Peter Nagy: Logo jsem si vyrýpl z nudy

Publikováno: 24.05.2017 16:47
Zpěvák a textař Petr Nagy, známý to bavič, si pro odpolední vysílání Fandy bandy připravil již tradičně vtip. Jak vzniklo Peterovo logo okřídlené kytary a co za tím stojí? Jak tvoří své texty a který je podle něho nejpodařenější? Podívejte se na rozhovor.​

Ty jsi přišel i s kytarou, ale nemůžeme začít hudbou, nezlob se. Musíme začít vtipem, Petře. Máš nějaký?

A jéje. Já přemýšlím, co by to mohli být. Třeba téma Chuck Norris?

Jasně, to bereme!

Od doby, kdy Chuck Norris navštívil Panenské ostrovy, už jsou to jen ostrovy.

Dnes hostíme zpěváka Petra Nagye. Je to asi rok, co jsi tady byla naposledy v souvislosti s Českým mejdanem. Jaké to nakonec bylo ten zážitek v pražské O2 areně?

Krásné. Já jsem to neviděl v televizi, protože se na sebe nedívám, ale podle ohlasů fanoušků na Facebooku a podobně, to bylo fajn. Jen jsem měl trošku pocit, že jsem na tom pódiu sám. Většina lidí měla kapelu a já jsem tam byl sám.

Příště tě pozveme i s kapelou.

Výborně, beru tě za slovo.

Letos máš takových vystoupení asi více, ale letos se chystá další akce s Impulsem, a to Benátská s Impulsem, poslední víkend v červenci, vystupuješ v Liberci. Byl jsi tam už někdy?

Já už jsem na Benátské hrál, myslím, že teď budu hrát už po čtvrté. Hrát budu s kapelou Indigo. Velmi se těším, protože to je festival s obrovskou tradicí. Dokonce jsem tam viděl Garyho Moora, měl jsem to štěstí, před čtyřmi nebo pěti lety. Bohužel už není mezi námi. Ale Benátská noc pro mě znamená takový happening, lidé jsou tam uvolnění, protože je to festival s tradicí a k tomu se lidé chovají jinak. Sem jdou na jistotu. Takže se těším, takže 27. července.

Ono je to vícedenní - čtvrtek, pátek, sobota, neděle.

Čtvrtek bude takový slovenský.

Ano, ano, to hraješ ty. Kdo tam ještě bude ze Slovenska kromě tebe?

Viděl jsem Iné Kafe, Horkýže slíže. Těším se na to zákulisí, to bude velmi zajímavé.

Vy jste měli před časem s kapelou Indigo takové výročí, ty s nimi vystupuješ opravdu dlouho, ale když jsme tady hráli písničku Nohavičky vlajú, tak mě napadlo, jestli jste natočili něco nového.

My jsme natočili svoje největší hity v rockovější verzi, i to tak hrajeme, hráli jsme to tak i na třicátém výročí. Ale tento rok chystám turné s kvartetem a klavíristou, nejdříve začneme teda na Slovensku. Jmenovat se to bude Pianko, bude to takové komornější. Tato písnička Nohavičky vlajú tam také bude, ale samozřejmě tam budou i velké hity.

Já se tady dívám na tvoje logo na Facebooku - Peter Nagy music a okřídlená kytara. To sis vymyslel sám?

Když mi bylo sedmnáct, tak jsem si to z nudy vyryl na lavici v nezáživných hodinách matematiky. Z té doby také pochází písnička Indigo. A já jsem si tuto kytaru s křídly namaloval a potom se to časem stalo mým logem.

Jsi poměrně plodný autor, dost jsi toho napsal, dost textů, na který jsi nejvíc hrdý?

Ono je to těžké a je těžké vymyslet něco, s čím by se ztotožnili všichni, respektive co by si lidé zapamatovali a nebyla by to kravina. Protože kravinu si také zapamatují. Já řeknu to, co jsem zpíval, jsme staří na pohádky, ale mladí na prohry.

Ty nevyznáváš tu sloganovitost. Třeba Karel Šíp říkal, že je to pro něj tajenka, když píše text, tak že má nějaké myšlenky a pak čeká, co mu v té tajence vyjde. Je to tak a nebo je to dlouhodobější proces, kdy skládáš věty k sobě a dokud nejsi spokojen...

C je správně. Já mám vždy nějaký nápad a snažím se to nacpat do písničky. Je to problém, ale snažím se dělat témata, která ještě nikdy nikdo neudělal.

Máš teď rozpracovaný nějaký text?

Mám, ale nechci o tom mluvit.

Ani o tématu?

Ani o tématu. Bude to právě v tom turné Pianko, kde bych chtěl představit nějaké nové písničky.

Život rockera a popera prochází alespoň na začátku alkohol a neříkej mi, že ne.

Já o tom mám písničku, jmenuje se Bosorkine slzy, to je oslavná píseň na víno.

A to ti zůstalo? Jsi pořád vinař?

Ano, mám rád dobré víno. Minule jsem hrál na Moravě, bylo to úžasné. Já si myslím, že víno patří k hudbě.

My jsme se bavili o Benátské, o muzikantech. S kým s muzikantů tě pojí opravdové přátelství? Na koho se těšíš jako na kamaráda?

Škoda, že tam nebudou No name, oni se na Slovensku proslavili cover verzí písničky Kristýnka. A od té doby jsme kamarádi. Já jsem jim na to kývl, že se mi ta jejich verze velmi líbí, Igor nádherně zpívá a měli to krásně zaranžované. Ale vycházím s každým.

A je nějaká česká písnička z poslední doby, která se ti líbí?

Já to moc nesleduji, ale líbí se mi například to, co dělá Michal Hrůza nebo Marek Ztracený.

Ty jsi také pracoval s mladými zpěváky, hledal jsi nové talenty, vznikla spousta dětských písniček, pokračuješ v tom?

Ne. Ono to bylo proto, že můj byl tehdy malý, takže když jsem mu vyprávěl pohádky, napadla mě nějaká témata. S dětmi už nedělá 15 let.

Petře, moc děkujeme za návštěvu!

Ahoj!

 

 

 

18.09.2017

Richard Müller: Jsem vyschlý

Zpěvák, textař, Richard Müller se rozpovídal o svém turné Ona & On, kde po jeho boku vystoupí i Adéla Banášová Vinczeová. Jakou českou píseň má nejraději a proč dává přednost autům s automatem? Podívejte se na rozhovor.
14.07.2017

Slavíme narozeniny Karla Gotta!

Karel Gott právě dnes slaví narozeniny, a protože je hostem u Fandy a jeho české bandy, využili jsme příležitosti a předali mu nejen květinu, ale i zazpívali narozeninové přání.
28.06.2017

Ivánku, kamaráde byla náhoda říká Jiří Lábus

Herec a dabér Jiří Lábus přišel posluchače pozvat na nový kreslený film Já padouch 3, kde nadaboval věčně nevrlého Grua. Zavzpomínali jsme i na nejslavnější Lábusovi role. Podívejte se na video.
07.06.2017

Sebastian: Zdrávku jsem si vybral kvůli matematice

Liberecký zpěvák Sebastian, který je další hvězdou Benátské s Impusem u Fandy bandy na sebe prozradil detaily ze svého soukromého života, ale i proč měl tolik zameškaných hodin ve škole? Podívejte se na video.
17.05.2017

Michal David: Když zapomenu text, svedu to na zvukaře

Hostem u Fandy bandy byl Michal David, který představil v premiéře píseň k nově připravovanému muzikálu Muž se železnou maskou. Kolik pián Michal vlastní, a jak se stavělo unikátní průhledné piáno z Českého mejdanu? Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.