Ivan Pilný: Obětoval jsem se pro zažehnání vládní krize!

Publikováno: 18.05.2017 17:50
Hostem šéfredaktora Mladé Fronty DNES Jaroslava Plesla byl tentokrát budoucí ministr financí Ivan Pilný, který má v čele resortu nahradit Andreje Babiše. Pilný řekl, že nikdy neměl ambice stát se ministrem, jen chtěl přispět k ukončení krize. Resort teď plánuje vést efektivně, a proto si chce ve vedení udržet lidi, kteří tam pracují v současnosti. Jen tak podle svých slov může úspěšně dokončit rozpracované úkoly.

Ivan Pilný chtěl zažehnat vládní krizi. To byl hlavní důvod, proč přistoupil na nabídku stát se místo Andreje Babiše novým ministrem financí. V rozhovoru vysvětlil, že se nikdy do vysokých funkcí sám od sebe pouštět nechtěl. „Já jsem vždycky za normální situace odmítal oficiální nebo polooficiální nabídky stát se ministrem, protože tuhle ambici prostě nemám. Teď jsme se ale dostali do situace, která se velmi vyhrocovala, vznikla celá řada nesmyslných variant, vytáhlo to občany do ulic, takže to bylo potřeba nějakým způsobem ukončit. Nechci si hrát na žádného mesiáše, který to zachránil, spíš jsem oběť. Na druhou stranu, někdy tu odpovědnost musíte převzít," poznamenal Pilný.

Na ministerstvu si ale Ivan Pilný nechá tým svého předchůdce Andreje Babiše. Nebude totiž čas na zaučování nových lidí. Prioritou je pro něj dokončit rozpracované úkoly a státní rozpočet. „Já tam budu do té doby, než vznikne nová vláda, což může být ke konci roku nebo začátkem nového roku, takže ty zásahy by musely mít nějaký smysl a já ho zatím nevidím. Tam jsou úkoly, které se musí splnit a hledat pro to nové lidi, kteří by se zacvičovali prostě nedává smysl. Spíš budu hledat nějaké odborníky mimo ministerstvo na systémové věci," doplnil Pilný.

24.05.2017

Poslanec Marek Černoch: Chci, aby se mé děti nemusely bát vyjít ven!

Hostem Kauzy dne byl poslanec strany Úsvit Marek Černoch. Zuzaně Bubílkové řekl, že koncerty s počtem diváků převyšujícím tisícovku, podle něj nelze ohlídat. Popsal také svůj názor na nového ministra financí Ivana Pilného. Dotkl se i problematiky uprchlíků, která podle něj souvisí s rostoucím počtem teroristických útoků. Nakonec mluvil o neziskových organizacích, které údajně nejsou ochotné přijmout odlišné názory.
23.05.2017

Ministr vnitra Milan Chovanec: O Kajínkově vině nepochybuji. Věřím práci policistů i soudů.

Hostem mimořádné Kauzy dne Rádia Impuls byl ministr vnitra Milan Chovanec. Ten prohlásil, že prezidentskou milost pro doživotně odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka vnímá jako akt milosrdenství. Zároveň ale nepochybuje o tom, že na začátku devadesátých let opravdu vraždil. Chovanec dále v souvislosti se včerejším atentátem v Manchesteru prohlásil, že v Česku je mnoho snadných terčů, na které by mohl případný terorista zacílit.
22.05.2017

Odborník na vysokorychlostní železnice Martin Vachtl: Rychlodráhy postavíme, i když nebudou vydělávat!

Hostem Kauzy dne byl odborník na vysokorychlostní železnice Martin Vachtl. Ten řekl, že rychlodráhy v naší zemi vydělávat nebudou. I tak ale stát počítá s jejich výstavbou. Nejdříve by měla nová železnice vzniknout mezi Brnem, Přerovem a Ostravou. Pak by se měla trať protáhnout do Prahy a dále do Drážďan.
17.05.2017

Bývalý hokejových kouč Vladimír Vůjtek: Rusko umíme přečíst, zítřejší zápas můžeme zvládnout!

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl bývalý hokejový kouč Vladimír Vůjtek. Ten Zuzaně Bubílkové řekl, že česká hokejová reprezentace má naději porazit Rusko. Podle něj naši hráči dokáží lépe přečíst ruský způsob hry. Vůjtek se rozpovídal také o nových hokejových talentech, kterých je podle něj v Česku hodně, nový Jágr mezi nimi ale není.
16.05.2017

Ředitelka sdružení Rubikon Dagmar Doubravová: Kajínka může semlít showbusiness!

Hostem pořadu Kauza dne byla tentokrát ředitelka sdružení pro probaci a mediaci v justici Rubikon Dagmar Doubravová. Ta si myslí, že to bude mít po propuštění Jiří Kajínek velmi těžké. Musí se naučit hospodařit a bude zřejmě těžko hledat práci a rodinné zázemí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.