Zámek ve Vizovicích je malý Versailles

Publikováno: 29.04.2017 10:51
Mirek Tausig nás pozval na další místo zlínského kraje, a to na překrásný zámek ve Vizovicích.

S pořadem Máme Česko ráááádi jsme teď ve Vizovicích, tedy stále ve zlínském kraji. Začněme na zámku.

To je nádherný zámek, já ho mám rád. Vystavět ho nechal královéhradecký biskup, je ve francouzském slohu, je tam vidět Paříž, honosná šlechtická sídla, baroko, rokoko. Můžu říci, že kdo se zhlédl ve francouzských hradech a zámcích, tak tady uvidí to samé.

Co nám tady ukáží za sbírky?

Tady je hlavním tahákem obrazová sbírka nizozemských a rakouských mistrů. Jsou tady k vidění i nějaké sochy, velmi pěkně udělané interiéry s plastickými výzdobami Ondřeje Schweigla. A nejen interiéry, ale i jeho sochy v okolí to tady velmi pěkně doplňují.

Jako bych trochu viděl Versailles, když vás poslouchám.

Máte úplnou pravdu, já když jsem tam přijel, tak jsem Versailles viděl. Sice je to menší, ale jinak to ten francouzský styl je.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org, Radek Linner

13.05.2017

Letecká show v Hradci Králové nabídne spoustu zajímavostí

Mirek Tausig nás dnes pozval na Letecký den, který se již tradičně koná v Hradci Králové. Poslechněte si jeho pozvánku...
06.05.2017

Duch mrtvého rytíře na hradě Kamýk

Poslední zastávkou ve středních Čechách je dnes zřícenina hradu Kamýk. Ten byl ve své době důležitější než Karlštejn a navíc, místní zde dodnes slyší dusot koní mrtvého rytíře...
06.05.2017

Zlaté žíly v Novém Kníně na Příbramsku

V dnešním Máme Česko ráááádi mají lehkou protekci střední Čechy, s Mirkem Tausigem jsme v Muzeu zlata v Novém Kníně na Příbramsku...
06.05.2017

Modrý kapr z Dobříše

Mirek Tausig nás dnes pozval do města Dobříš, kde se koná rybí festival. Ochutnat zde můžete i jednu zajímavost, a to modrého kapra!
29.04.2017

Kulturně zajímavý hrad Brumov

Poslední zastávkou ve zlínském kraji je hrad Brumov, kde si můžete užít mnoho kulturních akcí...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.