Jihozápad Číny Jirku Kolbabu uchvátil

Publikováno: 05.06.2017 08:52
Dnes jsme se vydali za Jirkou Kolbabou do Číny, tentokrát na jihozápad této země, která Jirkovi Kolbabovi doslova učarovala.

Jirka Kolbaba teď tráví dny v Číně, co pro nás máš za specialitku?

Ni hao, abych pozdravil po čínsku, i když ta výslovnost možná nebyla úplně správná. Já jsem na jihozápadě Číny, a to je ta lahůdka, kterou jsem chtěl popsat. Protože když jsem byl v minulosti v Číně, tak jsem nikdy nezavítal do tohoto nádherného koutu Číny - na jih a na jihozápad. Jsem v provincii Jün-nan a celý ten můj pobyt v podstatě proběhne tady, strávím tady nejbližší dva týdny. To přistání, když jsem přistával do městečka Ta-li po čtyřhodinovém letu z Pekingu, nad jezerem Erhai, tak to bylo opravdu kouzelné. A když jsem se potom vnořil do toho pozoruhodného města, tak jsem byl překvapen, nečekal jsem, že najdu tak zachovalé stavby, bílé domy, které byly malovány všude kolem toho města. A ve vesničkách, které jsou okolo, hromada rýžovišť a nad nimi se tyčí hory, někdy dokonce i zasněžené. Navštívil jsem několik paláců, třeba tři pagody, v tomto starobylém městě. Velice pozoruhodné bylo, když jsem obcházel brány a opevnění městečka Ta-li, všechno to pochází přibližně z 8., 9., 10. století a opravdu jsem byl nesmírně překvapen. Nečekal jsem takovou úpravnost, v podstatě jsem byl na něco podobného zvyklý třeba z Japonska, ale tady v Číně jsem to neočekával.

Jiří, já z tvého hlasu cítím velké nadšení.

Je to jednoznačné, protože to, co tady vidím, ty hory, řeky, neskutečná opevnění, brány, starobylá města, určitě se sem někdy budu muset vrátit. A zítra bych vám chtěl představit daleko krásnější město, než je město Ta-li.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

07.06.2017

Město Malaga je mimořádně silné a nezapomenutelné místo s atmosférou

Jirka Kolbaba nás pozval na další ze svých oblíbených míst, a to do španělské Andalusie, do města Malaga.
06.06.2017

Li-ťiang je jedno z nejkrásnějších měst světa

I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali v Číně a poznali jsme město, které je podle našeho cestovatele jedním z nejkrásnějších na světě.
02.06.2017

Jirka Kolbaba se v Království Tonga oblékl do sukně

Jirka Kolbaba nám i dnes popsal, jaké štěstí měl na setkání s lidmi na svých cestách. Výjimkou nebylo ani Království Tonga. Poslechněte si jeho zážitky z tohoto místa.
01.06.2017

Jirka Kolbaba měl štěstí a užil si slunce v Pekingu

Dnes ráno jsme se Jirkovi Kolbabovi dovolali do daleké Číny. Kromě toho, že si užívá přírody a památek měl také velké štěstí a užil si slunce ve věčně zamračeném Pekingu.
31.05.2017

Jiří Kolbaba se na ostrově Niue cítil jako král

Jirka Kolbaba nás dnes pozval na ostrov Niue, z kterého si odvezl nejen krásný dar, ale i vzpomínku na vstřícné domorodce...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.