Brno je zlatá loď. Už 40 let!

Publikováno: 04.06.2017 07:00
Legendární písnička Ivana Mládka má výročí. A vedle ní hned dva tituly Petra Nováka. Ty jsou navíc o rovných 10 let starší.

Ano, je to tak. V pondělí 5. června uplyne 50 let od vydání singlu, na jehož jedné straně byla zlatá česká klasická „Já budu chodit po špičkách“ a na druhé straně druhá zlatá česká klasická „Povídej“. Samozřejmě mluvím o písničkách Petra Nováka.

O 4 dny a 10 let později vyšla tato skladba Ivana Mládka. A taky se z ní stal hit.

A pozor, máme i novou českou muziku na nadcházející týden. Mohla by to být třeba tato písnička Tomáše Kluse. Jmenuje se „Jsem“.

No pak je tady rádiově vděčnější kousek, nahrávka slovenské zpěvačky Kristiny. „Mať srdce“, sa to volá. A znamená to, že Kristina právě vydává nové album.

No. A zatímco ostatní muzikanti tvoří nové skladby, aby bylo za týden o čem mluvit, já si jdu lehnout! Mějte se, Petr Vondráček.

09.07.2017

Pozor: Novinka Karla Gotta!

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček připravil další díl svého pořadu Zlatá česká klasika i nová česká muzika. A začíná od Mistra!
02.07.2017

Yvonne Přenosilová má kulaté narozeniny!

Hezkou neděli přeje Petr Vondráček! Dnešek je jako stvořený k vzpomínání. Je to totiž přesně 85 let, co se v Košicích narodil dvojnásobný Zlatý slavík Waldemar Matuška.
25.06.2017

Laco Déczi hraje s Wohnoutem!

Je to pravda. Legendární trumpetista Laco Dézci natočil písničku se skupinou Wohnout. Svůj part hraje v písni „Hudba léčí“.
18.06.2017

Jeleni napsali písničku pro tátu!

Pravidelnou dávku informací z domácí hudební scény připravuje mistr hudebních omáček, zpěvák a moderátor Petr Vondráček.
11.06.2017

Poslechněte si novinku skupiny Kryštof!

Hned tři československé novinky vstupují do nového týdne. Jedna od skupiny Kryštof, druhá od slovenské zpěvačky Kristíny, třetí – i když není novinkou v pravém slova smyslu – od Báry Polákové. A přehled připravil Petr Vondráček.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.