Michal David: Když zapomenu text, svedu to na zvukaře

Publikováno: 17.05.2017 16:20
Hostem u Fandy bandy byl Michal David, který představil v premiéře píseň k nově připravovanému muzikálu Muž se železnou maskou. Kolik pián Michal vlastní, a jak se stavělo unikátní průhledné piáno z Českého mejdanu? Podívejte se na video.

Michale, vítáme tě.

Dobré odpoledne.

Řekni nám, co jsi před chvilkou říkal mimo éter.

Že se mi líbí No name a mám je moc rád, protože kluci jsou strašně pokorní, slušní, hrozně rád je potkávám na různých akcích. Jsou senzační a taky výborná kapela.

Dobrý zpráva je, že včetně tebe, všichni zahrají na Českém mejdanu s Impulsem 2017. Ten loňský podle mého názoru opravdu začal ve chvíli, kdy začala písnička Čas vítezství.

To ne, já si myslím, že to bylo skvělé i předtím. Bylo to velice pestré, byla tam spousta skvělých kapel, výborní interpreti. Hlavně, aby se to povedlo i teď, protože jsme nasadili vysokou laťku, jak se říká nebo vy jste nasadili vysokou laťku, a teď abyste tu laťku udrželi.

Žádnou skromnost, ty jsi odtáhl polovinu večera i se svým průhledným piánem, to jsme teda koukali všichni.

To je taková moje vychytávka.

Michale, promiň, že začneme hokejem. Myslíš si, že máme ten správný tým?

Máme. Ty kluci hrají úplně senzačně, bohužel včera se Švýcarskem se možná objevila trochu únava. Ale já jsem si říkal, když Švýcaři porazili Kanadu, že budou asi hrát dobře a hráli dobře. Ale já si myslím, že je lepší, že jsme včera prohráli se Švýcarskem, protože horší by bylo prohrát zítra s Ruskem. Takže doufejme, že zítra Rusko porazíme a budeme postupovat dál.

Kdy jsi naposledy něco složil?

Já teď skládám pořád, protože momentálně skládám nový muzikál - Muž se železnou maskou, takže včera.

Říkal Zuřivec dneska, jestli jsem dobře poslouchal ty vstupy, že u tebe včera byl Gazebo.

Ano, byl u mě, tak jsme si společně zazpívali a zahráli. Je to z toho důvodu, že připravujeme jeden koncert, který bude 23.11. ve Foru v Karlíně. Zavítají tam Opus, to je také výborná kapela a bude tam právě Gazebo a budu tam já.

A zkusil on si zahrát něco tvého?

Ne, to jsme nezkoušeli.

My jsme nepřipomněli, že jsi třetinový, čtvrtinový Ital. Nevím, na jaké třetiny to počítáš.

No, jsem takový čtvrtinový dejme tomu.

Když dovolená, tak Itálie, pořád to platí?

Také, hodně jezdíme do Toskánska, tam to mám rád, Toskánsko je nádherné, mají tam hlavně výborná vína, dobré jídlo.

A narozeniny, které máš 14. července, slavíš zpravidla tam nebo si necháváš čas na strávení toho data doma?

Je to podle toho, jak se rozhodneme. My se většinou s manželkou rozhodujeme na poslední chvíli a je to podle počasí. Když tady není počasí nic moc, tak vypadneme za teplem, máme rádi to sluníčko.

Vy máte narozeniny ve stejný den s Karlem Gottem, loni jste spolu připravili písničku Země vstává, jak často se teď s Karlem vídáte?

Teď jsme se neviděli asi měsíc, ale voláme si, takže samozřejmě kdykoliv cokoliv Karel potřebuje, tak já jsem pro něj připraven, protože si ho velice vážím a Karel je pro mě velká osobnost. Takže jsem rád, že být v jeho přízni.

Michale, vezmi nás na chvilku do zákulisí takové akce, jako je třeba Český mejdan s Impulsem. Jak to tam vypadá? Kolik je to práce za celý den?

Já to měl tak trošku na triko právě i po této stránce, takže já jsem tam strávil dva dny. Den předtím, den potom, mezitím byla nějaká zkouška, nějaká zvukovka. Také jsem tam měl nějaké hosty, které jsem také musel mít pod patronací. Je to fajn práce, mě to baví, to je takový hezký adrenalinek. Důležité je, aby to všechno klapalo, když začne ten koncert. To si všechno senzačně nazkoušíš a pak přijde něco, což se naštěstí nestalo, jakože ti třeba odejde agregát. To se mi stalo v roce 2010 v O2 areně, kde jsem měl ten velký koncert, tak nám dvě hodiny před koncertem odešel agregát, na kterém byly navěšené všecky LEDky. Takže veškerá grafika, vše, co bylo připravené, bylo v ohrožení, ale ta technika byla velice profesionální, takže do hodiny dovezli nový agregát a vše fungovalo.

Ty už jsi tady říkal, že poslední píseň jsi složil včera. Je pro nový muzikál, který bude mít premiéru 1. listopadu. Znovu na něm spolupracuješ s Lou Fanánkem Hagenem, a ten muzikál se jmenuje?

Muž s železnou maskou a je to vlastně už náš 9. muzikál s Fanánkem. Ono to vypadá, že jsme jich udělali málo, ale ne.

Také jsi říkal něco s Koreou.

My máme představená Tří mušketýrů v Soulu, kde jsme odehráli 650 repríz, což je úžasné. A oni sami přišli s tím, že by chtěli pokračování Tří mušketýrů a přišli s nápadem, že by chtěli pokračování mušketýrů po 20 letech a my jsme jim říkali, že to není žádný příběh, tak jsme jim navrhli Muže se železnou maskou, ten se jim moc líbí.

Michale a kdo ti tam hraje? Ty to máš dobře obsazené.

Máme to dobře obsazené. Je tam i jiné role, než byly ve Třech mušketýrech, takže je tam například královna Anna, kterou nám hraje Helena Vondráčková, jinak Pepa Vojtek, Petr Kolář, vzali jsme Davida Gránského, Honza Kopečný, také jsme dělali castingy, takže jsme vzali i nové, mladé lidi. Máme tam Míšu Gemrotovou, Betku Bartošovou, no myslím, že to bude dobré obsazení.

U toho se zastavíme, protože zpívá písničku s Petrem Kolářem. Uveď si to, Michale.

On je to vlastně duet Athose a Luisy a není to milostný duet, ale je to duet o ztrátě, protože ona přijde o svého milého, a on o svého syna. Takže je to duet o ztrátě blízkého člověka. Je to moc romantické a Fanánkovi se strašně povedl text a nazval to Můj buď dál.

Ty jsi slyšel Vtip Vlasty Korce a říkal jsi, že máš taky jeden.

Můžu? Krátký o blondýnách. Baví se dvě blondýny a ta jedna říká té druhé: "Jak se vůbec máte? Co tvůj manžel Kája?" "Hele, v pohodě. Akorát má něco s patou, tak ho dneska odvezli na patologii."

Jaký jsi řidič?

To já nevím. Každý chlap o sobě říká, že je nejlepší řidič na světě.

Způsobil jsi někdy dopravní nehodu?

Způsobil, ale naštěstí se nic nestalo. Jednou jsem vezl Moniku Absolonovou z nějaké akce, strašně lilo a dostal jsem aquaplaning a kolem nás prosvištěl autobus asi o tři čísla. Takže to bylo jen tak tak. Ale naštěstí se nikomu nic nestalo.

Kolik máš doma klávesových nástrojů?

Mám jich doma asi pět. Ve studiu mám čtyři a pak mám jedno v mém pánském klubu.

A pak jsou taková stage piána, která si vozíš na vystoupení, to je vždycky některé z nich?

Ano, jedno z těch, co mám v tom studiu.

A ty, co tě opravdu udělaly nesmrtelným, ty zavěšené na krk, to máš v kolika provedeních?

Já tomu říkám pádlo. To mám jedno, ale to si vždycky kupuju nové. Mám asi šesté nebo sedmé.

A to průhledné piáno, co bylo na Českém mejdanu?

To jsem si nechal vyrobit u jednoho kamaráda, který vyráb motorky, ten mi vyrobil ten korpus z plexiskla a druhý kamarád, který nám dělal šéftechnika v divadle, tak mi udělal z plexiskla křídlo a pěkné je to, že jo?!

Michale, my ti děkujeme za návštěvu, ať se daří tvému novému muzikálu.

Děkuji, mějte se hezky.

 

18.09.2017

Richard Müller: Jsem vyschlý

Zpěvák, textař, Richard Müller se rozpovídal o svém turné Ona & On, kde po jeho boku vystoupí i Adéla Banášová Vinczeová. Jakou českou píseň má nejraději a proč dává přednost autům s automatem? Podívejte se na rozhovor.
14.07.2017

Slavíme narozeniny Karla Gotta!

Karel Gott právě dnes slaví narozeniny, a protože je hostem u Fandy a jeho české bandy, využili jsme příležitosti a předali mu nejen květinu, ale i zazpívali narozeninové přání.
28.06.2017

Ivánku, kamaráde byla náhoda říká Jiří Lábus

Herec a dabér Jiří Lábus přišel posluchače pozvat na nový kreslený film Já padouch 3, kde nadaboval věčně nevrlého Grua. Zavzpomínali jsme i na nejslavnější Lábusovi role. Podívejte se na video.
07.06.2017

Sebastian: Zdrávku jsem si vybral kvůli matematice

Liberecký zpěvák Sebastian, který je další hvězdou Benátské s Impusem u Fandy bandy na sebe prozradil detaily ze svého soukromého života, ale i proč měl tolik zameškaných hodin ve škole? Podívejte se na video.
24.05.2017

Peter Nagy: Logo jsem si vyrýpl z nudy

Zpěvák a textař Petr Nagy, známý to bavič, si pro odpolední vysílání Fandy bandy připravil již tradičně vtip. Jak vzniklo Peterovo logo okřídlené kytary a co za tím stojí? Jak tvoří své texty a který je podle něho nejpodařenější? Podívejte se na rozhovor.​
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.