ve spoustě aut nějaký ten pes sedí. Vyzvídala jsem na našem Facebooku se čtyřmi á, jak vaši miláčci zvládají cestování autem.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.