Dobré skutky v Obřím dole

Publikováno: 15.07.2017 10:52
Dnešní poslední zastávkou byl Obří důl, kde můžete celé léto přispět na dobrou věc...

Jestli se dnes chystáte na Sněžku, tak jako my s pořadem Máme Česko ráááádi, jděte před Obří důl kolem chaty Betyna, abyste podpořili dobrou věc. Totiž právě tady u chaty Betyna stojí Birell brána a za každého, kdo jí projde, dá Birell 5 korun na účet Nezastavitelných, kteří žijí život aktivně i se svým handicapem. Další formy podpory jsou pěkně vypsané na www.nezastavitelni.cz. Impuls jako Rádio dobrých skutků tuto letní akci samozřejmě podporuje. Mimochodem, proč je dobré jít na Sněžku právě z Obřího dolu?

Obří důl je nádherné horské údolí takového ledovcového původu, které je mezi Pecí pod Sněžkou a vrcholem Sněžka. Po pravé straně stojí Studniční hora, kdybyste si to chtěli najít na mapě. Je to nádherné údolí dnes pro turistiku, vede tudy letní turistická trasa na Sněžku. Nicméně v dějinách se tady těžily železné, měděné a arsenové rudy. Potom byla ta výroba logicky zastavena, protože toho nebylo tolik. Nicméně dodnes je tady vidět spousta zajímavostí i z té těžby.

A neměl byste na jako tečku nějakou zajímavost, která není úplně rozšířená?

Doporučím vám. Právě, když jdete Obřím dolem na Sněžku, tak těsně před tím úpatím té Sněžky je poslední občerstvení, pak je tam kovárna, kde můžete v rámci expozice vidět nějaké věci ohledně těžby, a pak se vydáte nahoru. A asi ve dvou třetinách kopce objevíte takovou železobetonovou boudičku a představte si, to je vodárna. Tam od nepaměti byla jedině voda a odtud se nosila voda nahoru na Sněžku. Je to tu otevřené už asi 30 let, takže můžete se podívat, když se odvážíte, můžete se i napít. Velice zajímavá věc.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

22.07.2017

Vodopád na přání v Českém Švýcarsku

Další zastávkou na cestě Děčínskem byla řeka Kamenice, po které jsme s Mirkem Tausigem dnes společně pluli. Co zajímavého z loďky můžete vidět a jaké překvapení na vás čeká?
22.07.2017

Procházkou Českým Švýcarskem přispějete na dobrou věc...

Mirek Tausig nás dnes zavedl do Českého Švýcarska. Prohlédněte si zdejší krásy a přispějte tím na dobrou věc...
15.07.2017

Jak Mirek Tausig uvízl na lanovce na Sněžku...

Mirek Tausig nás dnes vzal na lanovkou na Sněžku. On sám má z tohoto místa ale nepříjemnou zkušenost...
15.07.2017

Průměrná teplota na Sněžce je 0 stupňů

Dnes jsme se s Mirkem Tausigem vydali na nejvyšší horu Česka, na Sněžku. Poznejte blíže zdejší zajímavé stavby...
08.07.2017

Nejznámější hora v Beskydech - Radhošť

Poslední zastávkou v Moravskoslezských Beskydech byla nejznámější hora této oblasti, Radhošť...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.