Lékař Jan Hnízdil: Žádáme-li slušnost v politice, musíme začít u sebe!

Publikováno: 09.05.2017 17:50
Hostem pořadu Kauza dne byl tentokrát lékař celostní medicíny Jan Hnízdil. Ten moderátorce Zuzaně Bubílkové řekl, že je na naší politické scéně spousta psychopatů, kteří vnímají svět okolo odlišně, než většina občanů. Ti navíc velké změny očekávají od jednotlivých politických osobností. Podle Hnízdila ale náprava politiky musí vzejít od občanů. Řeč byla také o sporu mezi Andrejem Babišem a Bohuslavem Sobotkou. Hnízdil v něm vidí konflikt podobný střetu gangů.

Politická scéna je těžce postižená psychopaty! Myslí si to lékař celostní medicíny Jan Hnízdil. Ten v Kauze dne Rádia Impuls řekl, že je takové prostředí přitahuje. Voliči ale podle Hnízdila nemají možnost takové psychopaty rozpoznat. Nejde totiž o nemoc, ale o postižení. „Stejně, jako se může narodit člověk s nevyvinutou končetinou, tak se může narodit člověk s postiženým charakterem. To znamená, že ti lidé skutečně nemají vyvinutá fungující mozková centra, která jsou zodpovědná za soucit, stud a svědomí," uvedl Hnízdil s tím, že se podle toho řada politiků chová.

Lékař je také přesvědčený o tom, že snaha o zlepšení politické kultury musí vzejít od občanů! Podle Hnízdila často vkládáme naděje do nových tváří. Pokud jde ale o jednotlivce, tak ti nemají sílu utáhnout velké změny sami. Podle Hnízdila je nutné, aby se do nápravy politické kultury zapojili všichni. „Já si myslím, že ten systém se nedá uzdravit shora. Je naivní si myslet, že zvolíme nějakou jinou politickou stranu, jiného vůdce a ten to za nás zařídí. To už tady bylo mnohokrát," řekl Hnízdil a doplnil, že jediným řešením a šancí na uzdravení společenskopolitického systému je, že se každý z nás začne chovat slušně.

Jan Hnízdil mluvil také o aktuální kauze Babiš - Sobotka. „Porozumět té současné situaci lze pouze s učebnicí psychiatrie v jedné ruce a s románem Maria Puza Kmotr ve druhé, protože to je skutečně kombinace těžké psychopatologie a souboje gangů."

16.05.2017

Ředitelka sdružení Rubikon Dagmar Doubravová: Kajínka může semlít showbusiness!

Hostem pořadu Kauza dne byla tentokrát ředitelka sdružení pro probaci a mediaci v justici Rubikon Dagmar Doubravová. Ta si myslí, že to bude mít po propuštění Jiří Kajínek velmi těžké. Musí se naučit hospodařit a bude zřejmě těžko hledat práci a rodinné zázemí.
15.05.2017

Alena Schillerová: Sobotka mě poškodil, žalovat ho ale nebudu.

Hostem Kauzy dne byla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Ta reagovala na argumenty Bohuslava Sobotky, který ji odmítl jako náhradnici Andreje Babiše v čele resortu. Schillerová řekla, že se cítí být poškozená, žalobu na předsedu vlády ale nezvažuje.
11.05.2017

Lenka Šmerdová

Hostem Kauzy dne byla historicky první generálka v České republice Lenka Šmerdová. Ta se rozpovídala o náborech, bezpečnostní situaci v tuzemsku, své kariéře a poodhalila taky své soukromí. Zmínila, že ke vnesení možnosti vlastnit a použít zbraň do ústavy, je nutné přistupovat velmi citlivě, může být totiž zneužitá při útoku.
10.05.2017

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek: Mám strach, že lidé kvůli vládní krizi nepůjdou k volbám!

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl předseda TOP09 Miroslav Kalousek. Ten Zuzaně Bubílkové řekl, že se obává dopadu aktuální vládní krize na volební účast. Tu může podle něj srazit nepřehlednost situace. Kalousek zároveň připomněl, že je pro něj nepřípustné v budoucnu vládnout s hnutím ANO. Partaj je totiž pevně spojená s Andrejem Babišem i Agrofertem. Závěrem poukázal na to, že prezident s ministrem financí táhnou za jeden provaz.
04.05.2017

Andrej Babiš a Roman Sklenák v Kauze dne o demisi vlády

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Původně jsme k rozhovoru zvali i předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a prvního místopředsedu partaje Milana Chovance. Oba ale účast v Rádiu Impuls dlouhodobě odmítají. Babiš v rozhovoru s šéfredaktorem Mladé fronty Dnes Jaroslavem Pleslem řekl, že by se nedivil, kdyby si premiér Bohuslav Sobotka ohlášenou demisi vlády nakonec rozmyslel. Sklenák ale tvrdí, že pád vlády přispěje k tomu, aby šéf hnutí ANO odstoupil z funkce ministra financí. Oba politici se dotkli i údajných bojů ve vedení sociální demokracie a také kauzy kolem Babišova podnikání.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.