Jihozápad Číny Jirku Kolbabu uchvátil

Publikováno: 05.06.2017 08:52
Dnes jsme se vydali za Jirkou Kolbabou do Číny, tentokrát na jihozápad této země, která Jirkovi Kolbabovi doslova učarovala.

Jirka Kolbaba teď tráví dny v Číně, co pro nás máš za specialitku?

Ni hao, abych pozdravil po čínsku, i když ta výslovnost možná nebyla úplně správná. Já jsem na jihozápadě Číny, a to je ta lahůdka, kterou jsem chtěl popsat. Protože když jsem byl v minulosti v Číně, tak jsem nikdy nezavítal do tohoto nádherného koutu Číny - na jih a na jihozápad. Jsem v provincii Jün-nan a celý ten můj pobyt v podstatě proběhne tady, strávím tady nejbližší dva týdny. To přistání, když jsem přistával do městečka Ta-li po čtyřhodinovém letu z Pekingu, nad jezerem Erhai, tak to bylo opravdu kouzelné. A když jsem se potom vnořil do toho pozoruhodného města, tak jsem byl překvapen, nečekal jsem, že najdu tak zachovalé stavby, bílé domy, které byly malovány všude kolem toho města. A ve vesničkách, které jsou okolo, hromada rýžovišť a nad nimi se tyčí hory, někdy dokonce i zasněžené. Navštívil jsem několik paláců, třeba tři pagody, v tomto starobylém městě. Velice pozoruhodné bylo, když jsem obcházel brány a opevnění městečka Ta-li, všechno to pochází přibližně z 8., 9., 10. století a opravdu jsem byl nesmírně překvapen. Nečekal jsem takovou úpravnost, v podstatě jsem byl na něco podobného zvyklý třeba z Japonska, ale tady v Číně jsem to neočekával.

Jiří, já z tvého hlasu cítím velké nadšení.

Je to jednoznačné, protože to, co tady vidím, ty hory, řeky, neskutečná opevnění, brány, starobylá města, určitě se sem někdy budu muset vrátit. A zítra bych vám chtěl představit daleko krásnější město, než je město Ta-li.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

09.06.2017

Chudý, ale šťastný Bhútán

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do chudé, přitom velmi šťastné země, do Bhútánu...
08.06.2017

Východní Turecko bylo příjemným šokem

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Turecka. Ovšem ne do té části, do které jezdíme na dovolené, ale do východního Turecka, kde se mu velmi líbilo.
07.06.2017

Město Malaga je mimořádně silné a nezapomenutelné místo s atmosférou

Jirka Kolbaba nás pozval na další ze svých oblíbených míst, a to do španělské Andalusie, do města Malaga.
06.06.2017

Li-ťiang je jedno z nejkrásnějších měst světa

I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali v Číně a poznali jsme město, které je podle našeho cestovatele jedním z nejkrásnějších na světě.
02.06.2017

Jirka Kolbaba se v Království Tonga oblékl do sukně

Jirka Kolbaba nám i dnes popsal, jaké štěstí měl na setkání s lidmi na svých cestách. Výjimkou nebylo ani Království Tonga. Poslechněte si jeho zážitky z tohoto místa.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.