SMAŽENÝ KOBLIH JE ÚHLAVNÍ NEPŘÍTEL, říká žlučník Lubomíra Zaorálka v Rádiu Impuls

Publikováno: 22.06.2017 17:50
Hostem Kauzy dne byl ministr zahraničí a nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Ten promluvil o rysech předvolební kampaně i o tom, kam chce jít sociální demokracie dále.

Andrej Babiš asi zůstane největším předvolebním oříškem. Myslí si to Lubomír Zaorálek, který se stal hlavním lídrem kampaně sociální demokracie. V Kauze dne Rádia Impuls přiznal, že chce vést kampaň jinak a méně útočně, než ji vedl Bohuslav Sobotka. Je však ještě nutné doplnit volební tým. „Já vím, že na jedné straně mám nějaké pocity a představy, na druhé straně vím, že to bude docela těžký a tvrdý boj a já také potřebuju mít dobře postavený volební tým, kde budou lidé, se kterými si budu radit," řekl Zaorálek.

Na Moravě chce Zaorálek postavit svou kampaň na kauze takzvaných Bakalových bytů. „Pokud sociální demokracie vyhraje volby a byl bych premiérem České republiky, tak jsem schopný slíbit, že změním přístup k té kauze a že budu postupovat jinak, než ostatní. To jsou ty složitosti v oblasti práva. Jestli to byla nebo nebyla veřejná podpora. A vím dobře, že pokud se prokáže, tak stát má právo odstoupit od smlouvy, která byla tehdy učiněná."

V Kauze dne byla také řeč o bonmotu "Pomeranč je lepší než koblih". Podle Zaorálka nemá politický podtext. Za těmito slovy údajně stojí jeho zdravotní problémy. „Když jsem teď šťastný, že mám žlučník v klidu, tak mě prostě děsí všechno smažené. Já miloval řízky a dneska vím, že všechno smažené je nebezpečné. A koblih je můj opravdu úhlavní nepřítel. To nebyl žádný bonmot. To je prostě fakt. Že to zrovna vypadá politicky, to je teda pěkné, to se mi hodí, ale jinak to nebyl ani tak originální nápad."

28.06.2017

Lubomír Chudoba: Protipadělkovou směrnici nechápu, je k ničemu

Hostem Kauzy dne byl prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba. Ten kritizoval takzvanou protipadělkovou ochranu, kterou nařizuje Evropská unie. Podle něj bude jen komplikovat vydávání léků, které se kvůli tomu prodlouží. Řeč byla také o rozdílnosti cen léků v lékárnách.
27.06.2017

Z KRITIKY SI TĚŽKOU HLAVU NEDĚLÁM, řekl režisér Jan Hřebejk

Hostem Kauzy dne byl tentokrát oslavenec Jan Hřebejk. Výrazný český režisér má totiž právě dnes padesáté narozeniny. Moderátorka Zuzana Bubílková se ho při té příležitosti ptala na jeho současnou tvorbu, uraženou cestu a závěrem rozhovoru došlo i na politiku.
26.06.2017

CHCI BÝT PREZIDENTEM, říká šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Hostem Kauzy dne byl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Ten je přesvědčený o tom, že se jeho koalice se starosty do Sněmovny dostane. Podle jeho slov se nové uskupení dostává do povědomí voličů. V rozhovoru také krátce laškoval o tom, že by se rád stal prezidentem.
21.06.2017

ZPOVĚDNÍ TAJEMSTVÍ JE POSVÁTNÁ VĚC, NIC BYCH NEVYKECAL, říká kněz Zbigniew Czendlik

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik. Ten řekl, že vrazi a zločinci ke zpovědi do kostela nechodí. Výjimku tvoří pouze kriminálníci na sklonku života. Czendlik dále prohlásil, že lidé mají problém s odpouštěním vlastních hříchů. Nakonec se velmi pozitivně vyjádřil k unikátnímu online projektu „Zpovědnice“, do kterého se zapojilo i Rádio Impuls.
20.06.2017

Parkovací místa budou, slib dodržíme, ujišťuje primátorka Prahy Adriana Krnáčová

Hostem rozhovoru byla primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Té se v Kauze dne Zuzana Bubílková ptala na parkování v Praze, ​nový tunel a dokončení pražského okruhu. Závěrem došla řeč také na situaci uvnitř hnutí ANO.​
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.