Předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček: Máslo bude rekordně drahé ještě pár měsíců, pak mírně zlevní

Publikováno: 15.06.2017 17:50
Hostem Kauzy dne byl předseda Českomoravského svazu mlékárenského, Jiří Kopáček. Ten řekl, že se máslo extrémně zdražilo kvůli vysoké poptávce ze zahraničí a nedostatku mléka s vysokým podílem tuku. Loňské ceny byly podle něj abnormálně nízké. Na stejné hodnoty se tedy podle jeho odhadu tato potravina nedostane. V následujících měsících ji čeká snížení na hodnotu okolo 38 korun.

Ceny másla se budou ještě chvíli držet vysoko! V Kauze dne Rádia Impuls to řekl předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček. Podle něj ceny stoupají kvůli vysoké celosvětové poptávce a nedostatku plnotučného kravského mléka. Kopáček předpokládá, že do budoucna budou ceny másla klesat jen mírně. „Já si myslím, že se máslo dostalo na svou rekordní výši, teď to ještě možná několik týdnů až měsíců potrvá, pak se cena másla zase nepatrně sníží. Rozhodně se ale nesníží na tu hodnotu, kde bylo máslo v loňském roce," řekl Kopáček s tím, že původní nízké ceny másla na českém trhu byly nenormální. Do budoucna by se podle něj měla hodnota čtvrtky másla pohybovat okolo 38 korun.

Zdražování másla Českomoravský svaz mlékárenský přisuzuje světové poptávce a nedostatku mléčného tuku. „Dnešní nedostatek másla vychází z momentální vysoké celosvětové poptávky po tomto produktu. Může to být i dočasné, protože krávy nedojí stejnou tučnost celoročně. V létě je mléka více ale jeho tučnost je nižší a v zimě je to naopak. Teď jsme tedy v letním období a navíc je vysoká i poptávka. Je tedy narušená bilance. Časem se to ale srovná."

20.06.2017

Parkovací místa budou, slib dodržíme, ujišťuje primátorka Prahy Adriana Krnáčová

Hostem rozhovoru byla primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Té se v Kauze dne Zuzana Bubílková ptala na parkování v Praze, ​nový tunel a dokončení pražského okruhu. Závěrem došla řeč také na situaci uvnitř hnutí ANO.​
19.06.2017

Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš: Z PANTHEONU NÁRODNÍHO MUZEA ZMIZÍ I ČAPEK

Hostem Kauzy dne byl generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš. Ten prozradil, že chce dát Pantheonu v historické budově jasnou koncepci. Po rekonstrukci by měl mít stejnou podobu, jako za první republiky. Řeč byla také o tom, jakým způsobem bude stará budova muzea propojená s tou novou.
14.06.2017

Jiří Pospíšil: EU je arogantní, ale pořád je lepší, než Rusko!

Hostem Kauzy dne byl europoslanec Jiří Pospíšil. Ten prohlásil, že je řízení pro porušení unijní legislativy jen zastíracím manévrem, který má zakrýt, že kvóty nefungují. Řeč byla také o tom, že postihy za nedodržování kvót můžou české občany proti unii popudit, což může pomoci Rusku.
13.06.2017

Fotbalista a reprezentant Patrik Schick: Moje tržní cena mě trochu svazuje!

Jednadvacetiletý český fotbalista a reprezentant Patrik Schick je pravděpodobně na cestě ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín. V rozhovoru pro Kauzu dne Rádia Impuls tento přechod ještě odmítnul potvrdit, o tržní ceně za jeho schopnosti zhruba 660 miliónů korun ale zřejmě není pochyb.
12.06.2017

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná: Zákaz kamionů v Praze nám magistrát vyhlásil naschvál!

Hostem Kauzy dne byla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Ta Zuzaně Bubílkové řekla, že je jednou z hlavních příčin kolabující dopravy v kraji nedokončená dálniční síť. Dopravě směřující do Prahy podle ní nepřispívá ani magistrát hlavního města, který údajně jedná za účelem politického úspěchu. Řeč byla také o budoucnosti záchytných parkovišť. S parkováním u nádraží si podle Jermanové musí poradit samy obce.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.