Modrý kapr z Dobříše

Publikováno: 06.05.2017 10:50
Mirek Tausig nás dnes pozval do města Dobříš, kde se koná rybí festival. Ochutnat zde můžete i jednu zajímavost, a to modrého kapra!

Naše první zastavení dnes patří rybám, přesněji řečeno rybímu festivalu. Nemíříme ale do jižních Čech, jak by se nabízelo, ale do Středočeského kraje, kde je Dobříš.

Tady chovají úplně všechno, na co si vzpomenete. Od klasického kapra, přes všelijaké tolstolobiky, cejny, candáty, dokonce i štiky a podobně. A už před dvěmi lety si sumysleli, že tady udělají rybí festival. Letos tady mají třetí ročník a aby to bylo zajímavější, tak právě uprostřed roku.

A nějaká rybí dobrota, která vás v Dobříši zajímá?

Ochutnáte opravdu úplně všechno z ryb. To znamená nejen smaženého kapra, ale kapra na sto způsobů, cejny na sto způsobů. A nebudou tady vařit jen kuchaři, sami si můžete něco vyzkoušet, rybu si můžete také koupit domů. Právě teď program začíná, bude celý den, až do večera a můžu říci, že já sám se těším na recepty, které jsem ještě nikdy nezkusil. Posluchačům rovnou poradím jeden, kterému jsem nikdy nevěřil, jmenuje se kapr na modro, a já jsem nikdy nevěřil, že ten kapr opravdu zmodrá. Budete se divit, ono je na něm mnoho druhů koření, ale to důležité je klasický bobkový list, který ve spojení s petrželovou natí udělá speciální přísadu, a když do toho kapra vložíte, on mu opravdu zmodrá kůže. Navíc je to dobrůtka.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org, Dezidor

13.05.2017

Letecká show v Hradci Králové nabídne spoustu zajímavostí

Mirek Tausig nás dnes pozval na Letecký den, který se již tradičně koná v Hradci Králové. Poslechněte si jeho pozvánku...
06.05.2017

Duch mrtvého rytíře na hradě Kamýk

Poslední zastávkou ve středních Čechách je dnes zřícenina hradu Kamýk. Ten byl ve své době důležitější než Karlštejn a navíc, místní zde dodnes slyší dusot koní mrtvého rytíře...
06.05.2017

Zlaté žíly v Novém Kníně na Příbramsku

V dnešním Máme Česko ráááádi mají lehkou protekci střední Čechy, s Mirkem Tausigem jsme v Muzeu zlata v Novém Kníně na Příbramsku...
29.04.2017

Kulturně zajímavý hrad Brumov

Poslední zastávkou ve zlínském kraji je hrad Brumov, kde si můžete užít mnoho kulturních akcí...
29.04.2017

Zámek ve Vizovicích je malý Versailles

Mirek Tausig nás pozval na další místo zlínského kraje, a to na překrásný zámek ve Vizovicích.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.