Zuzana Bubílková nesouhlasí s protikuřáckým zákonem

Publikováno: 06.06.2017 08:51
Dnes se v tématu dne vracíme k protikuřáckému zákonu a antikonfliktním týmům. Co si o něm myslí Zuzana Bubílková a nebudou konfliktní týmy konflikty spíše vyvolávat?

Co si myslíte o antikonfliktních týmech?

Už samotný název je hloupost. Jaký antikonfliktní tým, když jsou to bouchači, kteří jdou svým Ramboidními těly rozhánět bavící se kuřáky před hospodou? Tím z podstaty vyvolávají konflikt zájmů, který při symbióze a alkoholem a prudší povahou vyústí v potyčku. A ta ruší mnohem víc než cigareta v podniku, se kterou se nekuřák už pár let nemusel ani setkat.

Takže vy, ač nekuřačka, byste tento zákon zrušila?

Okamžitě. Je to zákon militantních nekuřáků, kteří se mstí militantním kuřákům za roky, kdy huliči měli navrch. Na poradách například v rozhlase se běžně kouřilo tak, že ke konci jsme se v dýmu hledali. Vzpomínám si, jak na schůzi Zákruty přišel korespondent z Brna později, při nádechu se rozkašlal a prohlásil: "Nebude vám vadit, že nebudu kouřit?"

Takže zákon je msta ne řešení?

A co řeší? Kuřáky zákon neodradí, o to víc se budou bavit provokacemi antikonfliktních týmů. Hluk a potyčky v ulicích přivedou na nervy mnohem víc okolních občanů, kteří budou tlačit na zákonodárce, ať zakáží i kouření venku. Což neprojde, protože stát zákazem cigaret ve skutečnosti bojovat proti kuřákům nechce. Žádná vláda neriskne tak velký výpadek jistého příjmu z rozpočtu.

Jak byste omezila kouření vy?

Já bych na internetu nepřenášela porody nebo plastické operace, ale léčbu kuřáka s nádorem plic, kontinuálně od oznámení diagnózy až po konec léčby a bez střihů.

 

12.06.2017

Netradiční plastika Zuzany Bubílkové

Od najetých kilometrů jsme se dnes se Zuzanou Bubílkovou dostali až k nehodám a plastické chirurgii. Poslechněte si další příběh naší ranní komentátorky...
09.06.2017

Zuzana Bubílková navštíví noční kostely

Právě dnes můžete díky Noci kostelů zažít netradiční atmosféru nočních chrámů. Na návštěvu se chystá i Zuzana Bubílková...
08.06.2017

Karel Gott na Hrad!

Karel Gott dnes osobně otevřel výstavu nazvanou Gott, my life, a tak jsme se na něj zeptali i Zuzany Bubílkové. Byl by zlatý slavík dobrým prezidentem?
07.06.2017

Preference ČSSD klesají díky Sobotkově nečitelnosti

Dnešním téma bylo politické, zajímalo nás, proč volební preference ČSSD klesají. Názor na tuto situaci má samozřejmě i Zuzana Bubílková...
05.06.2017

Zuzana Bubílková hubne do plavek

Léto se blíží, a tak se mnoho z nás snaží zhubnout do plavek. Jak to má Zuzana Bubílková? Připravuje se i ona na plavkovou sezónu a po čem nejvíce hubne?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.