Dronfest v Plzni

Publikováno: 03.06.2017 10:50
Mirek Tausig nás dnes pozval na netradiční akci, a to na dronfest, jehož druhý ročník se koná právě dnes v Plzni.

V pořadu Máme Česko ráááádi jsme vyjeli do Plzně, která je dnes městem dronů, to jsou takové ty malé vrtulníčky ovládané ze země. Co se to v Plzni děje, Mirku?

Usmysleli si tady, že udělají festival Dronfest, letos už je druhý ročník. Je tady k vidění spousta všelijakých dronů, bezpilotního létání, to znamená nejen takové ty čtvrtvrtulky, ale i jiná podobná letadélka. Je to top akce i se zahraniční účastí.

Jsou to závody?

Jistě, to je jedna z hlavních věcí, která tady dnes bude jako velká exhibice. A pohled to bude opravdu velmi zajímavý, protože to bude závod těch nejlepších z nejlepších. Takže špičkoví piloti ukáží, co je v nich.

A můžeme se tady naučit ovládat drony?

Určitě. Protože o dronu dneska každý slyšel, každý ho viděl, ale létat s ním není až tak úplně jednoduché, takže dneska si ho tady budete moci osahat, podívat se, jak vypadá, z čeho se skládá, že ne vždycky musí mít jen ty čtyři vrtulky, ale může vypadat i úplně jinak a hlavně vás tady i naučí, jak ho pilotovat, co se s ním dá nosit, vozit, jak ho používají záchranáři, hasiči, policisté. A pozor, včera jsem viděl v televizi, že i zemědělci už používají drony na hledání zvěře, aby mohla zvěř utéci, když je senoseč.

Vy osobně máte nějaký vztah l dronům?

Vztah mám asi takový, že už ho několik let používám pro focení hradů a zámků, ale přiznám se, že nahoru, dolu, trošku kolem dokola, vyfotit, natočit a konec. Žádná velká pilotáž.

 

10.06.2017

Historie letadel na Letišti Václava Havla Praha

Dnes zůstáváme na Letišti Václava Havla Praha, dalším tématem jsou letadla, která zde přistávala v minulosti a dnes.
10.06.2017

Výhled na Letiště Václava Havla Praha

Rádio Impuls řádí na Letišti Václava Havla Praha, pokračuje tady náš Festival úsměvů, a o letišti, které mimochodem oslavilo 80 let své existenci, si povídáme také v pořadu Máme Česko ráááádi.
03.06.2017

Jiný svět ve Zruči u Plzně

Poslední zastávkou na Plzeňsku dnes byla Zruč, kde je velmi zajímavé soukromé muzeum letecké techniky...
03.06.2017

Razidlo v železničním tunelu v Dýšině na Plzeňsku

Mirek Tausig nás znovu zavedl na Plzeňsko, tentokrát do Dýšiny, kde razí železniční tunel zajímavým nástrojem...
20.05.2017

Cornštejn - nejromantičtější místo jižní Moravy

Mirek Tausig nám představil nejromantičtější místo jižní Moravy, a to hrad Corštejn. Vypravte se na něj s námi...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.