Michal David skládá nový muzikál

Publikováno: 21.05.2017 07:00
Pravidelný víkendový pořad Zlatá česká klasika i nová česká muzika sumarizuje novinky a výročí na domácí hudební scéně. Připravuje Petr Vondráček.

Ano, je to tady, nová písnička Michala Davida. Ve středu jí představil ve vysílání Rádia Impuls. Zpívají Petr Kolář a Alžběta Bartošová, jmenuje se to „Můj buď dál“. Text na Michalovu melodii napsal Lou Fanánek Hagen a budiž to neklamné znamení, že je z muzikálu. Pod názvem „Muž se železnou maskou“ bude mít premiéru 1. listopadu.

A teď do téhle naší hudební ošatky přisypeme nějaká ta výročí. Takže: Leona Machálková! Já se to úplně bojím říct – ve středu má narozeniny. Ale číslovku po mě nechtějte, jsou to super kulatiny. Tak ať Ti to zpívá, Leono!

A vůbec: „Proč nejsi větší“? Stejnojmenný hit Hany Zagorové se ve zdraví dožívá pětatřicátin. Vyšel 27. května roku 1982.

Mám pocit, že jsem toho řekl dost. Za týden znovu. Ahoj, Petr Vondráček.

25.06.2017

Laco Déczi hraje s Wohnoutem!

Je to pravda. Legendární trumpetista Laco Dézci natočil písničku se skupinou Wohnout. Svůj part hraje v písni „Hudba léčí“.
18.06.2017

Jeleni napsali písničku pro tátu!

Pravidelnou dávku informací z domácí hudební scény připravuje mistr hudebních omáček, zpěvák a moderátor Petr Vondráček.
11.06.2017

Poslechněte si novinku skupiny Kryštof!

Hned tři československé novinky vstupují do nového týdne. Jedna od skupiny Kryštof, druhá od slovenské zpěvačky Kristíny, třetí – i když není novinkou v pravém slova smyslu – od Báry Polákové. A přehled připravil Petr Vondráček.
04.06.2017

Brno je zlatá loď. Už 40 let!

Legendární písnička Ivana Mládka má výročí. A vedle ní hned dva tituly Petra Nováka. Ty jsou navíc o rovných 10 let starší.
28.05.2017

Ewa Farna má novou písničku!

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček připravil další seznam českých hudebních novinek, výročí a na příští týden očekávaných událostí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.