Divokej Bill okomentoval svojí písničku

Publikováno: 10.05.2017 16:43
Dva členové kapely Divokej Bill, Vašek Bláha a Štěpán Karbulka se zastavili u Fandy bandy. Čtou recenze na jejich nové album Tsunami? Co dělají když zapomenou text a měly by se zpěváci vyjadřovat k politické situaci? Podívejte se na video.

 V pátek 5.5. vyšla nová deska skupiny Divokej Bill, jmenuje se Tsunami a předznamenává ji písnička Kořala. Ještě větší radost máme z toho, že do studia přišli Vašek Bláha a Štěpán Karbulka. Dobré odpoledne.

Dobré odpoledne.

Nová deska Tsunami vyšla v pátek 5.5., k nové desce pojedete také turné, začínáte někdy na konci května.

Přesně tak, začínáme 25. května v Plzni, což je čtvrtek, pak jedeme až do září, to turné má 23 koncertů, máme ho plošně po celé republice a končíme 2. září u nás v Úvalech, Praha - východ, malé městečko za Prahou, kde to bude celé finishovat a tam chystáme asi tu největší show.

Má to jednu oběť, vy kvůli tomu nejedete žádné festivaly. Je to tak?

Ano. Abychom to pokryli, tak záměrně nejedeme festivaly. Abychom se v těch městech nekřížili, takže festivaly zase pojedeme zase příští rok.

Už se mi opakovaně stalo, že jsem někam přijel a pořadatelé mě upozorňovali, že si pódium půjčili od Divokého Billa. To pódium, to je vaše vlastní, nějak unikátní?

Ne, to není naše, my si pokaždé pronajímáme úplně jiné. Podle mě lhal. A my když si ho pronajímáme, tak nám říkají: "Hele, na tom pódiu hrají Kabáti!"

Píší nám tady posluchači, že tím nejlepším na desce, je píseň Vodrhovačka.

To je písnička, která se na album málem nedostala, protože producentovi přišla nejslabší.

Kdo z vás je největší kořala v kapele? Když jste říkali, že ta písnička je o tobě, Vašku.

Já teď držím půst, sekám latinu, ale až pojedeme turné, tak se do toho opřu zase.

Štěpán zase hubne. Vy jste najeli na nějaký zdravý životní styl?

My jsme včera měli zkoušku a zjistil jsem, že budeme hrát dvě hodiny a že to asi nebude sranda, tak teď začnu asi víc chodit.

Vašku, ty jsi teď otec na plný úvazek, jak to zvládáš?

Já si to užívám, mě je teď nejlépe, jak mi kdy bylo. Perfektní, jsem nadšený.

Ale přeci jen asi není úplně jednoduché skloubit ten muzikantský život s rodinou?

Není to tak strašné. Já bych řekl, že to máme možná lepší, než normálně pracující lidé. Já jsem pryč jen v úterý, ve čtvrtek, v pátek, v sobotu.

Nemám přehled, jak se to změnilo v kapele. Štěpáne, ty ještě rodič nejsi.

Nejsem.

A ostatní kluci v kapele?

Máme hodně dětí už. Asi dva lidi jsou bez dětí, jinak jich máme asi patnáct.

Vy jste vystupovali třeba s Honzou Kiskou Veselým ještě v kapele Medvěd 009. Ještě pořád v tom jedete?

Tam chodím, když kluci mají nějaké výročí, ono se to tluče ta data a to bych nezvládal. Oni už za mě mají náhradu, takže mě ani nepotřebují, já jsem to mezitím zapomněl, teď už se tam i trošku bojím.

Říkal nám tady Karel Gott, že má dodnes takové sny, že se u třeba zdá, že přijde na pódium, kapela hraje a on nemůže poznat, co hrají a nemůže se chytit. Máte takové muzikantské sny?

To nejsou ani sny, mě se to kolikrát stalo. To musíš dojít ke kámošům a zeptat se: "Hele, co je to za pecku?"

Znáte nějaký muzikantský vtip, který se dá publikovat?

Jeden ano, ale ten zná asi každý. Potkají se dva kámoši a jeden říká tomu druhému: "Hele, tak jsem si koupil tu vaší novou desku." A ten druhý říká: "Tak tos byl ty!"

Stihnete vůbec sledovat hokej? Zajímá vás MS v ledním hokeji?

Já mrknu až na finále asi.

Máte pocit, že se má umělec vyjadřovat k politické situaci?

Já bych řekl, že ne.

A udělali jste to někdy?

Ne, my jsme si kdysi dávno řekli, že tohle dělat nebudeme, protože nám jde o něco jiného.

To jsi řekl hezky, to jsi určitě mnoha lidem promluvil z duše. Je to politicky dusná atmosféra, tak jsem rád, že jste ji odlehčili. Ať se to podaří s vaší novou deskou i turné a budeme se těšit zase někdy příště.

Děkujeme za pozvání!

07.06.2017

Sebastian: Zdrávku jsem si vybral kvůli matematice

Liberecký zpěvák Sebastian, který je další hvězdou Benátské s Impusem u Fandy bandy na sebe prozradil detaily ze svého soukromého života, ale i proč měl tolik zameškaných hodin ve škole? Podívejte se na video.
24.05.2017

Peter Nagy: Logo jsem si vyrýpl z nudy

Zpěvák a textař Petr Nagy, známý to bavič, si pro odpolední vysílání Fandy bandy připravil již tradičně vtip. Jak vzniklo Peterovo logo okřídlené kytary a co za tím stojí? Jak tvoří své texty a který je podle něho nejpodařenější? Podívejte se na rozhovor.​
17.05.2017

Michal David: Když zapomenu text, svedu to na zvukaře

Hostem u Fandy bandy byl Michal David, který představil v premiéře píseň k nově připravovanému muzikálu Muž se železnou maskou. Kolik pián Michal vlastní, a jak se stavělo unikátní průhledné piáno z Českého mejdanu? Podívejte se na video.
26.04.2017

Voxel si u Fandy bandy zahrál píseň bez názvu

Zpěvák Voxel byl hostem u Fandy bandy. Dá se v jeho případě vydělat hudbou, jak se připravuje na svoje speciální podzimní turné s cimbálovkou a od koho by si nechal napsat píseň? podívejte se na video.
21.04.2017

Ilona Csáková: S bigbandem si zakládám na seriózní image

Hostem u Fandy bandy byla zpěvačka Ilona Csáková, která bude opět hostem na Českém mejdanu s Impulsem. Proč už pověsila dráhu moderátorky na hřebík, leští ješte sklo, a jak děti prožívají její slávu? Podívejte se na rozhovor.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.