Markéta Haindlová: Na špatné rozdělování peněz ve fotbale jsem upozorňovala už před lety!

Publikováno: 03.05.2017 18:03
Hostem Zuzany Bubílkové v Kauze dne byla tentokrát šéfka České asociace fotbalových hračů Markéta Haindlová. Ta ve vysílání řekla, že se razie v českém fotbale dala čekat. Jak připomněla, už ona sama na špatné rozdělování peněz před lety upozorňovala. Prozradila také o tom, že se dnes zadrženému šéfovi Fotbalové asociace ČR Miroslavu Peltovi přezdívalo "neomezený pán na zeleném trávníku".

Razie v nejvyšších patrech českého fotbalu Markétu Haindlovou nepřekvapila. Předsedkyně české asociace fotbalových hráčů dnes v Kauze dne Rádia Impuls přiznala, že už před lety nebyla spokojena s rozdělováním peněz. „Opakovaně jsem upozorňovala na to, že se mi nelíbil způsob rozdělování těch dotací, které šly do fotbalu a vlastně i to poslední vyúčtování těch dotací jsem tenkrát ze své funkce odmítla i podepsat.” Podle Haindlové muselo ale nejprve dozrát politické klima a pak až mohla být policejní akce provedena. „Upřímně jsem spíš čekala na to, kdy nastane taková ta politická vůle, pro to, aby se něco začalo dít. Já bych řekla, že dlouhodobě fotbal zejména tím, že má vlastně nejširší členskou základnu, tak si myslím, že je velmi úzce spjat s politikou.”

V Kauze dne byla řeč také o šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi. Toho dnes policie v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství na podporu sportu zadržela. Jak uvedla Markéta Haindlová, mnozí Peltu považovali za neomezeného pána na zeleném trávníku. Na jednu stranu ale ocenila jeho velké profesní znalosti. „Už se cítil spolu se svými nejbližšími tak silným a neomezeným, že dělal věci, které podle mě byly daleko za hranou normálního chování.”

 

Zdroj obrázku: MAFRA

04.05.2017

Andrej Babiš a Roman Sklenák v Kauze dne o demisi vlády

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Původně jsme k rozhovoru zvali i předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a prvního místopředsedu partaje Milana Chovance. Oba ale účast v Rádiu Impuls dlouhodobě odmítají. Babiš v rozhovoru s šéfredaktorem Mladé fronty Dnes Jaroslavem Pleslem řekl, že by se nedivil, kdyby si premiér Bohuslav Sobotka ohlášenou demisi vlády nakonec rozmyslel. Sklenák ale tvrdí, že pád vlády přispěje k tomu, aby šéf hnutí ANO odstoupil z funkce ministra financí. Oba politici se dotkli i údajných bojů ve vedení sociální demokracie a také kauzy kolem Babišova podnikání.
02.05.2017

Předseda Sněmovny Jan Hamáček a vicepremiér Andrej Babiš k demisi vlády

Hostem pořadu Kauza dne byl dnes Předseda sněmovny Jan Hamáček z ČSSD. Telefonické vyjádření poskytl taky ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podle šéfa Sněmovny členové strany neměli tušení o Sobotkově plánu podat demisi. Z premiérova rozhodnutí byl překvapený také vicepremiér a ministr financí, který to označil za zbabělý krok. Oba se shodli, že předčasné volby ani úřednická vláda by jen pár měsíců před řádnými volbami neměly smysl.
27.04.2017

Pavel Kováčik: Boj Babiše se Sobotkou nás může dostat na druhé místo!

Hostem pořadu Kauza dne byl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Ten moderátorovi Jaroslavu Pleslovi řekl, že může komunistům současná rivalita mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem financí Andrejem Babišem prospět. Vyloučení Babiše z vlády by podle Kováčika bylo chybou, na kterou by ČSSD nakonec doplatila. Poslanec také doplnil, že by si za určitých okolností dokázal představit vládnutí s hnutím ANO.
26.04.2017

Josef Středula: Ať politici lidem přidají bez ohledu na volby!

Odboráři trvají na zvýšení platů ve veřejné sféře už v září. Jde o učitele, zdravotníky, zaměstnance kulturních zařízení nebo o úředníky. Ve rozhovoru pro Kauzu dne Rádia Impuls to zopakoval předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
25.04.2017

Zdeněk Blahuta: Nelegální tablety k nám proudí od sousedů!

Hostem pořadu Kauza dne byl tentokrát ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta. Ten ve vysílání řekl, že se v České republice doposud nenašla ani jedna nelegální výrobna léčiv. Na tuzemský internet se tak podle něj dostávají výrobky nelegálně vyrobené například v sousedních zemích České republiky.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.