Sebastian: Zdrávku jsem si vybral kvůli matematice

Publikováno: 07.06.2017 16:48
Liberecký zpěvák Sebastian, který je další hvězdou Benátské s Impusem u Fandy bandy na sebe prozradil detaily ze svého soukromého života, ale i proč měl tolik zameškaných hodin ve škole? Podívejte se na video.

Nejen Český mejdan s Impulsem v prosinci, ale také Benátská s Impulsem od 27. do 30. července můžete být u toho a my pokračujeme v postupném představování všech účinkujících. Naším dnešním hostem je zpěvák Sebastian, možná snáte i příjmení - Navrátil, ale to asi pro představení Sebastiana není důležité. Ještě jednou tě vítáme, dobré odpoledne.

Ahoj zdravím všechny posluchače.

Posluchači znají písničky Toulavá, Záchranný bod, ale ty jsi natočil novinku, ta se jmenuje Náhradní díly a já už jsem říkal, že jí napsal Xindl X. První věc, na kterou se tě chci zeptat, jak jste se s tím Xindlem potkali, jak to vlastně vzniklo? Ty jsi říkal náhodou, ale nic není náhoda na světě.

My jsme se potkali asi 2,5 roku zpátky na Mattoni festivalu myslím a tam jsme se nějak skamarádili ve stanu, protože já jsem ho znal, vždycky se mi líbilo co hraje a jaké dělá písničky. No a pak jsem začal dělat desku, ta deska se natahovala, všechno trvalo dlouho, tak jsem se začínal bát, že ty písničky nedám do kupy, říkal jsem, že bych potřeboval nějakou písničku a nějakým zázrakem se ke mě dostala tahle a já jsem říkal, že si jí nechám, byla takový poslední puzzlík do té desky, tak jsem za to rád.

Je krásná, zase o krůček dospělejší a navíc nádherně ladí s výbornou atmosférou, takže na Benátské nemůže chybět předpokládám. Ale playlist jsi asi ještě neskládal.

Playlist už je jasný, už jedeme sezónu, se stejným playlistem vlastně, v podstatě je to tak, jak je to na CD. Tahle písnička vždycky naladí tu správnou atmosféru.

Fanynky se na Facebooku ptají na tvoje děvčata, přítelkyni. Já si dovolím citovat z rozhovoru, kde se píše, že s přítelkyní vydržíš zatěžkávací období plné cestování. Takže se ptám - vydržel?

Ono to spíš bylo takové jiné období zatěžkávací, bylo to takové složité, že tady o tom ani nemůžu moc mluvit, ale vydržel.

Ty máš kolem sebe kapelu, ale jezdíš taky někdy sám? Třeba jen s kytarou nebo na half playback? Co si o half playbacku vůbec myslíš?

Já jezdím jen s tou kapelou. Já nevím, my jsme tříčlenná kapela, hodně hrajeme se samplama, máme tu podporu těch různých věcí z počítače. Takže když je to přiznané, tak já si myslím, že je to v pohodě.

Kdyby tě někdo přemlouval, abys odzpíval koncert celý jen na playback, tak by ses asi kroutil, ne?!

Je to takové divné. Ale mě se stává, my tam máme různé sbory a druhé hlasy a stejně lidé řeknou, že tam half playback máme, protože oni neví, co tam hraje. Oni si řeknou, že tam zpívá nějak moc lidí a přitom tam zpívají dva. Takhle je to automaticky brané takhle.

My tady máme takovou smutnou otázku pro všechny, kteří poslední dobou přišli na návštěvu. Co děláš, když náhodou zapomeneš, když zapomeneš text. Stane se ti to?

Ano, občas něco spletu nebo třeba začnu zpívat druhou sloku, tak jí zazpívám ještě jednou.

Chci se zetat na jednu věc, nevím, jak moc je citlivá. Ty jsi dělal textilní průmyslovou školu, ale prý jsi zkoušel i zdrávku.

Ano, nejdřív zdrávku, potom tu textilku.

Řekni, proč tu zdrávku?

Protože jsem měl strašné problémy s matikou na základce.

Máš chuť nebo myslíš, že budeš mít ještě někdy chuť se dál vzdělávat? Třeba dělat vysokou. Nebo tě to úplně opustilo a nemyslíš na nic jiného než na muziku.

Já se právě dozvím rád nějaké nové věci, jen na to teď není moc čas. Ale každopádně se rád kouknu i na dokument. Chtěl bych se ještě něco dozvědět.

My jdeme to té stopě, jestli ta zdrávka byla jen kvůli té matice nebo jsi toužil se tím oborem nějak zabývat a ten skok na ten textilní průmysl je jen oklika.

Nene, opravdu to bylo kvůli té matice a tam jsem zrovna hodně sportoval, takže jsem nechodil do školy.

Na snowboardu, že?! Závodně.

Tak já jsem to bral závodně, oni ne.

Kdo jsou oni?

Pedagogové. Oni si mysleli, že vlastně chodím za školu.

Na svahu ti nikdo omluvenku nenapíše.

Tam ne no. Máma o tom taky nevěděla. Prostě za školou. No a potom jsem potřeboval rychle někam přestoupit, někam bez přijímaček. No a zbyla už jen textilka, tam už jsem to dochodil, tam to se mnou vydrželi.

Tam byla matika, ne?!

Oni mi říkali, že trpím chronickou nemocí, protože jsem měl stejně zameškaných hodin jako člověk, který je vrcholový sportovec, jako český reprezentant, takže si vždycky dělali srandu.

V čem jsou specifické festivaly? Čím se liší třeba od klubových vystoupení?

Tak konkrétně třeba ta Benátská pro mě znamená víc v tom, že je to moje rodné město, žiji tam a jsou tam ty lidi, kteří s námi vyrostli a slyšeli první písničky. Je to tam dobré, dobrá organizace. Super, je to venku, dobrá nálada, sluníčko, když je teda dobré počasí, já to mám asi raději než to klubové hraní.

Chodí na tebe kamarádi nebo spolužáci?

Ano, myslím, že ano. Někteří se k tomu nehlásí a někteří ano.

Ty na sobě vnímáš nějaký zásadní osobnostní a profesní posun od doby, co jste natáčeli Toulavou do dnes, kdy spolupracuješ s takovou hvězdou, jako je u nás dneska Xindl X?

Vnímám, že ty koncerty, ta hudba, celkově ta profese toho člověka nějakým způsobem formuje, mění a je na něm, jak si s tím poradí a jak to unese. K tomu patří i nějaký ten seberozvoj v té hudbě. Začal jsem chodit na zpěv, na kytaru, takže myslím si, že jsem se trošku, maličko zlepšil.

Štve tě něco? A to nemusí být jen na hudební scéně, může to být i něco soukromého.

Teď mě štve ta celková situace, co se děje po tom světě. To mě trochu mrzí, doufám, že je to jen nějaká krátkodobá záležitost.

Říká se, že všechny síly ve vesmíru jsou vždy v rovnováze. Aby to tak bylo, tak tomu můžeme nějak přispět. Když natočíš nějakou bohulibou píseň, ty tomu můžeš pomoct hodně, ovlivnit hodně lidí, jejich myšlení. Chystáš něco takového?

Teď chystáme jednu písničku, ale nemá takovou myšlenku. Je to obyčejná písnička, jmenuje se Vesmírná. Teď budeme točit klip, na to se těším.

Jak vzpomínáš na základku a napadlo tě, že jednou budeš takhle slavný?

To mě vůbec nenapadlo a popravdě vzpomínám strašně rád, dokonce můžu říci, že bych se tam rád vrátil. Základka byla skvělá.

A kdy si dáš volníčko?

Volníčko si dám v říjnu, kdy letím na Tahiti s mým kamarádem.

Děkujeme, že jsi přišel, měj se hezky.

Děkuji za pozvání, nashledanou.

14.07.2017

Slavíme narozeniny Karla Gotta!

Karel Gott právě dnes slaví narozeniny, a protože je hostem u Fandy a jeho české bandy, využili jsme příležitosti a předali mu nejen květinu, ale i zazpívali narozeninové přání.
28.06.2017

Ivánku, kamaráde byla náhoda říká Jiří Lábus

Herec a dabér Jiří Lábus přišel posluchače pozvat na nový kreslený film Já padouch 3, kde nadaboval věčně nevrlého Grua. Zavzpomínali jsme i na nejslavnější Lábusovi role. Podívejte se na video.
24.05.2017

Peter Nagy: Logo jsem si vyrýpl z nudy

Zpěvák a textař Petr Nagy, známý to bavič, si pro odpolední vysílání Fandy bandy připravil již tradičně vtip. Jak vzniklo Peterovo logo okřídlené kytary a co za tím stojí? Jak tvoří své texty a který je podle něho nejpodařenější? Podívejte se na rozhovor.​
17.05.2017

Michal David: Když zapomenu text, svedu to na zvukaře

Hostem u Fandy bandy byl Michal David, který představil v premiéře píseň k nově připravovanému muzikálu Muž se železnou maskou. Kolik pián Michal vlastní, a jak se stavělo unikátní průhledné piáno z Českého mejdanu? Podívejte se na video.
10.05.2017

Divokej Bill okomentoval svojí písničku

Dva členové kapely Divokej Bill, Vašek Bláha a Štěpán Karbulka se zastavili u Fandy bandy. Čtou recenze na jejich nové album Tsunami? Co dělají když zapomenou text a měly by se zpěváci vyjadřovat k politické situaci? Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.