Kulturně zajímavý hrad Brumov

Publikováno: 29.04.2017 10:52
Poslední zastávkou ve zlínském kraji je hrad Brumov, kde si můžete užít mnoho kulturních akcí...

Mirku, nedávno jsem četl, že čeští turisté jsou nejšťastnější turisté na světě.

Já bych tomu věřil. Tento průzkum jsem četl také, bylo v něm popsána spousta důvodů proč tomu tak je. Já si myslím, že český turista je tolerantní, slušný, nemá moc velké nároky, obzvlášť, když cestuje v pátek, protože může během tohoto dne vyhrát kdekoli, a to i na výletě, ve hře Haló, tady Impulsovi. Přihlásit se můžete ZDE.

My i v posledním vstupu zůstáváme na Zlínsku, podíváme se na Brumov, to je zámek nebo hrad?

Brumov je hrad. Sice je to už spíš zřícenina, ale velice pěkná. Nachází se na moravsko-slovenském pomezí, kde odjakživa chránil naše území a myslím si, že i po všech akcích, které se na jeho vzhledu projevily, hlavně požáry, které tady byly, z něho zůstalo velice pěkně torzo, které se v poslední době obnovuje.

Opravdu jen torzo? Nic jiného neuvidíme?

Zbylo tam po něm spousta věcí, ale dvakrát vyhořel, byl trochu zbouraný, takže některé věci se musely úplně obnovit. A myslím, že od roku 1977 se začal razantně odkrývat ten původní archeologický stav a od roku 2000 je plně přístupný.

A když půjdeme po těch zásadních věcech, tak co je tady na Brumově hlavní atrakcí?

Hlavním tahákem jsou venkovní vystoupení. Šermířská, kulturní, hudební vystoupení. Ještě bych řekl, že za týden tady bude otevření sezony a budou tady k vidění živé šachy. Takže kdo máte rád šachy, přijeďte se podívat.

Zdroj obrázu: Wikipedia.org, Alofok

13.05.2017

Letecká show v Hradci Králové nabídne spoustu zajímavostí

Mirek Tausig nás dnes pozval na Letecký den, který se již tradičně koná v Hradci Králové. Poslechněte si jeho pozvánku...
06.05.2017

Duch mrtvého rytíře na hradě Kamýk

Poslední zastávkou ve středních Čechách je dnes zřícenina hradu Kamýk. Ten byl ve své době důležitější než Karlštejn a navíc, místní zde dodnes slyší dusot koní mrtvého rytíře...
06.05.2017

Zlaté žíly v Novém Kníně na Příbramsku

V dnešním Máme Česko ráááádi mají lehkou protekci střední Čechy, s Mirkem Tausigem jsme v Muzeu zlata v Novém Kníně na Příbramsku...
06.05.2017

Modrý kapr z Dobříše

Mirek Tausig nás dnes pozval do města Dobříš, kde se koná rybí festival. Ochutnat zde můžete i jednu zajímavost, a to modrého kapra!
29.04.2017

Zámek ve Vizovicích je malý Versailles

Mirek Tausig nás pozval na další místo zlínského kraje, a to na překrásný zámek ve Vizovicích.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.