Richard Krajčo posnídal u Impulsových

Publikováno: 05.06.2017 09:46
Lídr kapely Kryštof, Richard Krajčo přišel popovídat o novém filmu Auta 3, kde nadaboval hlavní postavu Bleska McQueena. Jak oslavil svoje kulaté narozeniny a je i on fanouškem aut? Podívejte se na video.

Jestlipak i náš dnešní host, Richard Krajčo, někdy bojoval s nadváhou? Hubnul, držel diety a podobně? Dobré ráno!

Dobré ráno. Víte, že ano? Já jsem asi před třemi lety úplně zredukoval stravu, tak jsem nějaká kila shodil a drží mi to vlastně do dneška.

Taková VIP rada našim posluchačům neuškodí, takže pojďme říci něco konkrétnějšího. Znamená to, že vynecháváš večeře?

Ne, vynechal jsem pšenici, vynechal jsem maso a mléčné výroky, kromě těch kozích.

Takže co jíš?

Kozy.

Rádio Impuls je mediálním partnerem nového dílu známého animovaného filmu Auta 3, jehož hlavnímu hrdinovi propůjčil hlas náš host Richard Krajčo. Richarde, dá se z těch částí, které jsi namlouval, poznat, jaké to bude?

Určitě. Já jsem to v podstatě vlastně celé viděl ten třetí díl, a bude to skvělé. Teda pro ty, kterým se líbil první díl. Já jsem byl milovníkem prvního dílu, ten jsem měl rád, ta dvojka jak ujela k té špionáži, tak pro mě nebyla úplně to pravé ořechové, a teď se to vrací zpátky do Kardanové lhoty, znovu na ty okruhy.

Takže zlatý píst bude?

No, bude vlastně. No uvidíte, bude to velká zábava.

A půjdeš na premiéru?

Já nepůjdu na premiéru. Já nemůžu, protože já jsem zrovna s kapelou pryč a oni to nemůžou přesunout, protože ta premiéra je jednotně po celém světě, v jeden den, takže na premiéře budu bohužel chybět.

A máš rád kreslené filmy?

Já je miluji. Myslím, že je miluji nejvíc z celé naší rodiny. Já jsem kdysi před těmi 12 lety, kdy jsem dostal nabídku dělat Bleska McQueena, tak já jsem byl úplně nadšený, protože už tehdy jsem byl milovníkem filmů od Pixaru. Já jsem velkým obdivovatelem Steva Jobse a on byl jedním z těch zakladatelů Pixaru, takže jsem k tomu dospěl i díky tomu a třeba Příběhy hraček, všechny tři, jsou pro mě fenomenální. U třetího dílu pravidelně brečím, také jako jediný z rodiny, a tak to pro mě byla velká pocta, že jsem dostal nabídku dělat Pixarovský film. No a jsem rád, že byly tři díly, že jsem si takhle zadaboval několikrát.

A bylo to fajn i co se těch aut týče? Máš rád i auta?

To je láska, ke které jsem došel, musím říci. Dneska mám rád auta, různé typy aut, také mám několik typ aut, každé si užívám úplně jinak, ale když se vrátím zpátky, tak kdysi jsem to moc nechápal tu vášeň. Možná, že jsou lidi, kteří k tomu musí dozrát, a to se mi stalo.

A dáváš jim jména?

No vlastně ano.

Řekni. To hezké modré, co tady pod námi stojí?

To je Modrásek.

Mám tady dotaz od posluchačky. Ukážeš se letos na Trnkobraní?

Ne, my letos máme úplně volné léto, neděláme nic a jsme s dětmi a rodinami. Až v září na Strahově.

Další posluchačka se ptá, jestli nejsi unavený, protože má pocit, že když tě sleduje, že jedeš pořád na plný plyn.

Tak samozřejmě, že někdy ano, a právě proto jsme si s klukama řekli, že tohle léto si dáme před tím Strahovem úplně volné. Nebudeme dělat nic. Bylo to pro mě těžké, ale opravdu jsem odmítal a odmítal a budu jenom, jenom doma. A to se mi nestalo patnáct, sedmnáct let.

Rodina je přednější.

On když člověk, nechci říct, stárne, ale zraje, tak si začne vážit úplně jiných věcí a má jiné priority.

To mi nahráváš. Jak jde čas s Richardem Krajčem? Cítíš, že vše, co jsi v životě udělal, bylo správné?

Já mám pocit, že na to, že je mi čtyřicet, jsem dokázal sám sobě tolik věcí, o kterých jsem nikdy ani nesnil. Jestli toho není až moc bych řekl.

Co musí muzikant jako ty v dnešní době udělat pro to, aby uživil rodinu?

My se sedmnáct let živíme profesionálně jen hudbou. V našem týmu je jedenáct lidí a jedenáct lidí se živí jen hudbou. Ať už jsou to naši technici nebo kapela. Tak nevím, asi dělat dobré písničky, aby se to lidem líbilo, aby chodili na koncerty. To je základ.

Když se vrátím na začátek, vzpomínáš na Medúzu?

Samozřejmě, že ano.

Jé, tu jsem měla ráda!

Já taky! A dodnes potkávám lidi, kteří mi říkají, že na mě koukali a Haló, tady medúza a tady más desku.

Kolik jsi měl za natáčení?

Tehdy? Začali jsme od 1000 korun.

I tak to byl dobrý honorář.

No to byly šílený peníze, já jsem byl student.

Roztáčel jsi to po ostravských barech?

Já jsem si kupoval CD, protože jsem byl DJ. A tehdy jsem si ošetřoval svého trabíka, toho prvního. Já jsem moc neutrácel, já jsem byl takový šetřílkovský typ.

Co oslava čtyřicátin? Jak to bereš? Moderátor Petr Vondráček říká, že po čtyřicítce je kluk pryč.

Fakt? Tak to měl nějakého divného kluka, ten můj je pořád se mnou.

Takže pořád se cítíš na dvacet?

Někdy mi to vlastně přijde lepší. Já bych neměnil to, co se stalo a co se děje teď. Vůbec bych neřekl, že bych radši měl třicet nebo pětadvacet. Já vlastně prožívám nejkrásnější roky.

A oslava byla ve velkém stylu?

Musím říci, že moje přítelkyně se pořád ptala, jestli neudělám velkou oslavu a jestli nechci spoustu přátel a já když jsem nad tím tak přemýšlel, tak jsem nakonec řekl, že nechci. Že chci být jen s dětmi, s maminkou, s ní a s bráchou. A vlastně jsem měl čtyři dny velké pařby...

Ale po troškách.

Ani bych neřekl po troškách, byly to silné dávky každý večer, kromě dětí, ty už večer nikdy nebyly, ale jinak to bylo strašně výživné. Já jsem byl moc rád, že jsem ty čtyři dny strávil jen s lidmi, které miluji nejvíc.

Posluchač se ptá, jestli ti nechybí Národní divalo.

Musím říci, že nechybí, já jsem herectví vsunul na vedlejší kolej a mám ho jako zábavu a koníček.

Další dotaz: Kempík 2018, bude?

Bude třetí ročník, a protože Kempy dělám co dva roky, tak letos je volno a příští rok určitě budou. Předpprodej bude už někdy v listopadu nebo prosinci.

Ty jsi původně studoval na elektrikáře.

Ano.

A když se doma něco pokazí, tak vezmeš šroubovák a opravíš to?

Ne, to rozhodně ne, protože chci přežít. Takže pokud potřebuji něco takového opravit, volám našeho elektrikáře, pana Střihavku od Trutnova, a on je tak hodný, že dokonce, když potřebuji něco tady v Praze, tak on i přijede. To je prostě nejlepší elektrikář na světě.

A co moderní elektronika a technika. Baví tě to?

No to mě trochu baví, musím říci, vlastně jsem tady zmiňoval Steva Jobse, takže přiznám, že jsem velkým fanouškem Applu, nebyl jsem, ale teď už jsem. Ale má to samozřejmě svoje omezení, protože ty chytré domácnosti například, chvilku jsem to testoval, ale nakonec jsem od toho upustil.

Jako co třeba?

Třeba inteligenstní systém rozsvěcení a dálkové ovládání na kotel, a zámek ve spojitosti s mobilem, tohle všechno jsme zrušili a už máme zase klasiku. Je to všechno zajímavé, ale musím říci, že jsem si to vyzkoušel a zase jsem se vrátil k vypínačům a k těm klasickým věcem.

A mají tvoje děti chytré telefony a Facebooky?

Facebooky nemají a doufám, že ještě chvíli mít nebudou, ale chytré telefony mají, koukají se třeba na písničky na youtube, koukají se na tatínka na youtube.

To zase můžou.

Ano. Já je mám teď strašně rád a oni mě mají strašně rádi. Musím si to užít než je to přejde. Ale jinak moc internet nevyužívají.

Říkal jsi, že s nimi budeš teď trávit celé prázdniny, kam pojedete?

Asi nikam.

Budete doma?

Vlastně ano, my budeme tak trochu doma, protože budeme celé léto na statku, a tam máme všechno, co potřebujeme k pořádným prázdninám. A samozřejmě si občas uděláme nějaký výlet na hrad a tak, to ano.

Beskydy?

Krkonoše. A my se tam vždycky celý rok moc těšíme. Tam je vždycky hezky. A my s dětmi jezdíme k moři, když je tady škaredě. A když je tady hezky, tak si užíváme Česka.

Posluchač Jindra se ptá, jestli jsi nezanevřel na Ostravu.

Ne. Když je něco v srdci, tak to vymazat nejde. Kapela je tam pořád, já tam často jezdím a vždycky, když tam přijedu, tak mi zvlhnou oči a rozbuší se mi srdce. Je to prostě domov.

Chodíš zapařit na Stodolní?

Samozřejmě se tam jdu vždycky podívat.

Kdy prorazíš do ciziny?

Ty nabídky už tady byly, naposledy, když přišla před třemi lety, tak jsme s klukama museli udělat takovou velkou poradu a řekli jsme si, že už jsme na to staří.

Se ženou všechno klape?

Se ženou je všechno fantastické. Moc jí zdravím!

Richarde, děkujeme za návštěvu, bylo to příjemné.

Děkuji mockrát, mějte se krásně a nezapomeňte, Auta 3, je to báječný biják!

 

02.06.2017

Poslední páteční štěstí putuje k paní Jitce!

Paní Jitka se ohlásila výherním heslem, a tak poslední páteční štěstí putuje za ní.
02.06.2017

Paní Jarmila Janská propásla Šťastný pátek

Deváté volání a opět neúspěch.
02.06.2017

Osmá šance vyhrát v HTI opět nevyšla

Dnešní skóre je prozatím vyrovnané. 4 výhry a 4 prohry.
02.06.2017

Sedmé volání tentokrát nevyšlo

Tentorkát to nevyšlo, ale nezoufáme. Ještě nás čekají tři volání.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.