Parkovací místa budou, slib dodržíme, ujišťuje primátorka Prahy Adriana Krnáčová

Publikováno: 20.06.2017 17:50
Hostem rozhovoru byla primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Té se v Kauze dne Zuzana Bubílková ptala na parkování v Praze, ​nový tunel a dokončení pražského okruhu. Závěrem došla řeč také na situaci uvnitř hnutí ANO.​
Praha získá nová parkoviště. V pořadu Kauza dne Rádia Impuls to slíbila primátorka Adriana Krnáčová. Podle jejích slov je těsně před otevřením 300 míst na Letné a 900 na Prašném mostě. Do roku 2019 vznikne velkokapacitní parkoviště pro 2 000 vozidel na Zličíně. Podle Krnáčové to půjde rychle, protože nebude stavět státní či městský sektor. Soukromý majitel se zavázal, že to vybuduje. My jsme za to rádi,” dodala Krnáčová. 
 
Myšlenka zřízení modrých parkovacích zón vzešla z pražských městských částí. Usilovaly o ní obvody, nikoliv samotný pražský magistrát. Primátorka Prahy Adriana Krnáčová v Kauze dne Rádia Impuls řekla, že i teď žádají zástupci městských radnic, aby se zóny dál rozšiřovaly. My jsme vyšli vstříc městským částem, které na nás apelovaly, abychom zaváděli parkovací zóny, protože je to požadavek rezidentů a my jsme jim vyšli vstříc. My to po roce vyhodnotíme, nicméně městské části žádají už nyní, abychom ty parkovací zóny rozšířili,” řekla Krnáčová s tím, že o to žádá Praha 4, 8 a 5. 
 
V Kauze dne byla řeč také o novém tunelu Vlasta. Najít jeho trasu je teď hlavní prioritou pražského magistrátu. Vlasta je plánované pokračování tunelového komplexu Blanka. V koalici ale podle Krnáčové panují neshody o tom, zda má Vlasta vést pod zemí nebo na povrchu. Zdá se mi rozumnější, když dostáváme dopravu pod zem, aby se mohly městské části rozvíjet. Ne abychom rozšiřovali již stávající kapacity silnic na povrchu, to se mi zdá nerozumné.” Zatunelovaná varianta je mnohem dražší, na druhou stranu je však údajně šetrnější k životnímu prostředí.
28.06.2017

Lubomír Chudoba: Protipadělkovou směrnici nechápu, je k ničemu

Hostem Kauzy dne byl prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba. Ten kritizoval takzvanou protipadělkovou ochranu, kterou nařizuje Evropská unie. Podle něj bude jen komplikovat vydávání léků, které se kvůli tomu prodlouží. Řeč byla také o rozdílnosti cen léků v lékárnách.
27.06.2017

Z KRITIKY SI TĚŽKOU HLAVU NEDĚLÁM, řekl režisér Jan Hřebejk

Hostem Kauzy dne byl tentokrát oslavenec Jan Hřebejk. Výrazný český režisér má totiž právě dnes padesáté narozeniny. Moderátorka Zuzana Bubílková se ho při té příležitosti ptala na jeho současnou tvorbu, uraženou cestu a závěrem rozhovoru došlo i na politiku.
26.06.2017

CHCI BÝT PREZIDENTEM, říká šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Hostem Kauzy dne byl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Ten je přesvědčený o tom, že se jeho koalice se starosty do Sněmovny dostane. Podle jeho slov se nové uskupení dostává do povědomí voličů. V rozhovoru také krátce laškoval o tom, že by se rád stal prezidentem.
22.06.2017

SMAŽENÝ KOBLIH JE ÚHLAVNÍ NEPŘÍTEL, říká žlučník Lubomíra Zaorálka v Rádiu Impuls

Hostem Kauzy dne byl ministr zahraničí a nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Ten promluvil o rysech předvolební kampaně i o tom, kam chce jít sociální demokracie dále.
21.06.2017

ZPOVĚDNÍ TAJEMSTVÍ JE POSVÁTNÁ VĚC, NIC BYCH NEVYKECAL, říká kněz Zbigniew Czendlik

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik. Ten řekl, že vrazi a zločinci ke zpovědi do kostela nechodí. Výjimku tvoří pouze kriminálníci na sklonku života. Czendlik dále prohlásil, že lidé mají problém s odpouštěním vlastních hříchů. Nakonec se velmi pozitivně vyjádřil k unikátnímu online projektu „Zpovědnice“, do kterého se zapojilo i Rádio Impuls.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.