Na Jirku Kolbabu na Jamajce mířili zbraní!

Publikováno: 12.06.2017 08:51
Jirka Kolbaba nás dnes pozval na Jamajku. Pocity z první návštěvy sice nebyly pozitivní, další návštěvy je ale změnily...

Impuls vám právě přináší jamajské Impulsy pro zklidnění. Protože karibská pohoda, hmmmm. I když, i karibská pohoda může začít dramaticky.

Já musím říci, že jsem tady byl před mnoha lety a ty zkušenosti nebyly úplně pozitivní, že jsem měl pocit, že je to dramatický ostrov, kde může hrozit jakési nebezpečí. Ale pak jsem se ještě dvakrát na tento ostrov vrátil a pak už to vždy bylo to rajské, co jsem čekal. Hlavní město je Kingston a jsou tu i další zajímavá města jako Montego Bay, Negril - tam jsou fantastické dlouhé, bílé, čisté pláže.

Jirko a co setkání s domorodci?

Říkal jsem, že když jsem tady byl poprvé, tak se mi to zdálo dramatičtější, že byli takoví naléhaví, když po mě něco chtěli a dokonce se mi stalo, že jsem tu jednou stál proti zbrani. Ale byl to policista a bylo to ve tři ráno a asi se mu nelíbilo, že jsem tam spal v autě blízko pláže. Pak už ale byla všechna ta setkání naprosto úžasná. Já mám rád ty zdreadované domorodce, často mi připravují jídlo na některých karibských ostrovech. To jídlo je bezmasé, podávají mi ho v kokosovém ořechu. Byl jsem překvapený, jak málo pijí alkohol. Problém je někdy ta marihuana, to musím říci, že tady opravdu problém je v této lokalitě.

Jmenoval jsi několik míst, které je nejhezší, které máš nejraději?

Třeba Ocho Rios. Jezdil jsem tady na bambusových vorech, zúčastnil jsem se zajímavých kratochvílí, turistických víceméně. Na kaskádách jsem byl, jsou tady vodopády a kaskády, člověk se tady koupe v nádherné teplé vodě, na nádherných plážích, do toho tam někde vyhrává reggae a ti mladí kluci a holky na to tančí, protože oni mají ten pohyb v krvi. Je to atmosféra, která je nezapomenutelná, dával jsem si k ní nějaké míchané nápoje. Jsou to lidé, kteří si umí užívat života a často to na nás přenesou.

 

14.06.2017

Manchester je centrum módy a kultury

Jirka Kolbaba nám dneska představil město Manchester. Poznejte město módy, kultury, hudby a vzdělanosti blíže...
13.06.2017

Jirka Kolbaba se setkal se Santa Clausem

Dnes jsme s Jiřím Kolbabou vyrazili na Aljašku. Procestovali jsme nejen zajímavá a hlavní města, ale i město Santa Clause.
09.06.2017

Chudý, ale šťastný Bhútán

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do chudé, přitom velmi šťastné země, do Bhútánu...
08.06.2017

Východní Turecko bylo příjemným šokem

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Turecka. Ovšem ne do té části, do které jezdíme na dovolené, ale do východního Turecka, kde se mu velmi líbilo.
07.06.2017

Město Malaga je mimořádně silné a nezapomenutelné místo s atmosférou

Jirka Kolbaba nás pozval na další ze svých oblíbených míst, a to do španělské Andalusie, do města Malaga.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.