Li-ťiang je jedno z nejkrásnějších měst světa

Publikováno: 06.06.2017 08:52
I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali v Číně a poznali jsme město, které je podle našeho cestovatele jedním z nejkrásnějších na světě.

S Jirkou Kolbabou už několik dní vysíláme čínské Impulsy. Ni hao, Jirko, kde se právě nacházíš?

Stále jsem v provincii Jün-nan v jihozápadní Číně, ale tentokrát jsem se přemístil do ještě krásnějšího města, než ve kterém jsem byl včera, dnes jsme ve městě Li-ťiang, a to jsem naprosto ustrnul. Já jsem byl úplně paf, já jsem nevěděl, co dřív fotografovat, protože jsem objevil město, které je v podstatě celé dřevěné. Alespoň to centrum, které je také zapsáno na seznamu UNESCO. Ty domy jsou zdobené, v noci jsou neskutečným způsobem osvícené, takovou teplou oranžovou barvou.

Co tam děláš, Jirko?

Já navštěvuji muzea, navštívil jsem park jezera červeného draka. Celé to staré město, je 600 let staré. Pohyboval jsem se pod sněžnou horou, Nefritovou horou, neboli horou nefritového draka a posléze jsem lanovkou zčásti na tu horu i vyjel. Viděl jsem tu nádherné travertínové terasy, rýžové terasy, kamenné vesnice, které jsou kolem města Li-ťiang, mě také nadchly, budhistické chrámy. Musím říci, že je to jedno z nejkrásnějších měst na světě, která jsem viděl, bude pro mě navždy Li-ťiang. Denní, ale zejména noční atmosféra absolutně bere dech.

Na Facebooku jsem viděl nádhernou fotku zlatého chrámu, to je falešné nebo pravé?

Přes soutěsku tygřího skoku jsem dojel do národního parku, kde je v blízkosti lamaistický klášter a ten je celý zlatý. Má zlaté střechy, ke kterým jsem dokonce mohl vystoupat a zblízka vidět neskutečné detaily ozdob budhistických chrámů. Ten zlatý klášter je úchvatné stavení, ve kterém žije asi 900 mnichů. Ono se to bohužel nedá všechno vypovědět. Musím říci, že mi to trošku připomínalo Potálu v Tibetu, ale tento chrám byl daleko výpravnější a výstavnější a zářivější.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

07.06.2017

Město Malaga je mimořádně silné a nezapomenutelné místo s atmosférou

Jirka Kolbaba nás pozval na další ze svých oblíbených míst, a to do španělské Andalusie, do města Malaga.
05.06.2017

Jihozápad Číny Jirku Kolbabu uchvátil

Dnes jsme se vydali za Jirkou Kolbabou do Číny, tentokrát na jihozápad této země, která Jirkovi Kolbabovi doslova učarovala.
02.06.2017

Jirka Kolbaba se v Království Tonga oblékl do sukně

Jirka Kolbaba nám i dnes popsal, jaké štěstí měl na setkání s lidmi na svých cestách. Výjimkou nebylo ani Království Tonga. Poslechněte si jeho zážitky z tohoto místa.
01.06.2017

Jirka Kolbaba měl štěstí a užil si slunce v Pekingu

Dnes ráno jsme se Jirkovi Kolbabovi dovolali do daleké Číny. Kromě toho, že si užívá přírody a památek měl také velké štěstí a užil si slunce ve věčně zamračeném Pekingu.
31.05.2017

Jiří Kolbaba se na ostrově Niue cítil jako král

Jirka Kolbaba nás dnes pozval na ostrov Niue, z kterého si odvezl nejen krásný dar, ale i vzpomínku na vstřícné domorodce...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.